Skocz do zawartości
Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Tytoń bez zabezpieczeń akcyzowych

dawid90210    0

No nie ,w trzynastce końce nie zasychają,może było brak potasu.Ja daję zawsze co najmniej 120 K.

Co roku robię próby glebowe jak również w tym roku robiłem ale potas jest w normie a nawet w tym sezonie będę musiał ograniczyć nieco jego dawkę. Dużo zakontraktowałeś tytoniu na ten rok kolego?

Edytowano przez dawid90210

Wiadomość z agroFakt.pl

Radek97    54

Witam. Słyszałem ostatnio, że będą sprawdzane odmiany tytoniu jakie się sadzi. I gdy ktoś bedzie miał posadzony HYV 23 to będą odbierane umowy. Czy to prawda? bo mam kupione nasiona tej odmiany i nie wiem czy ryzykować z tą odmianą czy posiać wiślice. :unsure:

ruszczan    0

Panowie słyszeliście może coś o dopłatach do jakości, jakie mogą być stawki i kiedy będą? Bo jak narazie żadnej dopłaty jeszcze niedostałem . A wiosna tuż , tuż !

thug    196

no właśnie dostał ktoś decyzje ale nie z ARR tylko z ARiMR

marekber    2

wiadomo coś o dopłatach ile do kilograma i jak z rozsadą rośnie u mnie strasznie liho

Edytowano przez marekber

STIG0013    406

Założyliście już tunele ?? Ile ton w tym roku zakontraktowaliście ?

U mnie dopiero przygotowane i zakontraktowane 7,5 ton

dawid90210    0

Kolego @STIG0013? mógłbyś coś więcej powiedzieć na temat tego zakazu?

Edytowano przez dawid90210

Klepk995    171

u mnie tytoń już ładnie powschodził , niektórzy w okolicy ostatnimi dniami zakładali tunele pod tytoń

o co chodzi z tym zakazem ?

tomek105    2

Lista środków ochrony roąlin przeznaczonych do zwalczania chorób i szkodników na plantacjach tytoniu w 2013r:

Confidor 200 SL - wciornastek

Nurpid 200 SC - wciornastek

Konfidor 200 SL - wciornastek

Fury 100 EW - wciornastek

Command 360 CS - chwasty

Antak 675 EC - odrosty

Fazor 80 SG - odrosty

Ktoś z Agencji robi sobie z nas jaja, mam nadzieję że układając tą listę jakiś geniusz nie chciał nam zaszkodzić tylko jest to zwykły brak wiedzy.

W tym roku zmieniam pole na 100% jest tam drutowiec i czym mam go wyeliminować ??? muchozolem ???

Gdzie jest Dursban, Ridomil ...

Cóż pozostaje robić swoje ;)

Wczoraj w Potoku G. było spotkanie z posłanką do sejmu .Pytała się kto nam takich bajek naopowiadał że obetną dopłaty o 10% od kwoty przekraczającej 5 tys.euro.Prawdę mówiąc nikt z zainteresowanych nie otrzymał jeszcze decyzji z armir. z wyjątkiem tych co nie sadzą w tym roku tytoniu.Czy ktoś z was lub znajomych otrzymał już decyzję w której była uwzględniona owa sławetna modulacja?

tomek105    2

Wystarczy wy googlować info o modulacji i wszystko będzie jasne. ARiMR jasno się wyraża:

"Dla producentów rolnych uprawiających tytoń łączna kwota płatności finansowanych z budżetu unijnego oraz z budżetu krajowego może przewyższyć równowartość 5 tys. euro. Wówczas płatności uzupełniające podlegają redukcji o 10 proc. nadwyżki łącznej kwoty wszystkich płatności ponad kwotę stanowiącą równowartość 5 tys. euro, przy czym kwota redukcji nie może być większa niż kwota płatności uzupełniających. Dodatkowo, w przypadku, gdy suma płatności unijnych i płatności krajowych przewyższa równowartość 300 tys. euro, płatności uzupełniające podlegają redukcji o kwotę odpowiadającą 4% nadwyżki płatności uzupełniających ponad kwotę stanowiącą równowartość 300 tys. euro."

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez irzi
      Czy ktoś posiada plantację choinek, szukam osób do wymiany doświadczeń w tej dziedzinie.

http://folwarczek.pl
    • Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.
    • Przez przemek704
      Witam!
      Nie znalazłem na forum za dużo informacji na temat tej uprawy a chciałbym zasiać tego z 2 ha w tym roku.
      Znalazłem już firmę kontraktującą ale chętnie dowiedziałbym się na co zwrócić uwagę w tej uprawie. Interesuje mnie zwłaszcza kwestia roznoszenia nasion przez wiatr w trakcie dojrzewania. Czy można sobie w ten sposób zachwaścić działkę i sąsiednie działki, chce to posiać od miedzy i nie chce toczyć wojny z sąsiadem :-). Jak rozmnaża się ta roślina? tylko z nasion? i zabieg agrotechniczny gdy roślina jest jeszcze mała wystarczy aby się jej pozbyć raz na zawsze?
      Na jakiejś stronie internetowej znalazłem informacje, że jeśli w tym samym miejscu przez dwa lata z rzędu posiejemy ostropest to już w 3 roku nie trzeba siać sam wyrośnie.

Jest to trudno zwalczalny chwast czy nie ma z tym problemu?
    • Przez Brukarz
      witam mam pytanie dotyczace uprawy Kozłka lekarskiego,kto uprawia na jakiej powierzchni i jakie macie spostrzezenia co do tej prawy :rolleyes: POZDRAWIAM :D
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.