Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lasek33    2

nowych plantatorów też przyjmą ? firmy importują tysiące ton tytoniu a opłacalność w kraju upraw coraz mniejsza wirginiowcy liczą na 20 zł za kilo a burlejowcy na 10 zł to może by ta uprawa się jeszcze kręciła po 2020 roku jeszcze w dopłatach nadzieja oby wróciły do tej niszowej uprawy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
1 godzinę temu, Lasek33 napisał:

nowych plantatorów też przyjmą ? firmy importują tysiące ton tytoniu a opłacalność w kraju upraw coraz mniejsza wirginiowcy liczą na 20 zł za kilo a burlejowcy na 10 zł to może by ta uprawa się jeszcze kręciła po 2020 roku jeszcze w dopłatach nadzieja oby wróciły do tej niszowej uprawy .

Z tego co się orjentuje w burleyu nowych nie przyjmują była mowa jak się wywiązałem z kontraktu to tyle co zeszłym roku zakontraktują, co do cen to raczej kiepsko to widzę w PMP,w Uniwersalu podobniesz mają cene podnieść w ciemnym,ale to sa pogłoski nikt z grupy tego nie potwierdził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lasek33    2

Max ty sprzedajesz w leżajsku ? ile miałeś ciemnego T96 czy T 80  jaki jesteś region ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
19 godzin temu, Lasek33 napisał:

Max ty sprzedajesz w leżajsku ? ile miałeś ciemnego T96 czy T 80  jaki jesteś region ?

sprzedaje do PMP w Kazimierzy Wielkiej region Małopolsko-Świetokrzyski,co do odmian to T90 i troche na próbę niemca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3
Dnia 11.02.2018 o 09:15, max95 napisał:

sprzedaje do PMP w Kazimierzy Wielkiej region Małopolsko-Świetokrzyski,co do odmian to T90 i troche na próbę niemca.

jak ci wyszedł niemiec i jaka odmiana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
23 godziny temu, marekber napisał:

jak ci wyszedł niemiec i jaka odmiana 

miałem  od znajomego z  10ar hyb 26 porównując z tns90 to plon lepszy i jakosciowo tez lepiej wychodził choc rewelacji nie ma  cięższy wagowo ,mniej podatny na choroby,potrzebuje dobrej klasy ziemi [2,3] suszony na wiatach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7
Dnia 13.02.2018 o 19:56, Elektro2015 napisał:

Ile czasu przed sadzenie tytoniu siejecie nawozy?

ja w tym roku wapno jak tylko bedzie dało sie wjechac, superfosfat jakies 3-4 tyg później i siarczan potasu ok 2 tyg przed sadzeniem i sie zastanawiam czy nie razem z opryskiem od chwastu i robaka.  A polifoske czy inny wieloskładnik rozsiewałem zawsze jak najwczesniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35
Dnia 11.02.2018 o 09:15, max95 napisał:

sprzedaje do PMP w Kazimierzy Wielkiej region Małopolsko-Świetokrzyski,co do odmian to T90 i troche na próbę niemca.

w kazimierzy mają zamykać oddział skupu ino nie wiem dokładnie czy teraz czy za rok bo drogo ich to kosztuje. Wiem od znajomego zasiadającego w zarządzie PMP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
22 godziny temu, Marco82 napisał:

w kazimierzy mają zamykać oddział skupu ino nie wiem dokładnie czy teraz czy za rok bo drogo ich to kosztuje. Wiem od znajomego zasiadającego w zarządzie PMP.

Takie pogłoski chodzą juz od dawna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Nie ma co myslec o podwyżkach cen tytoniu. Philip Morris nic nie podniesie wiec inne firmy też nie podniosą. Dziś PM pisał kontraktacje  można kontraktować ile kto chce tylko ceny i taryfa ta sama i czarne chmury nad palącymi ekogroszkiem , oni nie mogą konktraktować. Ogólnie kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

To było do przewidzenia z tymi cenami w PMP może ULTP  cos podniesie takie były pogłoski?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Raczej małe szanse aby ULTP podniósł ceny . O kilka groszy podnieść cenę to na koniec wychodzą im ładne sumy więc po co podnosić jak konkurencja tego nie zrobiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7
21 godzin temu, Grzegorz197 napisał:

Nie ma co myslec o podwyżkach cen tytoniu. Philip Morris nic nie podniesie wiec inne firmy też nie podniosą. Dziś PM pisał kontraktacje  można kontraktować ile kto chce tylko ceny i taryfa ta sama i czarne chmury nad palącymi ekogroszkiem , oni nie mogą konktraktować. Ogólnie kiepsko.

a dlaczego palący ekogroszkiem nie moga kontraktować? Przecież nie suszy sie dymem z tego węgla tylko powietrzem które ogrzeje. Nie wiem kto o zdrowych zmysłach przerobi piec specjalnie dla nich bo oni maja takie widzimisię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

A dokładniej o smog firma podpisała jakies dokumenty że ograniczy emisje spalin . Bardziej chodzi o prestiż firmy w końcu to swiatowy koncern.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3
8 godzin temu, max95 napisał:

To było do przewidzenia z tymi cenami w PMP może ULTP  cos podniesie takie były pogłoski?

 

 

nie pogłoski tylko obietnica zapowiedziana jesienia  na zebraniach  słowa karjakina że będziemy mile zaskoczeni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Dostaniemy podwyżkę ceny jeśli bedziemy ręcznie odżyłowywać tytoń :) W ULTP Jędrzejów rekordzista przywiózł 1300 kg liści beż żył.

Ktoś potwierdzi, ze plac stacji wykupu w Kazimierzy to już sprzedany? 

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106

A ile czasu zajmuje pozbycie się żył z liści np. ze 100kg tytoniu? i ile potem ważą te liscie bez żył 

 

Edytowano przez dragonmt852

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Ogólnie odżyłowany tytoń traci 30-40% wagi. za 8 godzin jeśli 2 osoby wyrywają żyły a trzecia odbiera tytoń i wykłada na stół surowiec , to można  około 60 kg zrobic. Ale tempo trzeba trzymać szybkie. Oczywiście trzeba robić przerwy bo nie wytrzymasz kondycyjnie. Niby lekka robota ale strasznie mozolna. Za taki surowiec było 23-24 zł netto/kg liście i 1 grosz za kg żył czyli nie opłaca się schylac jak spadnie na podłogę.:D Do takiej operacji może iść tylko tytoń klasy 1lub 2 czyli prawie perfekcyjny. Gdy znajdą coś co nieodpowiada tym klasom jakości kupuja taki bel w klasie 3. Czyli robota za darmo. Z opini znajomych opłaca sie tylko takim co mają czas i cierpliwość. Dochodza dodatkowe problemy czyli odpowiednia wilgotnośc surowca ( mokry zle sie rwie i może zepsuć sie w belu czyli strata, a suchy kruszy się i zle odchodzi żyłka. ) Zatrudnić nie ma kogo, wątpie aby nawet za 15 zł/h ktoś chciał to robić, bo tempo musi być szybkie. 

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj