Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Aroo22    37

Ale kombinują. Lepiej już żeby wcale tej dopłaty nie dawali tylko wszystkie klasy coś podnieśli.  

tomek105    2

Wszystko zależy jak będą brać klasowo. Te ceny plus premia i wyjdzie jak w zeszłym roku tylko że trzeba będzie wywiązać się z kontraktu. Dziwne kombinacje w Universalu moim zdaniem ludzie nie będą tam zdawać za duża konkurencja jest jeśli chodzi o skupy tytoniu. No chyba że będą brali klasę lepiej niż reszta ...

mariaci10    1
Dnia 7.03.2020 o 10:22, mixolss napisał:

niby ma być jakaś dopłata 2zl do kilograma ale dopiero po przekroczeniu 65% zakontraktowanej ilosci. To i tak niewiele da bo na samej 3 klasie jest spadek z 11,50 do 9,50 A jak wiadomo u nich jest zawsze najwięcej 3 klasy

kto ma to dopłacać? universal? 

Wiadomość z agroFakt.pl

mus    5

Będą lać po klasie przy wykupie i się wszystko wyrówna z tą podwyżka. 

Dawid50    0

Macie jakieś podstawki na noszenie tacek   żeby się nie wyginali tak przy noszeniu do tunelu ?

mateo93    2
8 godzin temu, Dawid50 napisał:

Macie jakieś podstawki na noszenie tacek   żeby się nie wyginali tak przy noszeniu do tunelu ?

Ja mam takie nosidełko zespawane z prętów i cienkich rurek. Z tym że to jest na jedną tackę bo siejemy w tunelach a nie poza nimi :)

Dario19    0
Dnia 8.03.2020 o 14:58, mariaci10 napisał:

kto ma to dopłacać? universal? 

Nie będą dopłacać, tylko więcej płacić o 2 zł za każdy sprzedany kilogram powyżej 65% kontraktu. Moim zdaniem to się opłaca.

basserman89    2
Dnia 10.03.2020 o 07:54, mateo93 napisał:

Ja mam takie nosidełko zespawane z prętów i cienkich rurek. Z tym że to jest na jedną tackę bo siejemy w tunelach a nie poza nimi :)

kawalek plyty pilsniowej osb czy mdf i jazda 😜 a dla estetow https://allegro.pl/oferta/tacka-dpt5-podstawka-pod-wielodoniczki-40x60-cm-8079027364?reco_id=f8bae8cb-63c4-11ea-b156-246e9677f310&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

niestety te podstawki sa robione chyba z jeszcze cienszego plastiku jak palety roko czy vefi 260

Dario19    0

Z tego co wiem to zaostrzyli taryfę. W pierwszej klasie po 13.50 tylko liście środkowe.

tomek105    2

We wszystkich firmach taryfa cenowa prawie bez zmian. Universalu wiadomo daje premię ale zasadnicza cenę lekko obniżył. PMP z tego z pamiętam 1 -13.80, 2-.12,5 3 - 11,50. Łukowa tobbaco cena bez zmian dają 10 groszy do każdej z klas dla plantatorów w grupach. Reszta bez zmian.

plantator61    0

nie obniżyli ceny w ULTP tylko mniej klas , dawna 4 kl to obecnie 3 . poczytajcie zapisy taryfowe. A z kupowanie i wymogami na skupie to już inna sprawa

Miran    6

Jak tam panowie już siejecie? Ja zamierzam 19.03 zacząć.

mateo93    2
2 godziny temu, Miran napisał:

Jak tam panowie już siejecie? Ja zamierzam 19.03 zacząć.

Ja 26.03 zaczynam siać

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez Warmianin
      Cześć tak się zastanawiam do kiedy najpóźniej można zasiać lucerne ? 
    • Przez rex15
      Musze zasiać coś na spełnienie zazielenienia EFA. Jakie mieszanki roslin polecacie? Duzo ludzi poleca facelie, ale z czym to zmieszac, zeby jedno nie zagłuszyło drugiego?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj