Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adek1614    7

Takie pytanie mam do plantatorów z gminy Obsza Łukowa wicie cos o tym że tytoń Pękala kontraktuje i bodajże Hys jeśli dobrze pamietam. Jaka firma będzie u nich skupować ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

luksor namawia do sprzedaży na lewo bo hce sie pozbyć problemu z plantatorami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

chcą się pozbyć tego problemu bo kasy nie mają , najpierw przekładali z miesiąca na miesiąc odstawy jak dzwoniłem a od stycznia to już w prost mówią by pchać tytoń gdzie się da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

Witam

Może ktoś wie gdzie można kupić nasiona tytoniu niemieckiego odmiana 23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Witam,jak u was z kontraktacją,czy znacie moze ceny na 2013 rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid90210    0

Witam.

U Mnie kontraktacja do ULTP ma być w przyszłym tygodniu więc cen też narazie nie znam.

 

@Radmol

Tytoń odmiany niemiec 23 można nabyc u firmy podczas kontraktacji lub może Ci się udać nabyć w IUNG Puławach oni cały czas prowadzą badania nad nowymi odmianami jak również je krzyżują. Firmy wydają nasiona za darmo ale chyba odmiany VRG5 przynajmniej było to tak w tamtym roku. Za odmiany niemca trzeba płacić i w tamtym roku nie były ogólno dostępne.

Edytowano przez dawid90210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid90210    0

My bezpośrednio jako plantatorzy nie możemy kupic, to polega na takiej zasadzie: że Niemcy zlecili IUNG'owi w Puławach pordukcję odmian niemieckich tyle że Puławy odsyłają nasina do Niemczech, oni tam pakują w swoje opakowania i spowrotem firmy sprowadzają go z niemiec i sprzedaja nam, lecz np ULTP jakimś cudem kupował bezpośrednio z Puław i w polskich opakowaniach.

Edytowano przez dawid90210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo97    0

Witam, chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o odmianie tytoniu VAB 6TL :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid90210    0

ULTP Cena taka sama jak w tamtym roku jedynie klasa IV spadła o 0,50zł/kg aktualnie wynosi 5,50zł/kg, o zwiększeniu limitu nie bylo mowy, a nawet obcinali każdemu o 30%

 

PMP- ja akurat nie mam z nimi umowy ale słyszałem, że zrobili bardzo dużo klas gdyż zbierane liście podzielili na partie( wierzchołki, liście środkowe, spody) tzn są np. pierwsze klasy ale są 3 klasy pierwsze i pomiędzy każda klasą jest różnica 1zł itd. włącznie z klasą V czyli w sumie mają 15

 

LuxTab w miarę można było zwiększać ilość kontraktowanego tytoniu, ceny obniżone a w porównaniu z ULTP cena każdej klasy jest niższa o 0,50zł/kg.

Koledzy a jak uwas z kontraktacją?

Edytowano przez dawid90210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy czy to prawda że rolnikom potrącają lub czy też będą potrącać 10% od kwoty 20tys. złotych pytam się oto gdyż w tym roku skumulują się wszystkie płatności do tytoniu z dopłatami do ziemi i ta kwota może zostać przekroczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tak jest to tzw modulacja i obcinają wszystkim których płatnośćci przekroczą 5tyś euro po kursie 4.13zl czyli jak dostajesz 30 tys przykładowo t w tym roku dostaniesz 29tyś


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid90210    0

kolego @thug chyba się walnąłes w obliczeniach;p 10% z 30tyś to chyba 3tyś czyli dopłata wyniesie 27 tyś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

10% od kwoty która przekracza 20 tyś w tym wypadku jest to 10% z 10tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie nie walnąłem sie kolega wyżej wyjaśnił o co chodzi


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid90210    0

@thug a to przepraszam Cię kolego bo wcześniej zle zrozumiałem, a tak na marginesie to na dużą skalę uprawiasz tytoń i jakiej odmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid90210    0

Wszystek tytoń już sprzedaliście? mi jeszcze sporo zostało do ULTP i nie wiadomo jeszcze czy sprzedam cały czas coś kombinują. Jak wam wyszedł tytoń w porównaniu z poprzednim rokiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj