Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Miran    54

Podnieśli ceny o jakieś marne grosze. Co najlepsze kiedyś różnica pomiędzy pierwszą a trzecią klasą to było około 3zł. Teraz ta różnica to aż 6zł. Mają nas za idiotów. Jeszcze zaraz wielki ekspert z ultp będzie listkował kur** jak wyciągnie z belika. 

 

Edytowano przez Miran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
2 godziny temu, Grzegorz197 napisał:

Nie ma obowiązku że masz w danej firmie sprzedać tyle ile masz zakontraktowane. Ważne aby wywiązać się z ogólnej kontraktacji. Jak chodziła agronom z PM to mówiła że firma myśli o podwyżce.

Obowiązku nie ma i to jest jeden z plusów.co do PM to mogą sobie myśleć,w poprzedniej kampani wykupowej ZAPEWNIALI na stacji wykupowej w biszczy ze podniosą ceny i wyrownaja.jak się skończyło to każdy wie.dobrze zaczęli kupować dopiero w lutym jak zostało 5 % ludzi z towarem.

Co do ULTP nawet szkoda się wypowiadać.ta ich "nędzna" premie przy tym jak kupują to tylko śmiech wywołuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
1 godzinę temu, basserman89 napisał:

Obowiązku nie ma i to jest jeden z plusów.co do PM to mogą sobie myśleć,w poprzedniej kampani wykupowej ZAPEWNIALI na stacji wykupowej w biszczy ze podniosą ceny i wyrownaja.jak się skończyło to każdy wie.dobrze zaczęli kupować dopiero w lutym jak zostało 5 % ludzi z towarem.

Co do ULTP nawet szkoda się wypowiadać.ta ich "nędzna" premie przy tym jak kupują to tylko śmiech wywołuje 

Tak samo cała ta klasyfikacja firm gdzie są dwie pierwsze klasy. Są one tylko po to aby ujeb** cię na cenie i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

Agrobiznes - zbiory Virginii w pełni , jakość dobra , ceny . plantatorzy oczekują 1,5 zł więcej . Skąd im się wzięła taka mała podwyżka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Była u mnie dziś agronom z PM i powiedziała że firma na razie nie myśli o podwyżce cen tytoniu. Więc raczej kupią znikome ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

PM odchodzi od tradycyjnych papierosów , swoją przyszłość koncern widzi w IQsach . Tam wchodzi malutko tytoniu w gilzę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Kilka firm ceny podało. Czekamy na grzyba i ultp. Dobrze chociaż idzie tytoń po tej drobnej podwyżce w firmach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Znajomy do Łukowa Tobacco sprzedawał już 2 razy to mówił że fajnie biorą. Oby tak dalej przez cały sezon było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Musieliby wszyscy elegancko brac nie tylko fajnie.kupowalismy ostatnio nawozy trochę pod tyton trochę pod pszenicę ale bez azotu i ponad 10 tyś wydane a to nie wszystko, teraz drewno zakupić .u mnie dopiero dzisiaj prawie od półtora mc spadł konkretny deszcz.jeszcze chwila i na krzaku by nam wysuszyło tytoń. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

Ogławiacie virginie ?  ja w tym roku ogławiam berleya , liczę na 30 % cięższe pod wierzchołki i wierzchołki . Spadło 7 l na m2 i jeszcze ma popadać to góra podrośnie bo zaczął już zamierać od tej suchoty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

W tym roku nie ma oddawania tytoniu ładnego w gorszą klasę jak to ma miejsce na przykład w ultp gdzie najlepszą jedynkę dostają tylko wybrani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
5 godzin temu, Miran napisał:

W tym roku nie ma oddawania tytoniu ładnego w gorszą klasę jak to ma miejsce na przykład w ultp gdzie najlepszą jedynkę dostają tylko wybrani.

Burley w Deszkowicach w ubiegłym roku 70 % 1 klasa ale to chyba dla tego że to niszowa uprawa a zapotrzebowanie dalej jest , miał być wycofany przez śmieszne dyrektywy tytoniowe bo uzależnia , tylko że kto pali to wie że bez domieszki burleya papieros nic warty jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7
LipinyTabaca napisał:

az mnie zainspirowales dzis przelicze xD a jesli chodzi o zgnilizne w suszarni kiedys mialem z tym problem od 3 lat 0 zgnitych nerwow czy jakichkolwiek plam na blaszce, na polu wiezdzam pictorem tydzien przed zbiorem i zabiezpiecza do koncaz+ dezynfekcja suszarni podlog scian sufitu i wieszakow  preparatem dezacid

A po tej dezynfekcji spłukujesz woda czy czekasz aż samo to wyschnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Różnie ok 2- 2.5 m3 na 96 i 120 mulera.u siebie susze na uchylony klapach przy piecu nie na automatach, kilka razy już się zacieły u mnie. W kiszce idzie chyba nawet do poliwy mniej 

 

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zroz    1

Nie wiem gdzie robię błąd ale u mnie idzie około trzech metrów na kiszkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106

a masz do suszarni budkę dostawioną, u mnie jedni mają a jedni nie, i wydaje mi sie że taka budka chroni np. w nocy przez wpływem zimnego powietrza i mniej się piec ochładza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Ja czyscilem chyba teraz po 4 suszarniach wymiennik bo juz dobrze z komina kopciło  (znak że płomienniki czy szklanki zabite , co wioska inna nazwa )i spalanie jest dużo mniejsze i lepiej temperaturę łapie.w poprzednim roku w takiej przerobionej suszarni był od znajomego wstawiony pięć na drewno bez plomiennikow i słabo suszylo do 7-8 dni z nerw em wychodziło i jakieś prawie 1.5 metra więcej drewna jak po wymianie pieca na inny.po jutrze właśnie muszę kiszke rozkręcić i przeczyscic bo za chwilę noce chłodniejsze się zrobią i poleci napewno więcej opału.

Co do budki dobrze jest jak wylot spalin z pieca jest dłuższy i leci przez jakieś 2-3 metry jeszcze w środku powietrze wewnątrz się ogrzewa i komora zasysa do środka juz ogrzane powietrze.widzę to u siebie bo mam w jednej suszarni taki większy skład na opał a w dwóch innych napewno więcej tego lewego powietrza łapie.

Jeszcze dużo zależy od tego kto wymiennik robi. W mojej okolicy robi porządnie Jabłoński z Dzikowa.Robił nam do kiszki i do przerobionej suszarni i jakośc wykonania i suszenia bdb 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj