Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Też jestem przeciwko blokowaniu dróg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

najlepiej sejm zablokować niedać jeść i pić i potrzymać tam z tydzień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiu88    0

Witam, posiadam suszarnię kontenerową i jestem zmuszony do wymiany pieca. Jest może ktoś na forum kto kupił piec na ekogroszek? Może coś napisać ile sam piec kosztuje, skąd kupił i mniej więcej koszt suszenia 1 wsadu? Byłbym bardzo wdzięczny. Osobiście posiadam całą obudowę i dmuchawę produkcji z Markuszowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego w mojej okolicy koszt takiego kompletnego pieca to ok. 10 tys. Koszt wysuszenia suszarni z markuszowa 120 wieszakow to okolo

500 - 600 zl, w zaleznosci od kosztu ekogroszku. Pali okolo 700 kg w zaleznosci od fazy zbioru lisci, temperatury na zewnontrz, ilosci wentylowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiu88    0

Czyli nadal najbardziej opłacalne jest suszenie drewnem z węglem, tym bardziej że piec chyba będzie połowe tańszy niż na ekogroszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiu88    0

Jak się chce na czymś trochę zaoszczędzić to i trzeba się bardziej narobić niestety. A decyzja będzie dopiero wtedy jak będą znane stawki wykupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

to ile tobie tego drewna idzie na suszarkę, jak mówisz że 500 - 600 zł to dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Suszylem drzewem kilka sezonow ale przy 2 suszarniach w podkladaniu do 1,5 h srednio to nie ma zbytnio sensu. A jeszcze przygotowanie ok 100 m3 drzewa tez zabiera troche czasu, kosztow i zdrowia. Pozorna oszczednosc kolego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiu88    0
Napisano (edytowany)

Chodziło mi dokładniej o to że koszt pieca to około 10tys. przy czym zwykłego koło 5tys. Co do kosztu opału na 1 wsad nie chciałbym wprowadzać w błąd bo musiałbym przeliczyć teraz, a nie mam obecnie takiej możliwości. Aczkolwiek myślę że przy mieszaniu węgla z drewnem koszt na 1 suszarnie to poniżej 500zł mi wyszedł. Oczywiście liczony jest opał, bez energii. Posiadam drugą suszarnie na druty i co ciekawe wg moich przeliczeń koszt suszenia 1kg suchego tytoniu był porównywalny z kosztem suszenia w kontenerówce. Być może i pozorna oszczędność, ale nikt nie wie ile jeszcze będziemy pracować przy tytoniu więc przy zakupie tańszego pieca ryzyko trochę mniejsze kosztów.

 

Edytowano przez maxiu88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiu88    0

Kupuję drzewo twarde, za niedługo będę kupował więc napiszę aktualną cenę z tym że kubik który kupuję ma 1,20 m długości łupki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Buk grab u nas po 155 za metr, pewnie samego to ze 4 metry pojdzie...

Przy obecnych cenach oleju opalowego niektorzy wracaja do OO, szczegolnie VAT owcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiu88    0

No to podobne ceny drewna są, bo chyba będzie coś koło 160 zł teraz buka i grabu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Ja przerabiałem z OO  na ekogroszek w lata temu. Piec wykonany na zamowienie specjalnie pod wymiar suszarni. Spala ok 300-400 kg węgla  w zaleznosci od warunków. Cena pieca 9,6 tys suszarnia grecka na 72 szpile. Na drewno piec jest duzo tanszy, tylko tak jak mówili koledzy wyzej przygotowanie opału  zabiera troche  czasu i nie jest to lekka praca a po drugie zawsze ktos musi byc zeby dokładac drewna , a przy węglu  wystarczy zasypac do ziornika raz na 2-3 dni
Co do blokowania dróg. Nie ma to chyba za duzego sensu , bo to tak naprawde szkodzimy sami sobie, a nie rzadzacym....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mercedes66me za 1zł pdwyżki niech pan HYZ sam sobie produkuje i kontraktuje, śmieszne te 10% do 1 klasy. Ja osobiście od firm spodziewam się od 30% do 50% podwyżki za wszystkie klasy virgini. Dopiero przy tych stawkach można rozmawiać czy to się opłaci sadzić!!! Bo  po 11zł  1klasa  virgini niema sensu, jak dlamnie. Przy 16zł za 1kl. można tu powiedzieć o opłacalności uprawy , zresztą licze na takie ceny. Bo jak będzie mniej to niech ( firmy ) znajdą sobie ( frajerów) w CHINACH !!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego jestem za! 11 zl za pierwsza klase to jest cena sprzed 20 lat...

Zostaje w Babicach, teraz bedzie spolka z Panem Sloma, SŁOMEX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Jest wyjście, niech każdy z nas zanirzy o połowę szcunki i kontraktacje w (ciemno)??? Wtedy zobaczymy jak będą śpiewać (firmy) i (grupy), bo jak narazie robią nas w (wała) w dodatku wszystko w wielkiej TAJEMNICY !!!! Jak tak dalej będą postempować radziłbym nie siedzieć w domach, tylko wziąść się za NICH !!! TRZEBA STRAJKOWAĆ przed grupami firmami. A nie czekać na ich (ceny)??????????????

Edytowano przez dobRYSoltys1976

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Kolego dobry soltys 1976 , Masz recje. Strajkujmy!!!

Edytowano przez mercedes66me

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonik    1

Już widzę jak się rozpędzają.ze stu może 5 a i tak jak wyklęci potraktowani,aby tylko się nie narazić.Panowie do strajku trzeba mieć z kim. kwiczeć będą po kątach ludzie aby się ruszyć jeden na drugiego się ogląda.Jak do gara nie będzie co włożyć to wtedy będą szukać winnych.Teraz jest czas o zadbanie o swoje.Zebrać grupę delegatów rolników aby każdy na swoim terenie w grupie wywiedział.postawić w grupach ultimatum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez ekobiznes
      Sprzedam ziemię w Czarnogórze, razem 208 hektarów, podzielonych na mniejsze działki od 5 do 60 hektarów. Jest to bardzo dobra inwestycja ze względów prawnych, ponieważ kraj nie podlega regulacjom UE. Czarnogóra rozwija się bardzo szybko! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Możemy zorganizować spotkanie online, aby omówić sprawę oraz odwiedzić ziemię w Czarnogórze. Skontaktuj się z nami: +48 784 889 226. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj