Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adaammek    24

kontrakty na dniach do PMPL-T mam zebranie o kontrakt w poniedziałek ceny jak podaje kolega thug czyli rewelacji niema 1i 2 jak w 2011 3i4 ceny słabe---- nic nie podniesli 1i2 a koszty wzrosły liczą ze dopłata to zapłata za tyton a tak nie jest ludzie bedą kontraktowac bo opłacalnosc pozostałych gałezi rolnictwa mocno spadła warzywa dały w dupe mówiac łagodnie [w grupie i tak nic nie mamy do powiedzenia]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

opłacalności za bardzo nie ma i nie będzie ale w porównaniu z innymi uprawami i tak jest konkurencyjny


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusik3512    58

To wam cienko płacą za tytoń u nas lubelskie grupa leżajska to 1 kl 9.5zł a było 10zł wiem że dużo nie opuscili z ceny więcej nie pamietam cen ale porównując do waszych to i tak mamy dobre ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

kolego piszesz chyba o virgini pierwsze słysze zeby tyle za burleya płacilły firmy mało tego z tego co wiem u nas ceny na burleya zawsze były wyższe niż u was


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

Kolego Ursusik chyba masz złe informacje. Podajesz ceny na pewno Virgini a Thug podaje Barleya. Ceny do firmy Philip Morris sa we wszystkich grupach takie same nie ma znaczenia czy to grupa lezańska ,olesnicka , krakowska czy kielecka. Moga byc inne ceny ale do innej firmy która kupuje tytoń. Dla przykladu podaje ceny Barleya który kupuje Universal

1- 6.7

2- 5.8

3- 4.5

4- 1.5

Tam przeważnie kontraktuja tytoń plantatorzy z grupy kieleckiej i krakowskiej.

Nastepna sprawa to dopłatydo jakosci. Nigdzie nie jest napisane ,że tylko do pierwszej klasy. Mowa jest o tytoniu jakościowym i jezeli wymagana jakośc zawarta jest w klasie I i II to dostajesz doplate do obudwu klas, mogą byc tez przypadki ,ze dostaniesz diopłate i do III klasy jezeli kupiec który kupuje tytoń na oswiadczeniu , które przy kazdej odstawie musi ci wydac napisze ,ze i w tej klasie były liscie jakościowe. Np slaba II klasa ale lepsze niż opis III , kto uprawia tytoń wie o czym mówie.Kolejna ,rzecz to % do jakiej części mozemy dostac doplate. Jeden plantator może dostac do 50% inny do 10% zalezy co wyprodukuje. a te dane ,że do Virginii 38% do Barleya 32% czy do mocnego ok 70 % to symulacja z roku 2009 wtedy tyle było kupionego tytoniu spełniajacego wymogi jakościowe i na tej podstawie dzielone te 28 milionów euro na poszczegulne koperty. W tym roku po zakończeniu wykupu tzn dopiero w maju 2013 zostanie policzone w całej Polsce ile skupiono tytoniu spelniajacego warunki do dopłaty podzielone to zostanie przez ilośc pieniedzy w danej grupie tytoniu(kopercie) pomnozone przez kurs Euro i wtedy dopiero bedzie wiadomo ile wynosic bedzie dolata do kilograma tytoniu jakościowego. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

kolega atech ma racje

Płatność do tytoniu przysługuje, jeżeli surowiec tytoniowy:

 został w terminie do dnia 31 marca roku następującego po roku zbiorów, dostarczony do zatwierdzonego pierwszego przetwórcy surowca tytoniowego, wpisanego do rejestru pierwszych przetwórców surowca tytoniowego,

 został odebrany w zatwierdzonym punkcie odbioru surowca tytoniowego,

 partia surowca tytoniowego dostarczanego do punktu odbioru surowca tytoniowego, została oznaczona w sposób umożliwiający identyfikację:

 ilości surowca tytoniowego,

 rolnika, który wytworzył ten surowiec tytoniowy,

 pierwszego przetwórcy surowca tytoniowego odbierającego daną partię surowca tytoniowego,

 grupy odmian tytoniu,

 daty dostawy do punktu odbioru surowca tytoniowego.

Dla partii surowca tytoniowego, spełniającego wymagania jakościowe, dyrektor oddziału terenowego ARR, właściwy ze względu na miejsce dostarczenia surowca tytoniowego, wydaje z urzędu rolnikowi, który wytworzył surowiec tytoniowy – zaświadczenie zawierające informacje o:

 ilości surowca tytoniowego, spełniającego wymagania jakościowe,

 cenie jednostkowej.

Płatność do tytoniu przysługuje za ilość surowca tytoniowego spełniającego wymagania jakościowe, nie większą niż wynikająca z umowy na uprawę tytoniu lub umowy kontraktacji.

W przypadku gdy ilość surowca tytoniowego wskazana w zaświadczeniach, dyrektora oddziału terenowego ARR, jest większa niż ilość surowca tytoniowego wynikająca z umowy na uprawę tytoniu lub umowy kontraktacji, płatność do surowca tytoniowego przysługuje do ilości surowca tytoniowego w poszczególnych partiach surowca tytoniowego pomnożonej przez stosunek ilości surowcatytoniowego wynikającej z umowy na uprawę tytoniu lub umowy kontraktacji do ilości surowca tytoniowego wskazanej w tych zaświadczeniach. Ilość dostarczonego surowca tytoniowego jest weryfikowana dla każdej umowy odrębnie.

Wysokość płatności do tytoniu, ustala się jako sumę płatności dla wszystkich partii surowca tytoniowego kwalifikującego się do tej płatności, zebranego w danym roku kalendarzowym przez danego rolnika, ustalonych jako iloczyn:

a) wysokości koperty finansowej przeznaczonej na płatność w danej grupie odmian tytoniu

(określonej w rozporządzeniu) oraz

B) stosunku:

 iloczynu ceny jednostkowej i masy tytoniu w danej partii surowca tytoniowego do

 sumy iloczynów cen jednostkowych i masy tytoniu w poszczególnych partiach w danej grupie

odmian, zebranego w danym roku kalendarzowym

po uwzględnieniu zmniejszeń płatności wynikających z modulacji oraz zmniejszeń lub wykluczeńtytoniowego wynikającej z umowy na uprawę tytoniu lub umowy kontraktacji do ilości surowca tytoniowego wskazanej w tych zaświadczeniach. Ilość dostarczonego surowca tytoniowego jest weryfikowana dla każdej umowy odrębnie.

Wysokość płatności do tytoniu, ustala się jako sumę płatności dla wszystkich partii surowca tytoniowego kwalifikującego się do tej płatności, zebranego w danym roku kalendarzowym przez danego rolnika, ustalonych jako iloczyn:

a) wysokości koperty finansowej przeznaczonej na płatność w danej grupie odmian tytoniu

(określonej w rozporządzeniu) oraz

B) stosunku:

 iloczynu ceny jednostkowej i masy tytoniu w danej partii surowca tytoniowego do

 sumy iloczynów cen jednostkowych i masy tytoniu w poszczególnych partiach w danej grupie

odmian, zebranego w danym roku kalendarzowym

po uwzględnieniu zmniejszeń płatności wynikających z modulacji oraz zmniejszeń lub wykluczeńwynikających ze stwierdzonych nieprawidłowości lub niezgodności.

Wysokość płatności dla poszczególnej partii surowca tytoniowego określa się zgodnie ze

wzorem:

koperta finansowa

ilosc stwierdzona cena

ilosc stwierdzona cena

wysokosc platnosci n

 

Decyzje w sprawie przyznania płatności do tytoniu wydawane są nie wcześniej niż od dnia 15

kwietnia roku następującego po roku złożenia wniosku

żródła ARMiR

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

Witaj Thug widzę ,że napisałeś to fachowo. Tak sie zastanawiam czy my sie juz gdzieś nie widzieliśmy . Widze ,ze jestes fachowcem i masz dokładne informacje. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Witam ,plantatorów tytoniu,kontraktacja juz za nami,ceny niskie,pojawił sie jeszcze jeden problem w sprawie dopłat,to znaczy zsumowali nam dopłaty bezposrednie,dekapri i dopłate jakosciową razem,otrzymamy te dopłaty dopiero po zakonczeniu wykupu tytoniu az obliczą dopłate jakosciową,czyli w maju.Czy ktos wie cos na ten temat cos nowego,informacja sprawdzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

to sie nazywa decoupling nie zsumowali tylko będzie wypłata razem z obszarową i jakościową agencja ma czas na wypłaty dokonca czerwca 2013 jako że wszystko przejeła ARMiR


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxMayerT    0

witam wszystkich . posiałem tytoń z 2 tygodnie temu w otoczce sos nie jestem do tej otoczki przekonany bo ani jeden nie wykiełkował mozecie panowie coś powiedzieć na ten temat bo pierwszy raz sieje do inspektu otoczkowany tytoń z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja siałem już nie raz otoczkowany wychodzi trochę pózniej od zwykłego pamiętaj zeby inspekt był cały czas wilgotny będzie ok Panowie kto posiada cenniki z luxora ogólnie z róznym firm oprócz PMP

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

panowie a czy możliwe jest że w tym roku może się pojawić choroba lubelskiego w tytoniu u mnie w okolicy nie było tego już parę lat i chciałbym żeby to tak zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

mówisz o chorobie przenoszonej przez wciornastki i dotąd dokąd bedą latały te cholery zawsze jest ryzyko wystąpienia choroby także opryski owadobójcze jak najbardziej wskazane


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

ma się rozumieć u mnie tytoń jest często pryskany na różne rzeczy , ale zawsze się tej choroby boje u mnie się jeszcze nigdy w plantacji to nie pokazało i bardzo bym chciał by to tak pozostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

spokojnie wykonuj odpowiednie opryskiw odpowiednim czasie z odpowiednimi subst aktywnymi a będzie ok i


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

wiem wiem na tytoń tam żadnych środków nie żałuje , zaoszczędzić się raczej w tytoniu nie da na opryskach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

moim zdaniem to i tak ten pomysł z dopłatami jest 100 razy lepszy niż ten wcześniejszy że wszystko mielibyśmy dostać w czerwcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

pewnie ze lepszy ja dostaje niemałe pieniądze z decouplingu i czekanie na wszystko do czerwca znacznie mi skomplikuje plany zobaczy co zrobi sawicki


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

nie tylko tobie to skomplikuje sprawę , miejmy nadzieje że stanie za tym pomysłem bo wszyscy o to będę mieli pokomplikowane plany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

wiem orientuje sie trochę jeśli chodzi o tytoniarzy są tacy co mają niezwiązaną i do 50-70 ton


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
    • Przez Moryc
      Witam chciałem się dowiedzieć czy ktoś otrzymał odszkodowanie za uszkodzoną agrowłokninę lub folię np. w uprawie ziemniaków wczesnych, truskawek?
       
      Plantacje zabezpieczane białą agrowłókniną bywają uszkadzane czasami zimą truskawki cebula ozima przez zwierzęta kopytne, szczególnie groźne są jeleniowate, które ostrymi kopytkami dziurawią agrowłókninę ale także zające.
       
      Zastanawiam się nad wniesiem sprawy do sądu za powstałe uszkodzenia. Miał już ktoś styczność z taką sprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj