pawel

płyty obornikowe niepotrzebne ciekawe jak będzie naprawde

Polecane posty

A mój wujek ma płyte i czekał na nię ponad rok. Zrobic musiał bo wcześniej zapłacil, a potem się okazalo że plyta nie potrzebna, ale pięniądze już poszły to nie racz było trzeba ją zrobić bo i tak pieniędzy by nie odzyskał ;)


U-R-S-U-S C330 ---WSZECHMOCNY I NIE ZAWODNY

MOJE FILMY <<<http://pl.youtube.com/user/222rolnik>>>

MOJE GALLERY <<<http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-user2482.html>>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetortoja    1

Ja to jestem za płytami. U mnie jest i muszę przyznać iż to był dobry interes. Teraz jest czysto, sucho, i przyjemnie, i jest dużo łatwiej wywalać obornik, niż przedtem. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

mam płytę i jestem zadowolony dostałem na to kasę i jeszcze trochę zostało więc nie jestem na minusie

 

czytałem ostatnio RPT z października i pisze tam że płyty nie są potrzebne ale zbiornik muszą być do 1 stycznia 2011


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

potrzebne czy nie.trzeba przyznać ze z płytą czy ze zbiornikiem jest wygodniej.innym pewnie jak mi zostało kasy z płyty i zbiornika a wiec jest to opłacalna inwestycja,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Zależy od wiekości hodowli... trzeba mieć chyba pow. 200 sztuk bydła i wtedy wymagana jest płyta.

Ale obowiązkowo musi być szczelny zbiornik na gnojówkę/gnojowicę w każdym gospodarstwie mającym chodowle [do 2011r. chyba :rolleyes: ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4
A co ze mną? pierwszą rate za płyte i zbiornik agencja już mi wypłaciła, więc teraz musze robić, czy nie?, bo jeśli wstrzymane są wypłaty drugiej transzy, to po co sobie robote robić, tylko żeby nie trzeba było czasem zwracać tej pierwszej raty. Dodam, że płyte i zbiornik mam jak trzeba, a według agencji miałem wszystko o połowe zmniejszyć :rolleyes:

 

 

napewno nikt nic nie kazał ci zmniejszać tylko dla pogłowia które posiadasz jest wyma\gany zbiornik i plyta którą posiadasz ale w takim układzie by niekazali budować nowej (wniosek by nie przeszedl) chyba że podałeś inny stan od faktycznego a jeśli dostałeś pieniadze i nie zrealizujesz inwestycji to zarządają zwrotu pieniędzy i to z odsetkami (karnymi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1    0

Ja się zgadzam z innymi-z płytą jest o wiele wygodniej. A dzięki finansowaniu mogłem sobie szybciej kupić prase :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Płyta to na pewno super sprawa ale my najpierw musimy powiększyć zbiornik na gnojówkę żeby ze spokojem można było przetrzymać gnojówkę przez te miesiące co wywozić nie można.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

My zrobiliśmy płyte już dawno i połowe kasy nam zwrócono trzeba korzystać co daje UE do puki coś jeszcze daje <_<


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyj123    0

ja popieram płyty i zbiorniki jest sucho i czyściej i łatwiej zwyjazdem kiedyś miałem obornik w dole i niemogłem duzym ciągnikiem wyjechać z rozutnikem 8 ton a teraz leciutko super spprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0

Napewno ze to sie opłacało bo jezeli finansowali to logiczne jest ze warto i do tego czysto dookoła nie ma błota normalnie bajka .Wielu co nie wybudowało teraz pluje sobie w twarz ze przegapili taka okazję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

no iu z płyty obornikowej pozyskiwana jest gnojówka na nawozach sztucznych się troszke zaoszczędzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Ja też nie żałuje ze płytę i zbiorniki postawiliśmy.. kasy część zwrócili robota solidnie wykonana i przede wszystkim praktycznie i bezpieczniej dla środowiska jest B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Te płyty obornikowe to jedna wielka porażka... Najbardziej to "krowiarzy" w bambuco zrobili bo "koniecznie potrzebne". Hahaha takie rzeczy to tylko w Polsce... B)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1

Niektórym ten program spadł jak manna z nieba.

Mój teść miał tak zdewastowaną gnojownię, że strach było chodzić dookoła niej a jak wywozili obornik to wszystkie traktory ,liny w gotowości . To było niezłe wyzwanie jednego roku obornik po nocy wylądował w bagienku zsunoł się razem z rozmokniętą ziemią jakieś 500 ton dobre co.

Teraz ma wybetonowany zbiornik podjazd i płytę , a i jeszcze jedno drugą transzę za płytę i zbiornik wykorzystał kupując płóg kvernelanda i beczkę asenizacyjną 8000 l .

 

Tak więc skorzystał i to nieżle a i środowisko naturalne skorzystało. B)


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

pzrecież to jest wygoda B) lepszej moim zdaniem nie trzeba do obornika... Ja nie korzystałem z tego programu bo sam wcześniej zrobiłem i nie było sensu sie starać. Dali pieniądze to trzeba korzystać jak można... można było sobie jeszcze przyoszczędzic jak ktoś pomyślał.


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

płyty i zbiorniki na pewno na OSN, oraz Ci którzy skorzystali z SPO i PROW

czytałem kiedyś też że był to warunek na ONW więc jak ktoś wziął dopłaty ONW to albo zrobi płytę i zbiornik albo odda kasę z odsetkami z pierwszych 5 lat. No chyba że sie mylę. Są wyjątki jak np trzymanie na głębokiej ściółce.

Prawda jest taka że skorzystali Ci co zrobili płytę i i zbiornik bo oprócz tego że dbają o środowisko i mają porządek to będą mieli spokojna głowę, Ci co nie mają płyty a będą chcieli mieć hodowlę będą mieli problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał vvojtas1 płyty na OSN-ach są obowiązkowe.

Pytasz się o biny, zapewne chodzi Ci o wymogi związane z przechowywaniem pasz. Nikt nie będzie kazał rolnikowi stawiać silosu.

Jednak magazyn w którym będzie składowane zboże musi np. być zabezpieczony przed dostępem gryzoni, ptaków, przed dostaniem się do zboża np. nawozów składowanych w gospodarstwie. Wymóg wchodzi w ramach Cross compliance w 2011 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj