JEDREK

Sipma Z-590/1 POWER CUT-Opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JEDREK    22

chciałbym sie dowiedziec jak sie spisuje i czy jest warta tych pieniedzy???? i z jakim ciagnikiem najlepiej zeby pracowała????


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

co to nikt niema takiej prasy?????? :)


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

możesz napisac do użytkowników @krzysiu, @kamieniak89, @wiesmak, oni chyba mają/mieli taki sprzęt, o ile się nie pomyliłem... :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

ja takiej prasy akurat nie posiadam no a jezeli chodzi o zapotrzebowanie mocy ciągnika to co najmniej 80 KM ale lepiej jak by bbyło troche więcej tych kucy 100 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Powiedzmy że miałem do czynienia z tymi prasami ale na poziomie sprzedaży i uwierzcie mi niemego dosłownie przepisać tych opinii co ludzie o nich mówili (dostał bym chyba dożywotniego bama szacunek dal modelatorów).

 

krótko mówiąc prasa bardzo awaryjna chcesz mieć kłopot kup power cut z Sipmy.

 

A tak mała ciekawostka rozmawiałem niedawno z posiadaczem tej prasy ma ją już trzy lata a sipma nadal naprawia tą prasę jak by nadal była na gwarancji zgadnijcie dla czego???? Prasa ma gwarancje na 1 rok)


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22
Powiedzmy że miałem do czynienia z tymi prasami ale na poziomie sprzedaży i uwierzcie mi niemego dosłownie przepisać tych opinii co ludzie o nich mówili (dostał bym chyba dożywotniego bama szacunek dal modelatorów).

 

krótko mówiąc prasa bardzo awaryjna chcesz mieć kłopot kup power cut z Sipmy.

 

A tak mała ciekawostka rozmawiałem niedawno z posiadaczem tej prasy ma ją już trzy lata a sipma nadal naprawia tą prasę jak by nadal była na gwarancji zgadnijcie dla czego???? Prasa ma gwarancje na 1 rok)

no to ladnie pytam wlasnie o opinie bo niby ludzie nazekaja ale osobiscie w mojej okolicy to takiej prasy niema dlatego pytam:) a prasa uni tez jest z docinaczem moze lepiej w nia zainwestowac????


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

poczytaj sobie na forum o tej prasie uni-famarol, mam nową sipme i był umnie serwisant przy pierwszym uruchomieniu i gostka sie popytałem co i jak to powiedział że ma ich dosyć ciągłe jakieś awarje , już przez nie chciał rzucić robote :) jak chcesz kupić coś lepszego to kup jakąś zachodnią a polskie podróby sobie daruj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Propos pras famarolu jestem jej szczęśliwym posiadaczem. Faktycznie pierwsze prasy były buble ale po wyżej numery seryjnego 500 wychodziły już wzmocnione z poprawionymi wadami. Famarol tymi pierwszymi słabo się zareklamowała...wszystkie prasy z dużymi defektami wymienili rolnikom na nowe..... więc firma OK.

 

A jak sie sprawuje pisałem już na forum o tej prasie ja ma 1.8D full opcja :) ;B


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

szczygel18 ile dałeś za swoją famarolke, faktycznie firma wporządku skoro powymieniali na nowe prasy, dba o reputacje firmy, ona jest na licencji deutz-fahr G cośtam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

zgadza się ja za swoją z nożami i siatka dałem 61 tys.

 

tak propos opinii niektórych poczciwych ludzi którzy rozsiądą się w "swoim nowym JD" i myślą że pilotem wszystko załatwia do wszystkiego trzeba mieć podejście i wtedy działa gites....


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

wiadomo że umiejetności są potrzebne ale również podejście do maszyny no i przede wszystkim rozum, wiem jak nie którzy moi sąsiedzi po piwku jadą w pole i za jakiś czas postój i z ryjem co to za gó..o hehe, ale niektórzy tak mają, naszczęście nieliczna grupa osób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

browarek na polu czemu nie ale bez alkoholowy Leszek.... a po pracy.... hihi na ciepłe dni

 

 

 

.... kiedy one przyjdą....


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

tez tęskno za wiosną hehe, dobera nie wykraczajmy z tematu bo dostaniemy ostrzeżenie, jeżeli chodzi o prase to moze być warta pieniedzy wszystko zależy od twojej eskploatacji, właśnie ile ta sipma z docinaczem kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Prasa zwijająca POWER CUT Z-590/1 60 500 netto 73 810 brutto


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

73 tyś ?!?!?!? To z leka przesada JD 582(nową) pasową kupisz za jakieś 90 tyś, z rotorem siatka komputerem pokładowym centralnym smarowaniem itp. Ale będziesz wiedział że ta prasa wytrzyma ci pare ładnych bezawaryjnych lat pracy. Rozmawiałem kiedyś z znajomym który ma FARME II to powiedział że w życiu nie zainwestuje w sipme. prasa ma 3 lata to już wymieniał w niej łańcuchy i łożyska ( co prawda prasuje ok 2500 snopków rocznie). Sprzedał by ją ale jest powiązany umową z SPO i musi ją trzymac jescze 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

to cena famarolki nie taka wysoka:) a to ze famarol robi prasy na licencji DF to wiem bo kostka tez jest na licencji DF :)


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu każdy ma taką zła opinie o sipmie. Pewnie dlatego, że wypowiadają sie osoby które coś tam gdzieś słyszały o tej marce, a nie sami użytkownicy. Czytałem opinie o prasie Power Cut i w większości są pozytywne, jeden użytkownik bardzo narzekał, ale była to maszyna z początku produkcji i pewnie dlatego nie była udana. Prasy które są teraz produkowane nie są awaryjne. Sipma Z-590/1 kosztuje teraz 71000 brutto, wiem, bo najprawdopodobniej jutro bede miał ją w garażu. Jeśli chodzi o markę to jest ona obecna w naszym gospodarstwie od ponad 10 lat. Mam owijarkę samozaładowczą Ariadna, miałem stacjonarną, miałem prase Z-279/1 i w tym tygodniu dojdzie wspomniana prasa oraz rozsiewacz 1500l Sipmy. Na żadną z użytkowanych maszyn nie moge narzekać.


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Proszę Cie nie porównuj sipmy z przed 10 lat a tych co teraz wychodzą.

 

Te nowe to istna marchew......

 

Kolego miałem bardzo doży kontakt z użytkownikami i nie na zasadzie gdzieś tam coś tam.....

 

Mało rabatu dostałeś bo to była cena detaliczna od 71 - 5% rabatu podstawowego to gdzieś około 70 tys jak bys sie potargował to nawet mniej byś dostał.

 

Ja jestem obiektywnym obserwatorem mimo że mam DF ale mimo wszystko wolał bym JD czy Cesa, Clasa ale ile to kosztuje


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, ta cena. Uważam, ze stosunek cena-jakość jest w tym przypadku korzystny. Zwłaszcza że w moim regionie Sipma jest popularną marką i łatwo o części. A jeśli chodzi o te zachodnie, to pewnie byłby problem. Z tydzień bym w polu stał


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

mam sipme mam kilka zastrzeżeń ale na te 45 ha da się jakoś obskoczyć chociaż jak mówiłem jak bym dysponował większą walutą to napewno bym sipmy nie brał pod uwage ale jest jak jest, ważne że jest czym prasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

w tej samej kasie co Sipma ja kupiłem Pottingera, wiec alternatywy dla Sipmy są, choćby ta z Famarolu, bo jakość ich wobec pierwszej partii zdecydowanie się poprawiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22
Nie wiem czemu każdy ma taką zła opinie o sipmie. Pewnie dlatego, że wypowiadają sie osoby które coś tam gdzieś słyszały o tej marce, a nie sami użytkownicy. Czytałem opinie o prasie Power Cut i w większości są pozytywne, jeden użytkownik bardzo narzekał, ale była to maszyna z początku produkcji i pewnie dlatego nie była udana. Prasy które są teraz produkowane nie są awaryjne. Sipma Z-590/1 kosztuje teraz 71000 brutto, wiem, bo najprawdopodobniej jutro bede miał ją w garażu. Jeśli chodzi o markę to jest ona obecna w naszym gospodarstwie od ponad 10 lat. Mam owijarkę samozaładowczą Ariadna, miałem stacjonarną, miałem prase Z-279/1 i w tym tygodniu dojdzie wspomniana prasa oraz rozsiewacz 1500l Sipmy. Na żadną z użytkowanych maszyn nie moge narzekać.

no wkoncu informacje z 1 reki:) ja tez kupuje rosiewacz do nawozow sipmy czekam tylko na przywus do domu. a prasy clasic i farma II to znajomi maja i sobie chwala jeden to nawet 400 h samych lak rocznie presowal i nie nazekał no ale prasy z power cutem to niema. musimy byc w kontakcie bo i tak nie kupie jej wczesniej jjak w lipcu a ty juz pewnie ja sporo popracujesz to wtedy opowiesz nam jak sie sprawuje:) Pozdro


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

To wysłuchajcie opinii jedynego operatora u nas Z 590 ( nikt mnie w gospodarstwie nie rozumie w kwesti pracy tą prasą bo tego nie robił :) ). Krótko mówiąc życie z nią nie jest lekkie, wydajność słaba, problemy z owijaniem belki siatką, nawet dochodzi do kilku regulacji naciągu hamulca podczas zużycia jednej rolki siatki ( sprawa oparła się nawet o serwisanta, ale wskazówki nie pomogły). Często zrywa się zabezpieczenie napędu podbieracza ( te śrubki ósemki), chociaż daje utwardzone śruby, kilka razy zerwało mi zabezpieczenie noża do ucinania siatki. Teraz na koniec sezonu coś się stało z hydrauliką, i podbieracza nie podnosi, w sumie sprawdzałem zawory i niby jest ok, wąż się robi sztywny i nie podnosi. Miałem w wolnej chwili zająć się tym, ale jakoś tak wyszło że nie bardzo było czasu na to, ale do sezonu trzeba się z tym uporać. Moim zdaniem prasa nie warta tych pieniędzy, bo za tę cenę może być pożądna prasa krone, ale jak to mówią mądry polak po szkodzie, zresztą nstępna będzie to prasa pasowa w naszym przypadku, i mniejmy nadzieję że będzie to w miarę szybko. W razie pytań służę pomocą :) .


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

kamieniak89 troche dziwnie napisałes to ty masz ta prase???? obslugujesz ja osobiscie???? ile bel robi rocznie lub hektarow????


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
    • Przez Dawid1100
      Witam ma ktoś może prasę sipme z263?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj