Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
basserman89    28
1 godzinę temu, Mateuszpaluch21 napisał:

Ktoś stosował siarczan magnezu dolistne? Ile dawać na hektar i czy widać efekt po oprysku?

Ok 2-3 kg na beczkę daje teraz żeby głównie ph zbić.pod korzeń było dane 100 kg siarczanu plus z NPK i Vervactora magnez powinien zaspokoić potrzeby na magnez. Efekt jest taki ze tyton po opryskaniu wydaje się zielenszy i magnez powoduje to ze liście są szersze jak na polach gdzie tego składnika brak. Tylko ze samym opryskiem natury nie oszuka.jeśli roślina ma pobrać z gleby do 30  kg mgo to tego opryskiem nie da rady nadrobić 

 

Gospodarz baluje u Pękali a ja tak połazilem i pojeździe po polach i w Topazie kropki nie ma. Jedynie w Martinie się trafia i o co dziwne. Na dość dobrym stanowisku gdzie rok temu było 35 i się mączniak wjebal tytoń jest skromnie mówiąc piękny  (jutro wrzucę fotkę ) na innych stanowiskach gdzie była rok temu Simone i jest 2-3 raz tytoń  teraz rośnie Martina kropka jest. I powiem wam że nigdy ale to nigdy nie było tego na polu.ale trzeba będzie to opryskac póki czas. 

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszek0    5
dragonmt852 napisał:

11 minut temu, Leszek0 napisał:

dwa lata temu miałem kropki i opryskalem zwykła miedzią i ustąpiło.. w tamtym roku było jak mówisz parę kropek to myślę nie będę pryskał .. aha.. pierwsze trzy zrywy tytoń żółciutki ale kropa jak skurewesyn... dlatego teraz zapobiegawczo miedź systemiczna tym razem

A jaka konkretnie ma nazwe ten srodek co stosujesz?

nazywa się Cobre.. dawałem 2.5 l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45
13 godzin temu, basserman89 napisał:

Ok 2-3 kg na beczkę daje teraz żeby głównie ph zbić.pod korzeń było dane 100 kg siarczanu plus z NPK i Vervactora magnez powinien zaspokoić potrzeby na magnez. Efekt jest taki ze tyton po opryskaniu wydaje się zielenszy i magnez powoduje to ze liście są szersze jak na polach gdzie tego składnika brak. Tylko ze samym opryskiem natury nie oszuka.jeśli roślina ma pobrać z gleby do 30  kg mgo to tego opryskiem nie da rady nadrobić 

 

Gospodarz baluje u Pękali a ja tak połazilem i pojeździe po polach i w Topazie kropki nie ma. Jedynie w Martinie się trafia i o co dziwne. Na dość dobrym stanowisku gdzie rok temu było 35 i się mączniak wjebal tytoń jest skromnie mówiąc piękny  (jutro wrzucę fotkę ) na innych stanowiskach gdzie była rok temu Simone i jest 2-3 raz tytoń  teraz rośnie Martina kropka jest. I powiem wam że nigdy ale to nigdy nie było tego na polu.ale trzeba będzie to opryskac póki czas. 

A czemu Ty nie byłeś na imprezie tylko tata? No ogólnie impreza fajna była 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
30 minut temu, tofik420 napisał:

A czemu Ty nie byłeś na imprezie tylko tata? No ogólnie impreza fajna była 

Bo ktoś musi pilnować tego złotego interesu :p mamy dużo pól zabezpieczonych pastuchami i były przypadki ze ktoś kradł baterie albo na złość rozgradzal i tak dla pewności sprawdzam co jakiś czas czy wszystko jest ok. ja raczej za takimi imprezami nie przepadam ale trochę żałuję można było załapać się na "dobre poidełko "i fajną imprezę:) tylko znowu jak zostaniesz kierowcą masz przerąbane :p może następnym razem, byłeś też? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Panowie mam problem na jednym polu z mleczem polnym i tu pytanie czym można go zwalczyć, tak aby na drugi rok też sadzic tytoń na tym polu, oczywiście oprócz motyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45
3 godziny temu, basserman89 napisał:

Bo ktoś musi pilnować tego złotego interesu 😛 mamy dużo pól zabezpieczonych pastuchami i były przypadki ze ktoś kradł baterie albo na złość rozgradzal i tak dla pewności sprawdzam co jakiś czas czy wszystko jest ok. ja raczej za takimi imprezami nie przepadam ale trochę żałuję można było załapać się na "dobre poidełko "i fajną imprezę:) tylko znowu jak zostaniesz kierowcą masz przerąbane 😛 może następnym razem, byłeś też? 

Byłem... Oj można było popić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Panowie może nie w temacie ale może znacie kogoś kto kosi łąki, najlepiej z systemem GPS. Potrzebuje wykosić kilka łąk pod lasem. Najlepiej okolice Obszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toma188199    11
1 godzinę temu, Miran napisał:

Panowie może nie w temacie ale może znacie kogoś kto kosi łąki, najlepiej z systemem GPS. Potrzebuje wykosić kilka łąk pod lasem. Najlepiej okolice Obszy

Witam, gdzie dokładnie trzeba wykosić? 

Ile tych łąk i suma hektarów? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1284

U mnie spadło pon. 10 l przez cały okres po po sadzeniu czyli już nie długo przestanie tytoń rosnąć , kolor ma zielony bo słońca dużo ,LKR .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobacco321    2

Panowie może wiecie gdzie można kupić pewną substancję, która jest stosowana w tytoniu przeciw bakteriozie. Jest to antybiotyk, którego nazwy nie będę podawał. Pewnie dużo osób się domyśla o co chodzi. Interesuje mnie tylko gdzie to kupić. Ogólnie na zagranicznych stronach przewijają się gotowe preparaty z tą substancją ale czy to można legalnie kupić to nie wiem. Proszę o wiadomość prywatną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobacco321    2

W Polsce dobre rzeczy są zakazane, taki mamy klimat. Ale interesuje mnie coś co jest skuteczne na tzw. krope. Piszecie tutaj o miedzianie, miedzi systemicznej. Co będzie skuteczniejsze bo widzę że na części dolnych liści zaczyna mi wchodzić kropa. Chyba że ktoś ma jeszcze coś lepszego niż wymienione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobacco321    2
31 minut temu, STIG13 napisał:

można jeszcze próbować fosforynów

Okej a co jest lepsze Miedzian czy ta miedź systemiczna o której wspomniano ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
Dnia 18.06.2022 o 22:26, Leszek0 napisał:

nazywa się Cobre.. dawałem 2.5 l/ha

a mozna to mieszać razem z Inazumą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    876
35 minut temu, Tobacco321 napisał:

Okej a co jest lepsze Miedzian czy ta miedź systemiczna o której wspomniano ?

systemiczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszek0    5
dragonmt852 napisał:

Dnia 18.06.2022 o 22:26, Leszek0 napisał:

nazywa się Cobre.. dawałem 2.5 l/ha

a mozna to mieszać razem z Inazumą?

u mnie właśnie z Inazuma wypadło mieszanie.... i jest ok..

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11

ja na jednym polu opryskalem nawozem miedzanym z intermagu + Krzem tez z intermagu zobaczymy jak podziala, widze u mnie na topazie tez kropeczka pojedyncza sie pojawila na tych spodziakach co oberwalem . ciekawe czy pojdzie wyzej, mam tez nowa odmiane chrystal i tez niby na tych spodziakach taka pojedyncza kropeczka jest ale tu oprysklaem tlenkiem miedzi Nordox zobaczymy co lepsze....

Ps ta krpeczka to widze u kazdego w mojej okolicy niezaleznie jaka odmiana topaz chrystal 28 ,35 , martina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

U mnie na 35 też się trafia nie wiele ale jest a na Ruby jak narazie czysto. Czy mi się wydaje czy tytoń spowolnił trochę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mixolss    19

Tez bym powiedział że delikatnie przychamowal pewnie przez ostatni duży kontrast termiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez ekobiznes
      Sprzedam ziemię w Czarnogórze, razem 208 hektarów, podzielonych na mniejsze działki od 5 do 60 hektarów. Jest to bardzo dobra inwestycja ze względów prawnych, ponieważ kraj nie podlega regulacjom UE. Czarnogóra rozwija się bardzo szybko! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Możemy zorganizować spotkanie online, aby omówić sprawę oraz odwiedzić ziemię w Czarnogórze. Skontaktuj się z nami: +48 784 889 226. 


    • Przez kakamama
      Purchase Subutex buprenorphine 8mg for sale USA/AUSTRALIA/EU Text/Whatsapp +1(607)-288-2928 cheap Xanax,Oxy,Percocet,Adderall,Dilaudid,Ketamine,Vyvanse all available Subutex 8mg for sale pittsburgh, Subutex 8mg for sale phoenix az Order Subutex 8mg for sale portland or, Subutex 8mg for sale philadelphia,Subutex 8mg for sale denver, Subutex 8mg for sale dallas Cheap Subutex 8mg for sale online, Subutex 8mg for sale on craigslist, Subutex 8mg for sale oxycontin Subutex 8mg for sale oxycodone, buprenorphine Subutex 8mg for sale oxycodone,Subutex 8mg Available
      https://buyoxylovers.com/product/buy-subutex-8mg-near-me/
      Whatsapp/Call/Text:+1(607)-288-2928 
      Email. Quickmedoc@gmail.com
      https://buyoxylovers.com
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj