Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adek1614    7

Powiat Biłgorajski, gmina Księżol.  Jest sucho i to konkretnie. nie jest tak, ze wszystkie maja kwiaty, ale  nieliczne sie trafiają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9110

Bardziej szkoda całej plantacji zarazić, niż wyrwać kilka krzaków. Mszyca przeniesie chorobe na zdrowe po całej plantacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Ja jutro zrywam na ziemię. A do suszarni to pewnie tak za 2 tygodnie. Ale w tym roku jestem przygotowany na wszystko. Jutro minie rok od gradu który zniszczył tytoń i zrywanie opóźniło się o 3 tygodnie.

post-64257-0-69261300-1435694951_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Odpadnie, no i przynajmniej u mnie jest dużo odrostów które potem trzeba odrzucać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Drodzy Forumowicze,

 

Mam pewne pytanie, dotyczace dopłaty jakościowej tegorocznej. Chciałbym tylko ustalić jaką kwotę tej dopłaty mam. 

Jesli mógłby prośić o potwierdzenie wyliczeń.

Chodzi o odmianę barley - a wiec bierzemy pod uwagę współczynnik 0.78.

 

Czy dotacje wylicza się tak: cena danej klasy na skupie * ten współczynnik = stawka dotacji jakościowej za daną klasę?

 

Powyższa stawkę mnożymy przez ilośc dostarczonych kg.?

 

A co jeśli w skupie było rozróznienie na klasę 3 a i 3 b ? jak to wyliczać, brać stawki skupowe ?

 

 

Będe wdziećzny za odpowiedz w tym temacie. 

 

Serdzecznie pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli współczynnik wynosi o,78 to oznacza że do każdej złotówki otrzymanej ze sprzedazy tytoniu jakościowego otrzymujesz dopłatę jakościową w wysokości 78 groszy.Przykładowo sprzedałeś tytoniu jakościowego na ogólną kwotę 10 tys.złotych to otrzymujesz dopłatę jakościową w wysokości 7800 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Panowie jak myślicie poradzi sobie tytoń ? pech taki ze we wtorek poszedł  punktowy opad  w ilości około 20 litrów na metr kw . ale kilka kroków od mojej plantacji , szkoda że nie podlało , jak u was sobie tytoń radzi z suszą ? Siarczan magnezu stosujecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

4,5ha dwie suszarnie, na lepszej ziemi sobie napewno poradzi, problem może być na piaskach, bo jak będzie sucho to go upali albo zakwitnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez ekobiznes
      Sprzedam ziemię w Czarnogórze, razem 208 hektarów, podzielonych na mniejsze działki od 5 do 60 hektarów. Jest to bardzo dobra inwestycja ze względów prawnych, ponieważ kraj nie podlega regulacjom UE. Czarnogóra rozwija się bardzo szybko! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Możemy zorganizować spotkanie online, aby omówić sprawę oraz odwiedzić ziemię w Czarnogórze. Skontaktuj się z nami: +48 784 889 226. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj