Skocz do zawartości
Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Tytoń bez zabezpieczeń akcyzowych

Aroo22    6

Mam umowę bezpośrednio z FTK, nie sprzedawałem przez grupę.

rafal4610    54

dawka jest 2-5 kg/ha, zaszkodzić nie zaszkodzi jak będzie odżywiony, ja w tamtym roku 2 razy taką mieszanką wjeżdżałem, tytoń miał ok 3m wysokości.

Tu masz metodykę integrowanej produkcji: http://pw.iung.pl/pdf/IUNG_Metodyka_Integrowanej_ochrony_tytoniu.pdf

Od 9 strony masz niedobory, nie pasuje tylko to że jest jeden liść przebarwiony.

no właśnie o to chodzi. Tytoń ładnie rośnie, środek zdrowy, a pojawiają sie te przebarwienia

pierro    0

i całe to plonvit dac ? Bo mam tylko 0.6ha tytoniu to pewnie będzie za dużo :P Tak samo siarczan. A ta choroba to nie mozaika ? Bo mam taką książke chorób tytoniu i to mi wygląda na tą pieruńską mozaike. Najpierw są takie małe przebarwienia, a potem jak na zdjęciu

Na pewno to nie mozaika bo liście nie karłowacieją, ja musiałem zlikwidować około 20% zarażonych krzaków przez tą chorobę. :(

Wiadomość z agroFakt.pl

Marl    15

Mam umowę bezpośrednio z FTK, nie sprzedawałem przez grupę.

Jeśli tak to szybko skontaktuj się z jakimś prawnikiem.

Trzeba dwukrotnie wysłac przedsądowe wezwanie do zapłaty.

jak nie pomoże, trzeba pozew do sądu napisać ( raczej bedzie sąd rejonowy dla Krasnystawu, musisz sprawdzić jaki dokładnie jest ).

wazne aby miec karteczki "zwrotki" z poczty ( takie żółte ) z listów, które im wyślesz. Polecony z potwierdzeniem odbioru.

Gdy dostaniesz sądowy nakaz zapłaty, trzeba mu nadac klauzule wykonalności i po tym do komornika aby sciągnął nalezności od FTK.

Miran    1

Mam problem.Zauwazylem w tytoniu że czubki bardzo zżółkły, podejrzewam że to wciornastek, da się coś z tym jeszcze zrobić?

Miran    1

To raczej napewno jest wciornastek,i moje pytanie czy można jeszcze coś temu zrobić, bo większość czubków tytoniu robi się taka żółta.Tyton jest dość duży ,czy to coś da jak czyms teraz opryskam? Jak tak to czym najlepiej to opryskać?

wino    1

Miran, jesteś na 100% pewien że to wciornastek? Mi już nie raz czubki w tytoniu żółkły bo opryskałem zimną wodą.

No i Grzyb zaczął wypłacać pieniądze.

Miran    1

Wydaje mi się że to wciornastek.Czym to opryskać jeszcze może coś uratuje?

STIG0013    406
Napisano (edytowany)

Miran, jesteś na 100% pewien że to wciornastek? Mi już nie raz czubki w tytoniu żółkły bo opryskałem zimną wodą.

No i Grzyb zaczął wypłacać pieniądze.

To niech się streszcza, robić i jeszcze na pieniądze miesiącami czekać, nawet kilograma więcej im nie sprzedam

Edytowano przez STIG0013

Mariusz2903    0

czym pryskałeś ? i kiedy  na wciorniastka najważniejszy jest pierwszy zabieg  jeśli po posadzeniu nie ma nalotu to drugi nalot  nie narobi  już tyle szkody bo tytoń ma więcej liści i jest co urwać

adek1614    7

Grzyb wypłacił mi kase chyba w czwartek, no i taki zbieg okolicznosci ze od piątku ekogroszek 100 zł w góre na tonie. Nie wierze w takie cuda i chyba oni maja jakis cynk do tyh firm kiedy kasa idzie. bo cena jednostajna cały  czas a tu nagle po wypłacie kasy, a kasy duzo mieli do wypłaty jeb w góre z 660 na 760. 

Miran    1

Pryskalem fastakiem, to było już jakiś czas temu, teraz tytoń jest już dosyć duży.Czym najlepiej by było opryskać?

Elektro2015    41

Nadszedł sezon na ekogroszek to i cena w górę,
To tak jak węglem teraz tani w zimie drogi

Miran    1

Nie wiecie gdzie w miare szybko mozna sprzedac spody?

W dzisiejszych czasach to chyba nigdzie :D

Grzegorz197    2

Czy dużo odrostow w odmianie niemieckiej 28 to normalnosc. Mam ja pierwszy raz i do tej pory nie spotkałem jeszcze tytoniu z takimi odrostami.

Miran    1

Pryskal ktoś z was tytoń tym nawozem na żółknięcie?
Daje to jakieś rezultaty?

adek1614    7

tez mam 28 i odrostów duzo.. ale ytanie do znawców czy one beda cały czas czy są tylko przy zrywaniu spodów? 

Miran    1

Krasnystaw ma zaczynać wypłacać prawdopodobnie.

adek1614    7

zależy czy przy zrywaniu spodów je oberwiesz czy nie :D

Oberwałem przy spodach :) 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez irzi
      Czy ktoś posiada plantację choinek, szukam osób do wymiany doświadczeń w tej dziedzinie.

http://folwarczek.pl
    • Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.
    • Przez przemek704
      Witam!
      Nie znalazłem na forum za dużo informacji na temat tej uprawy a chciałbym zasiać tego z 2 ha w tym roku.
      Znalazłem już firmę kontraktującą ale chętnie dowiedziałbym się na co zwrócić uwagę w tej uprawie. Interesuje mnie zwłaszcza kwestia roznoszenia nasion przez wiatr w trakcie dojrzewania. Czy można sobie w ten sposób zachwaścić działkę i sąsiednie działki, chce to posiać od miedzy i nie chce toczyć wojny z sąsiadem :-). Jak rozmnaża się ta roślina? tylko z nasion? i zabieg agrotechniczny gdy roślina jest jeszcze mała wystarczy aby się jej pozbyć raz na zawsze?
      Na jakiejś stronie internetowej znalazłem informacje, że jeśli w tym samym miejscu przez dwa lata z rzędu posiejemy ostropest to już w 3 roku nie trzeba siać sam wyrośnie.

Jest to trudno zwalczalny chwast czy nie ma z tym problemu?
    • Przez Brukarz
      witam mam pytanie dotyczace uprawy Kozłka lekarskiego,kto uprawia na jakiej powierzchni i jakie macie spostrzezenia co do tej prawy :rolleyes: POZDRAWIAM :D
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.