Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
scepan5    0

Panowie mam problem z tytoniem zółkną mu serca i liscie te małe ktore wychodzą ze srodka. Czy to jest jakas zaraza ? Czym to spryskac jakim srodkiem? Decisem bylo 2 razy pryskane . Z góry dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerluki    0

to pewnie masz wirusa przenoszonego przez wciornastki. Według mnie decis jest słabym środkiem i z tego co wiem działa w niskich temperaturach. U mnie niektórzy pryskają co tydzień i to dobrymi (drogimi )m środkami i tak mają chorobę. Nie wiem od czego to zależy na niektórych plantacjach jest 80% zniszczenia a na innych10%. Warunki dla uprawy tytoniu są nie najlepsze w tym roku. A teraz jeszcze susza. Wszystko będzie zależało od przebiegu pogody w lipcu (ciepło i wilgotno)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

Ja dzisiaj zacząłem podrywać ok 2ha (burley) jest do zrobienia, i stępuje milenium ok. 2,5ha. Robota idzie do przodu :D

Ten tytoń co podrywam jest to tenesil (burley) powiem wam, że strasznie zachorował mi, w tym roku jakieś 70% jest chorego, u innych gospodarzy jest to samo.

Edytowano przez nharek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Panowie mam poważny problem

Czym zwalczyć mozaikę lucerny w virgini?

Bardzo proszę o pomoc bo 2 ha tytoniu pójdzie w piach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

ja wczoraj u siebie za czołem podrywkę Burley zawsze zaczynałem 14 lipca :P ale u mnie okolicy tytoń jest mały jak na ta porę wszystko o susze i w tym roku wydajności dużej nie będzie przynajmniej tak przewiduje ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Ja mam już 7 suszarni wysuszonych jak na razie jest dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

ja tez Panowie uprawiam tytoń i juz około 400 kg wysuszyłem ;) jak u was z kolorem w tym roku? chodzi mi o Virginie.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Ile masz ha tytoniu Stig0013? Jaką odmianę uprawiasz?

 

Mam ponad 2 ha co do odmian to niemiec i 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

Odmiany VRG możesz zamówić w Puławach telefonicznie i wysyłają ci pocztą. Cena ok 20 zł za gram. Ja w tym roku mam VRG 6 z Puław, bardzo podobna do 5 tylko ma trochę mniejsze pędy boczne.6 ponoć ma dać większy plon ale zobaczymy na koniec sezonu. W zeszłym sezonie miałem 5 i niemca, wydajność na moich glebach ok. 3 t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas951    1

Ja też mam niemca 13 i vgr5 ale nie bardzo się "zgrywają" wy suszycie je razem czy odzielnie? A jak u was z klasą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

W moich stronach to niestety tylko vrg 2 jest. Ale z klasą w tym roku to na prawde lichutko.. Zobaczymy jak będzie później.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerluki    0

Witam. Jak u Was postępują prace przy zbiorach tytoniu. My zaczynamy od poniedziałku zrywać cały. Jak u Was kształtują się ceny robocizny? Macie problem z wynajęciem ludzi do pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

No właśnie nie wiemy.. Jakiego byś Ty polecił?

 

@farmer w moich stronach już pół krzaka prawie zerwane ;) Wiem jak taki ze wsi najmuje to 60zł dniówka. Od 7 do 19. Jak to cały zrywacie? NA raz cały krzak bez podrywania ??


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

u mnie w burley zostaje tylko najwyższa warstwa liści , u mnie pracownicy się cenią mówią 70/80zł za dzień pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas951    1

Niemiec 13 jest niby najlepszy ale w tym roku weszły inne odmiany 28,27, które też są bardzo dobre. To zależy na jakim polu i przy jakim nawożeniu, ale nie podoba mi się 17.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

u mnie ponad 3hektary już zerwane do goła, dniówka 60zł z obiadem, piciem, śniadaniem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u nas płaci sie z zrywanie i nabijanie razem za sztukę nabitego tytoniu na drut


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj