Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Freeman10    2
Napisano (edytowany)

Hej. Czy Contans na zgnilizne mozna aplikowac na nieuprawiona glebe?

Edytowano przez Freeman10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

Będziecie sadzić ? jest bardzo sucho i o deszczu można zapomnieć , jak nic nie spadnie to myśle przycinać tytoń i sadzić pod koniec maja dopiero jak popada , co najciekawsze w prognozach po 15 maja przymrozki całą 2 połówkę . Pole u mnie jeszcze nie pryskane jak teraz ruszę to wyschnie i po sadzeniu , co radzicie robić przy takiej pogodzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Jest spore ryzyko ze przymrozi.ja jeszcze mam możliwość zrobienia 2-3 cięć u siebie albo dodania wody czystej żeby go zastopowac.do soboty napewno nie bd sadzić chociaż czasem lepiej jest jak się posadzi a po jakimś czasie delikatnie go trzepnie bo taki dziś sadzony a w nocy przymrozki szybko szlak trafia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

Będziecie sadzić ? jest bardzo sucho i o deszczu można zapomnieć , jak nic nie spadnie to myśle przycinać tytoń i sadzić pod koniec maja dopiero jak popada , co najciekawsze w prognozach po 15 maja przymrozki całą 2 połówkę . Pole u mnie jeszcze nie pryskane jak teraz ruszę to wyschnie i po sadzeniu , co radzicie robić przy takiej pogodzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Na wszystko jedno u siebie bd ruszać od piątku wilgoci jeszcze jest u mnie sporo pod spodem ale góra sucha jak popiół.bd uprawiać po kawałku i zaczynamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Panowie wycofany zwykły mocznik, ten co jest z inhibitorem prawdopodobnie nie będzie się nadawać do opryskiwacza. Co w zamian stosujecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11
Napisano (edytowany)

kolega pryskal zboze i nic sie nie dzieje z nim... a w zamian to najelepiej jakies azotowe odzywki typu Basfoliar 2.0 36 Extra. w tym masz przewznie azot amidowy tj mocznik

Edytowano przez LipinyTabaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
12 godzin temu, Miran napisał:

Panowie wycofany zwykły mocznik, ten co jest z inhibitorem prawdopodobnie nie będzie się nadawać do opryskiwacza. Co w zamian stosujecie ?

Kristalon zielony 2-3 kg na ha , npk 18-18 18 tanio wychodzi zabieg nalistnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
12 godzin temu, Elektro2015 napisał:

Sieje ktoś może Polidap na tytoń jeśli tak to ile kg na hektar?

Siałem w ubiegłym roku jak był kupiony po 1700 zł teraz po 5000 zł czy tam więcej jest , 200 kg trzeba dać na ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
1 godzinę temu, Mariusz2903 napisał:

Siałem w ubiegłym roku jak był kupiony po 1700 zł teraz po 5000 zł czy tam więcej jest , 200 kg trzeba dać na ha .

Ale tak na jasny tytoń? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Ile płacicie za godzinę sadzenia tytoniu ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Kask

Mariusz2903 napisał:

12 godzin temu, Elektro2015 napisał:

Sieje ktoś może Polidap na tytoń jeśli tak to ile kg na hektar?

Siałem w ubiegłym roku jak był kupiony po 1700 zł teraz po 5000 zł czy tam więcej jest , 200 kg trzeba dać na ha .

Spałem tylko Polidap wystarczy ? Czy coś jeszcze by pasowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

W tamtym pl1acilismy 15 na hw tym roku tak samo.i pani która sadzi z miejscowych jest zadowolona. 10 lat temu uczyła się u nas sadzić i się nauczyła.pomagamy jej i ona nam  i na 15 zł  na godzinę jesteśmy umówieni. Wg mnie uczciwa stawka to ok  17 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
15 godzin temu, Elektro2015 napisał:

Kask

Spałem tylko Polidap wystarczy ? Czy coś jeszcze by pasowało

Masz azotu 18 kg i 46 fosforu w 100 kg fosforanu , pasował by jeszcze potas i magnez .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś z plantatorów pojawiły się na koncie pieniądze od syndyka FTK? czy te kwoty będą teraz do zwrotu Arimr jeśli kilka lat temu składało się wniosek do nich o tą pomoc za nie zapłacony tytoń?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Na ile wysunąć znacznik od ostatniej sekcji w sadzarce czterorzędowej? Jest jakiś wzór na to czy coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

My metodą prób i błędów, zależy też jaki rozstaw masz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327
17 godzin temu, hetmanzamosc napisał:

Czy komuś z plantatorów pojawiły się na koncie pieniądze od syndyka FTK? czy te kwoty będą teraz do zwrotu Arimr jeśli kilka lat temu składało się wniosek do nich o tą pomoc za nie zapłacony tytoń?

 

Z miesiąc temu przyszła reszta sumy z odsetkami ale od kancelarii prawnej bo składany był pozew. Nic nie trzeba zwracać. Przecież wtedy z ARiMR wypłacali 80% należności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
3 godziny temu, mus napisał:

My metodą prób i błędów, zależy też jaki rozstaw masz ?

65 rządek od rządka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Wczoraj sadzenie zakończone. Z wierzchu sucho ale pod spodem wilgoć jest. 

IMG_20220513_092944.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
Napisano (edytowany)

Sam wykonałeś taki stelaż? Na czym jest zamocowany?

edit: ale ci kapusta urosła :D

Edytowano przez dragonmt852

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj