Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

UrsusCzesio    310

od przybytku głowa nie boli. 5 arów niby duzo a jednak mało naturalnie moge to wychodować bez żadnych środków ochrony lub ograniczyc do minimum bo na chwasty nie musze we od jakichś szkodników


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalG    1

Pytanie jaki tytoń Cię interesuje? Wiesz może jaka odmiana? Ci co produkują tytoń myślę że bez problemu Ci wyślą trochę ziarenek na 5 arów :P jak chcesz ciemny tytoń to pisz na PW :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Virginia jest slaba i lipna <_<

 

Najlepiej smakuje mieszanie 30% Virginia 20 % milenium (wedzony) i 50 % burley-a (wiatrowy) :D

 

Mieszanka zalezy kto jakie pali a wiesz mi mam o tym nie male pojecie i nie male pieniadze na tym zarobilem juz.

 

Szczerze to lepiej od rolnika kupic Virginie kupisz 13 do 15 zl za kg a burley i milenium spokojnie za 10 zl kupisz.


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalG    1

no na pewno lepiej kupić gotowe :) bo wystarczy że komuś dasz za przesyłkę i za fatygę kasę to Ci 1 kg odstąpi, bo z kilku ton 1 kg to nie majątek :D przynajmniej ja bym tak zrobił :P na ciemny tytoń możesz liczyć jak coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Wiesz żeby cos na poziome Camela, Marlboro wyszło albo chciaż West Silver :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gawel7    0
Napisano (edytowany)

O to by bylo swietne :D

Prosze o info jak odpisze ktos, moge odkupic taką mieszanke

gawel7@wp.pl

516979515

Edytowano przez gawel7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Jakie nawozy dajecie na wiosnę pod virginie. U nas dajemy polifoske lub potafoskę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gofer803    0

Pod tytoń tylko nawozy nie zawierające chloru. Nawozy takie jak polifoski i potafoski zawierają chlor . Nawozy bez chlorowe odpowiednie pod tytoń to Agro-blend, Rosafert lub mieszanka Siarczanu Potasu i Superfosfatu. Jeśli robisz czasami próby glebowe to wtedy wiadomo co sypnąć,te dwa pierwsze to wieloskładnikowe a te dwa następne to zawierają głownie jeden składnie są dobre do uzupełnienia braku jakiegoś . Ale najważniejsze jest pH gleby jak jest bardzo niskie to i nawozy ci nic nie dadzą . Kilka lat robię próby i sypie trochę wapno ni i widzę efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalG    1

A ja chciałbym się dowiedzieć czy da się coś zrobić z tytoniem w belach na którym pojawiła się pleśń? Bo szkoda wyrzucić ;) a jakby się dało uratować to jakoś to byłoby super.... tytoń suchy i mechanicznie usuwać to strasznie się niszczy, macie jakieś sposoby czy wyrzucić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Kupię tytoń lub nasiona :) proszę o PW Mile widziane większe ilosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilu    0

Witam . A jak jest z uprawą od strony prawnej ? Sieje , zbieram , suszę , sprzedaję ? Muszę to gdzieś zgłosić ? Czytałem w necie , że do sprzedaży trzeba płacić akcyzę ? Może mi to ktoś objaśnić bo robię na wiosnę próbę bo już kiedyś u mnie na polach był tytoń ale to za PRL:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutzrolnik    5

witam, mam do sprzedania maszynę do szycia(nabijania) tytoniu, bardzo wydajna, tanio. nr 668423325.

Edytowano przez deutzrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilu    0

Powie mi ktoś gdzie mogę się zgłosić po niezbędne informacje dotyczące uprawy tytoniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalG    1

Musisz się zgłosić do okręgowego związku plantatorów tytoniu i musisz postarać się o kontraktacje tytoniu u nich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilu    0

To już coś :) A gdzie mogę znaleźć info o związkach plantatorów ? I gdzie mogę się dowiedzieć ile mogę posadzić tego ? W jakimś oddziale zajmującym się rolnictwem w moim regionie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilu    0

Ogólnie już się rozeznałem i znalazłem związek plantatorów :) teraz nurtują mnie jeszcze takie rzeczy jak jaką zachować odległość między rzędami i jaką odległość sadzonek w rzędzie ? I powiedzcie mi co zrobić po zbiorze liści z łodygą ? Rodzice mi mówili , że oni wyrywali i palili , a co Wy robicie z tym fantem ? Jeszcze sprawa taka co ile stosujecie płodozmian ? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalG    1

Odległość rzędu od rzędu 70 cm i odległość sadzonki od sadzonki około 50-60 cm. A łodyga to zostaje do momentu zebrania całego tytoniu z pola i glebogryzarka a później to już orka zimowa :) udało Ci się kolego załatwić kontrakt na tytoń? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilu    0

Nie :/ tylko chcę się maksymalnie wszystkiego dowiedzieć od kuchni , a jak już to ogarnę to biorę się za sprawę kontraktowania :) przecież wiadomo , że nie posadzę , a później się będę martwił :P a też się tacy zdarzają hehe :)

 

Glebogryzarką rozdrobnić pozostałości ? to przy większym areale może być trudne i mało ekonomiczne :( Może inni znawcy tematu powiedzą co innego oni robią ?

Edytowano przez pilu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalG    1

U nas jak ktoś ma 10 czy 20 Ha to też glebogryzarka :D no chyba że ktoś inaczej chce, bo brona talerzowa nie bardzo się spisuje do tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilu    0

Aha to w porządku :) A co do kontraktacji to nie ma problemu w moim regionie rozmawiałem z OZPT i mówili żeby do 15 marca się zgłosić na podpisanie umowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Aha to w porządku :) A co do kontraktacji to nie ma problemu w moim regionie rozmawiałem z OZPT i mówili żeby do 15 marca się zgłosić na podpisanie umowy :)

 

ja uprawiam około 4ha burleya i zawsze cięzka brona talerzowa dwa razy i po sprawie glebogryzarka mało ekonomiczna dużo czasu zajmuje ja sadze rozsade tak miedzyrzedzia 60x70 a rośliny co 45 cm i nie zgodze sie z gofrem bo jezeli dasz wczesnie polifoske to chlor ulegnie wypłukaniu ja osobiście daje 300 kg nawozu o nazwie BONTAR BEZ CHLORU i 100-200 kg polifoski ale to koniec marca i pierwsze ruszenie gleby i wymieszanie nawozu do czasu sadzenia chlor sie wypłucze pózniej tuż przedsadzeniemokoło 500 kg saletrzaku bądż salmagu i doglebowo to wszystko z oprsyków to jezeli są drutowce to moze byc dursban na chwasty to daje 0.3 command lub0.3 szabla nie daje maksymalnej dawki bo siejemy zboza po tytoniu plus do tego moze byc z 2litry PANIDA lub STOMP to to samo po oprysku cieżka brona i sadzenie a póznie tylko opryski zasilające i owadobójcze saletra potasowa basfoliar osd bi58,dursban +sherpa,fury, cyperkill, itd na choroby juz trzy lata zero oprsysków bo nie było potrzeby trzeba patrzeć jaka pogoda jest.


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilu    0

Dziękuję kolego Thug , że zgadzasz się z moją opinią co do ekonomiczności :) Twój post na pewno mi pomoże w przygotowaniu gleby :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Chodzi mi o odmiany virgini.

Czym się różni Wiślica od VRG.

Chciałbym zamienić wiślicę właśnie na VRG. Jak w związku z tym powinienem zmienić nawożenie? Więcej , mniej nawozów, silniejsze słabsze stanowisko, na co szczególnie zwrócić uwagę przy zmianie odmiany?

Z góry dziękuje za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj