Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wino    1

Oddawał już ktoś tytoń do FTK Krasnystaw? Jak biorą?

 

Też jestem ciekaw. I jak z pieniędzmi? Wypłacają w terminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

Wczoraj w nocy ktoś wujka podpalił konkretnie stodołe poszło wszystko siano słoma zboże i 2,5 tony złożonego najlepszego tytoniu którego miał jutro sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Koledzy i co dalej z uprawą? Ja co prawda jeszcze nic nie oddawałem, ale co słysze to 3 dostać to sukces, jeśli nie zaczną lepiej brać, to nie ma sensu dokładać do interesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid90210    0

U mnie w lubelskim m.in w ULTP i w Luxor'ze biorą bardzo dobrze ja jestem jak najbardziej zadowolony a już nawet sporo odstawiliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas84    1

W Leżajsku jak ktoś ma też nie jest źle wczoraj sprzedawałem i poszło bardzo dobrze. Chociaż ludzie twierdzą że tam najgorzej biorą według Łukowy i Obszy. Ale najlepiej to Luxor bierze chociaz nie wiem jak płatność bo we wtorek tam sprzedawalem. Nie polecam Krasnegostawu doszły mnie słuchy ze mają problemy finansowe dlatego tego roku wstrzymam sie ze sprzedarzą u nich aż do poprawy :)). Umowy mam w Leżajsku Philip Morris oraz w Obszy ULTP Krasnystaw Luxor i Uniwersal.

Wie ktoś co z dekaplingiem na kolejne lata do 2020? Podobno ma być obecny rok brany pod uwage zamiast 2006.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie ma takiej opcji zeby brany był ten rok będzie na 99 % 2006


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
af34    0

Czy ktoś otrzymał już pieniądze za sprzedany tytoń do firmy Krasnystaw i Luxor?

Edytowano przez Marcin91
post napisany kursywą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

Wie ktoś co z dekaplingiem na kolejne lata do 2020? Podobno ma być obecny rok brany pod uwage zamiast 2006.

Kolego z jakiego źródła masz tą wiadomość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

to jakaś bzdura jeżeli będzie ten malejący decoupling to na 100 procent 2006 rok


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas84    1

To tylko pogłoski dlatego pytalem czy ktoś wie więcej. Pewnie tak jak mowicie 2006 rok będzie brany pod uwagę jak zwykle. Podejrzenia sa bo ten rok jest słaby i na logike ile ten 2006 rok bedzie ciagniety. Plantatorzy sie zmieniają nowi dochodzą a ma to być w zamian za dopłatę to ten ktory po 2006 doszedl nie będzie miał dopłaty po 2014. Co to za polityka tylko starzy plantatorzy i KOMBINATORZY znowu zyskaja. U mnie w tym czasie bylo połowe co tego roku będzie. Dobrze by było jak by ten rok był wzięty pod uwagę. No i to też mogą wziąść pod uwagę że ludzie sprzedawali na lewo po 15zl bez sortowania. Aby dopiec ludziom by nie sprzedawali takim. Pozdrawiam tytoniarzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekk87    1

a jak u was z wykupem? ja 21.11 byłem z burleyem w Mniszowie ( do FTK krasnystaw) i przywiozłem spowrotem bo chcieli na 3, a tytoń miałem ładny.

a czy to prawda ze znów FTK ma problemy z płatnością? czy wogóle warto im sprzedawac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekk87    1

czytałem własnie, i dowiedzialem sie tez ze niby mają placić za 90 dni. no ale niestety nigdzie indziej nie mam umowy :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gostyt    0

wrócę do pytan o rekompensate na lata 2014-2015. Wstepne ustalenia jesli chodzi o 2006r to tylko na 2014 rok. ale na lata 2015-2020 nic jeszce nie wiadmomo prawdopodobie nie chca wspomagac modych gospodarzy którzy zaczleli produkcje po 2006 r i nie chodzi tu tylko o tytoń poniewaz do kazdje uprawy środki bedą wtedy wypłacane z 2006r . ale to tylko pisze o czym mowia na wykupie ale wiadomo kazda plotka ma w sobie troche prawdy. A co do dopłat jakosciowych to chyba juz pewne ze będa jeszce w 2014r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus60    0

Witam wszystkich użytkowników. Z racji złej jakości tegorocznego tytoniu chciałbym prosić o pomoc w uniknięciu problemu na przyszłość. Mianowicie problemem są czarne, brązowe plamy na liściach tytoniu. Proszę abyscie doradzili mi jaka może być teog przyczyna i co ewentualnie stosować robić, aby dany problem się już więcej nie powtórzył. W poście załączyłem liście tytoniu z plamami. proszę o pomoc i rady.

Z góry dziękuję

post-25304-0-87456600-1386166545_thumb.jpgpost-25304-0-53811600-1386166553_thumb.jpgpost-25304-0-29865400-1386166564_thumb.jpgpost-25304-0-26306000-1386166577_thumb.jpgpost-25304-0-05094900-1386166590_thumb.jpgpost-25304-0-59875400-1386166601_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

trudno powiedzieć ztego co pan pisze plamy powstaj a w trakcie suszenia czy już na polu sa jakies plamy to jest zasadnicze pytanie plamy mogą być przyczyna nadmiaru azotu w lisciach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z kształtu liscia wyglada wynika że pochodzi z dolnego piętra.Choroba jest pochodzenia bakteryjnego.Trudno określic jej pochodzenie ale nie przejmuj się -w przyszłym roku może jej nie byc-tez nie wiadomo dlaczego.Przypuszczam że tytoń w początkowej fazie miał za duzo wilgoci-nie sprzyjające warunki atmosferyczne w maju.Byc może brakowało jakiegoś mikroelementu lecz w sprzyjających warunkach byłoby inaczej.Swego czasu miałem duzy problem ze zgnilizną twardzikową lecz od ok. 2 lat ten problem się skończył.Nie stosowałem żadnych superśrodków jedynie co do niszczenia badyli zacząłem używac niszczarki do krzewów-być może zniszczeniu uległy również przetrwalniki grzyba/?/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus60    0

Tak plamy powstały w trakcie suszenia, na polu nic nie zapowiadało pojawienia się ich, dodam że nie przy każdym suszeniu występiły plamy na 10 kontenerów plamy pojawiły się w 5, myślałem że może coś nie tak jest s suszarnią( susze w kontenerze, przeróbionym z szuszarni na druty). Co do zdjęć liści są to liście że tak powiem "nad spodaki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby ta choroba wystapiła w procesie suszenia , została przywleczona z pola.W ubiegłym roku pod koniec zbiorów ,po opadach deszczu wystapiła w tytoniu choroba objawiająca się brazowymi suchymi plamami na liściu .Po wysuszeniu w tych miejscach tworzyły się dziury..Niektórzy twierdzili ze to po ozonie.Co dziwne wystapiła tylko na tytoniu ogłowionym -na liściach wierzchołkowych i podwierzchołkowych.Mamy wybitnych fachowców w Puławach ale jak co do czego to nic nie potrafią wyjaśnić a tym bardziej zapobiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Ja bym obstawiał bakteriozę brunatną w bardzo wczesnym stadium lub niedobór fosforu w ostatnim stadium uprawy.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich plantatorów, mozecie doradzic jakis dobry srodek chwastobojczy na tobaka na chwasty m.in rdesty i komosa. oprucz komandu ,macie cos sprawdzonego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Jaki jest koszt założenia plantacji na dzień dzisiejszy? Jeśli można to poprosiłbym o oferty na priv.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj