Skocz do zawartości
Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Tytoń bez zabezpieczeń akcyzowych

marekber    2

pmp brali próbki  tytoniu na pozostałości po środkach 

Edytowano przez marekber

Wiadomość z agroFakt.pl

thug    196

A siłe roboczą chyba z korei sprowadzą zeby się opłacało.

W mojej okolicy wszyscy którzy mieli wilekie ilości zjechali na pare ha.

ja sadziłem dużo  a na przyszły rok nie sadzę tak że nie jest tak że tylko mali rezygnują przynajmniej w burleyu duzi też  dają sobie spokój

Grzegorz197    2

Jak panowie idzie sortowanie tytoniu. kończycie już. Zdawałem w piątek w Leżajsku i z grupy mówili ze na przyszły rok nadal jest zapotrzebowanie na tytoń, że wszystkie firmy nadal będą chciały kontraktować. Tylko ciekawe czy cene podniosą?????

max95    0

Wiecie moze co się dzieje z odstawą tytoniu barley w Kazimierzy Wielkiej,dzwonili dzisjaj odstawa była na 4 styczen przesuneli na 14 z powodu trudnej sytuacji,bez zadnych szczegułów o co chodzi.

mynko    0

adek 1614 masz może namiary na nasiona tytoniu linia mogą być nie otoczkowane

adek1614    7

adek 1614 masz może namiary na nasiona tytoniu linia mogą być nie otoczkowany

Dzwon do AgroBud Łukowa oni powinni miec . 

thug    196

Wiecie moze co się dzieje z odstawą tytoniu barley w Kazimierzy Wielkiej,dzwonili dzisjaj odstawa była na 4 styczen przesuneli na 14 z powodu trudnej sytuacji,bez zadnych szczegułów o co chodzi.

już cos kombinują to chyba najgorsza firma  w branży tytoniowej.

mynko    0

Oni raczej nie mają bo to jest taka trochę nie oficjalna nazwa i nieliczna odmiana tytoniu z której sam możesz zebrać nasiona jeszcze rok temu miałem całe wiadro tych nasion z własnej plantacji ale wywaliłem bo nie sadziłem już tej odmiany ale po latach eksperymentów z jakimiś wynalazkami należy się powrót do pewnej odmiany która wysokie plony w dobrej jakości i nasion należy raczej szukać u jakiegoś plantatora a nie po firmach.

radomol    1

Sąsiad miał 35 ja 23 różnicy nie widziałem może troche drobniejsze liście. Wszysto zależy od pola i ilości NPK.

Grzegorz197    2

Sąsiad miał 35 ja 23 różnicy nie widziałem może troche drobniejsze liście. Wszysto zależy od pola i ilości NPK.

Tzn która odmiana miała drobniejsze liście?

micro303    18

Miedzy 23 a 35 rożnica była w kolorze 35 jasniejszy bialy a 23 pod pomarancz. Ale też zależy pole i nawożenie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez irzi
      Czy ktoś posiada plantację choinek, szukam osób do wymiany doświadczeń w tej dziedzinie.

http://folwarczek.pl
    • Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.
    • Przez przemek704
      Witam!
      Nie znalazłem na forum za dużo informacji na temat tej uprawy a chciałbym zasiać tego z 2 ha w tym roku.
      Znalazłem już firmę kontraktującą ale chętnie dowiedziałbym się na co zwrócić uwagę w tej uprawie. Interesuje mnie zwłaszcza kwestia roznoszenia nasion przez wiatr w trakcie dojrzewania. Czy można sobie w ten sposób zachwaścić działkę i sąsiednie działki, chce to posiać od miedzy i nie chce toczyć wojny z sąsiadem :-). Jak rozmnaża się ta roślina? tylko z nasion? i zabieg agrotechniczny gdy roślina jest jeszcze mała wystarczy aby się jej pozbyć raz na zawsze?
      Na jakiejś stronie internetowej znalazłem informacje, że jeśli w tym samym miejscu przez dwa lata z rzędu posiejemy ostropest to już w 3 roku nie trzeba siać sam wyrośnie.

Jest to trudno zwalczalny chwast czy nie ma z tym problemu?
    • Przez Brukarz
      witam mam pytanie dotyczace uprawy Kozłka lekarskiego,kto uprawia na jakiej powierzchni i jakie macie spostrzezenia co do tej prawy :rolleyes: POZDRAWIAM :D
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.