Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
basserman89    28
7 godzin temu, tofik420 napisał:

U mnie spody jak i drugi zryw kolor piękny,  nie ma problemu z żółknięciem ale niestety gnije dość mocno. 

Twardzikowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Tak twardzikowa ale na polu nie ma nic zgnilizny. Trochę może też przesadziłem z nabijaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Na drugim trzecim zrywie będzie się pokazywało. Mieliśmy w tamtym roku problem na 3 dzialkach z tym strasznie dodało to roboty przy sortowaniu w tym roku narazie jest ok .był kiedyś środek taki dostepny można było popryskac juz sam wieszak przed włożeniem ale go wycofali.nie strasz ze to z mocnego nabijania bo wczoraj to tak już ojciec przesadzal ze juz prawie bunt wszczeli na polu 😛

u siebie co zauważyłem to to że wróciła wilgoć w liście.juz normalnie żołknie w tym czasie co potrzeba i zobaczymy jak to wyjdzie.i co widziałem u siebie ze 35 strasznie w tym roku ma u nas mało liści użytkowych.tyton ładny wyrosniety. Topaz i Martina mają znacznie więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Do 14 liści licząc od spodakow do wierzchołków które jesżyczę się zrywa na 35. Na Topazie takim wyrosniety ponad 20 wyjdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Łukowa ruszyła ze skupem i podwyżka mała zaproponowana.pytanie jak będzie klasyfikacja wyglądać w tym roku po wykupach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Przed chwilą w agrobiznesie mowa że jest 1000ha mniej tytoniu. Niech dalej wydziwiają na wykupie to na drugi rok będą prosić żeby sadzić.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyui    2

Przy tych kosztach cena to 25 zł powinna być minimum. Na drugi rok mało kto posadzi, chyba tylko Ci co muszą, bo mają jakieś programy wzięte. Pytałem u nas na wsi po znaczna większość rezygnuje po tym sezonie. Nie ma sensu za bezcen tego sadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
18 godzin temu, Grzegorz197 napisał:

Festiwal cen rozpoczął się. 😆Tylko ciekawe jak będą brac🤔

Co masz na myśli z tym festiwalem ? u mnie ceny z marca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
34 minuty temu, Grzegorz197 napisał:

Łukowa Tobacco Luxtab i Chłopaki wysyłają SMS z nowymi cenami zaraz pewnie inni też będą to robic

Luxtab jakie ceny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
2 godziny temu, Aroo22 napisał:

50gr więcej od Łukowa Tobacco. 20,50zl 1 klasa 

Na każdej klasie czy tylko na pierwszej klasie te 50 gr więcej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
57 minut temu, Miran napisał:

Na każdej klasie czy tylko na pierwszej klasie te 50 gr więcej ?

Większość klas mają drożej nie tylko ta pierwszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Ceny  Luxtab

1. 20,50

1a.18,50

2. 16,50

3. 14,50

3a. 12,50

4. 9,50

5. 6

6. 4zl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
21 minut temu, Karol1800 napisał:

A jak u grzyba ceny ? Ktoś coś wie czy na tych marcowych został ? 

Nic nie wiadomo. Pewnie tak samo jak w zeszłym roku nic nie podniesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol1800    0

To jak kolega wyżej pisał w luxtab 1 jest po 20,5 a u grzyba 1 i to ta 16% wilgotności po 18 zł to kto mu sprzeda tytoń ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
11 godzin temu, Karol1800 napisał:

To jak kolega wyżej pisał w luxtab 1 jest po 20,5 a u grzyba 1 i to ta 16% wilgotności po 18 zł to kto mu sprzeda tytoń ? 

W zeszłym roku jako jedyny nie podniósł cen a na skupie duża kolejka. Także zawsze ktoś się znajdzie. Zresztą nie raz pisałem że wożą tacy tytoń tam że nawet nie wiedzą jakie ceny są. Jak ktoś jest z daleka to jaką mu tam klasyfikator da klasę on jest zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Najwięksi będą się licytować po 50 groszy a reszta poprostu się dostosuje."lepsza czy" gorsza Jedynka czy trójka jest po to robiona aby byo pretekst do ogolenia na taśmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106

Ktoś liczył kiedyś ile macie  liści w wieszaku?  bo ja u siebie miałem z 2 zrywu 760 i zastanawiam sie czy to duzo czy mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj