Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gocha54    0

dzisiaj skończyłam sadzenie no i wreszcie zaczeło padać może trochę pomoże bo jest masakra na polu bardzo dużo braków,tytoń ubezpieczyłam kiedyś miałam szkodę i bardzo dobrze na tym wyszłam była kasa z gradobicia i tytoń nawet nieżle sprzedany .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

ja już braki uzupełnia czyli robota której nie lubię najbardziej no ale może nie będzie tak jak w zeszłym roku że że za każdą razom było coraz więcej braków było gdy się weszło w plantacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

No uzupełnainie to nieciekawa praca u mnie w tamtym roku to po 5 krzaków było w rzędzie zjedzonych przez drutowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

My azot dajemy zaraz przy sadzeniu ( sadzarka przystosowana do tego i saletra przy sadzonkach ładnie sie sypie) pozniej jeszcze 2 razy przy objeżdzaniu a srednio to wychodzi ok 500kg na hektar saletry.. Jakie stosujecie odzywki dolistne i czym pryskacie na robaki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Na robaki Dursbanem doglebowo przed sadzeniem a potem chyba Nuprid jeśli dobrze pamietam i nie pomyliłem z fungicydem. Dolistnie Kristalonem zielonym i mocznikiem chociaz zastanawim sie czy Plonovit nie byłby też dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

A co myślicie o Insolu TJ ?? jeszcze jedno pytanie .. zastosowałem w tym roku Polifoske 6 i siarczan potasu przed sadzeniem i myslałem ze bedzie ok a tu sie dowiaduje że pod tytoń nie powinno sie dawaćpolifoski,,;/ czy to może zaszkodzić mojej plantacji ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

no zobaczymy jak bedzie sie zachowywać plantacja..mam nadzieje ze nie wpłynie to na plon i jakość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

jak tenesi albo ciemny to nie wpłynie ja stosuje i dobra jest jakość i wydajnoścć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

fazor antak polewanie jak stomp

 

oprysk fazorem marna sprawa tytoń dojrzewa zbyt szybko i pogarsza jakość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Może ktoś sie podzielić jakie odżywianie dolistne stosujecie w tytoniu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias    0

mam problem, a raczej zabrakło mi sadzonki tytoniu ciemnego barley na ok 1,5ha jeżeli komuś się zostało z województwa lubelskiego to chętnie przyjadę proszę o kontakt 509058009 na pewno oddzwonię pozdrawiam mateusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

u mnie w okolicy też sadzonki ludzie nie mają prawie 2 tunele odemnie wyrwali rozsady zostawiłem tyle aby mieć na uzupełanianie braków z zapasem

Edytowano przez Klepk995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias    0

już znalazłem sadzonkę trochę pojeździłem i już mam jak pogoda pozwoli to w poniedziałek skończę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid90210    0

U mnie dzisiaj przeszła taka nawałnica że ok 1ha uprawy głęboko pod wodą, resztę grad postrzępił i jeszcze porobiły się wyrwy - ach ta lubelszczyznaaa, jak tak dalej pojdzie to ten rok będzie bardzo marny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

ja również nie skończyłem sadzenia tytoniu jeszcze nie pamiętam żeby był tak późno sadzony :unsure: codziennie wyglądam ładnej pogody a tu dzień w dzień leje już dwa razy próbowaliśmy ale traktor lgnie i nic nie poradzi :unsure: a sadzonka już za duża dobrze że chociaż 1.5 ha zasadzone :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Panowie to jak jest z tymi środkami grzybobójczymi można je stosować w tym roku ???? Bo PMP podobno NIE a teraz chodzą plotki że i Universal zabrania.

Kurde po tych deszczach tytoń będzie strasznie gnił a podobno ma padać do poniedziałku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

To wolisz żeby ci tyton zgnił na polu? Ja jeszcze nie pryskałem ale jak bedzie można wjechac na pole to pryskam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Panowie to jak jest z tymi środkami grzybobójczymi można je stosować w tym roku ???? Bo PMP podobno NIE a teraz chodzą plotki że i Universal zabrania.

Kurde po tych deszczach tytoń będzie strasznie gnił a podobno ma padać do poniedziałku.

No niby oficjalnie niemożna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj