Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tofik420    45

Te ceny są dla grupy łukowa więc grupa Leżajsk będzie miała jeszcze niższe. Jedyna pociecha że napisane jest że to ceny minimalnej więc może się zmienić na plus. W tej chwili z tymi cenami to zmniejszam uprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Prawda jest taka, że przy w miarę okej tytoniu robisz na trzy klasy jedynka, trójka i czwórka ( zielony, spalony to wiadomo ). W takiej konfiguracji u sporej ilości producentów tak widziałem, dla mnie każda firma która wychodzi poza 5/6 klas to wiadomo chce tylko odwalić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
Napisano (edytowany)
17 godzin temu, max95 napisał:

Gdzie masz wykup tytoniu w ultp

Deszkowice gm. Sułów .

Grzyb sadzi tytoń a jeśli nie to od którego roku ? Jak mu by się nie związana skończyła to dopiero na klasach będzie was golił .

Edytowano przez Mariusz2903

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grapen23    13
Napisano (edytowany)

Przyszły sezon tytoniowy zweryfikuje ostatecznie opłacalność uprawy. W tym roku jeszcze koszty tzn. prąd, nawozy, opryski, opał, robocizna były w "starej" cenie. Teraz będą dużo większe koszty także jeśli firmy będą podawać takie śmieszne ceny jak wyżej wymieniony cennik to po prostu szkoda robić na nich. Niech sobie sami sadzą. My dostaniemy resztki a oni zarabiają kokosy. A dla tych co przechodzą na zioła. Zobaczycie jaką będziecie cenę mieli w następnych sezonach. Bardzo dużo ludzi przeszło całkiem bądź częściowo na zioła także tutaj biznesu też nie będzie. A roboty przy tym też sporo. 

Edytowano przez grapen23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Podwyżki takie jakie nam proponuje to jest kpina. Ale przynajmniej podał ceny przy zapisach. Ciekawe co myślą inne firmy, nie podając cen. Może chcą żeby zostały ceny z tego sezonu. Dla nich to byłoby bardzo dobrze ale jak znam ludzi napalonych na tytoń w naszym Zagłębiu tytoniowym to będą jeb** aby tylko więcej od sąsiada posadzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
2 minuty temu, Miran napisał:

Podwyżki takie jakie nam proponuje to jest kpina. Ale przynajmniej podał ceny przy zapisach. Ciekawe co myślą inne firmy, nie podając cen. Może chcą żeby zostały ceny z tego sezonu. Dla nich to byłoby bardzo dobrze ale jak znam ludzi napalonych na tytoń w naszym Zagłębiu tytoniowym to będą jeb** aby tylko więcej od sąsiada posadzić. 

Cena ceną jeszcze dochodzi kwestia tego co jak jest klasyfikowane.w tym roku uniwersal i tak np poprawił się z klasyfikowaniem ale są też firmy które lepiej biorą i lepiej płacą. 

W poprzednim roku to co drugi kupujacy z podbitym okiem by chodził gdyby za to nie karali. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    901

Przyszły wam nasiona otoczkowane z nicoty czy tylko ja nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
13 minut temu, STIG13 napisał:

Przyszły wam nasiona otoczkowane z nicoty czy tylko ja nie mam

Przyszły już w grudniu. Zamawiane w połowie listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Otoczka będzie końcem lutego prawdopodobnie firma która się tym zajmuje ma opóźnienia na początku przyszłego tygodnia powinno być wiadomo kiedy ruszy wysyłka. Nicota zbiera nasiona i oddaje je firmie zewnętrznej do otoczkowany a i tam jest poslizg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    901

Ok, bo już się bałem, zamawiane w listopadzie a rok temu były dużo wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
1 godzinę temu, Miran napisał:

Podwyżki takie jakie nam proponuje to jest kpina. Ale przynajmniej podał ceny przy zapisach. Ciekawe co myślą inne firmy, nie podając cen. Może chcą żeby zostały ceny z tego sezonu. Dla nich to byłoby bardzo dobrze ale jak znam ludzi napalonych na tytoń w naszym Zagłębiu tytoniowym to będą jeb** aby tylko więcej od sąsiada posadzić. 

Wystarczy że wejdą na to forum goście z firm tytoniowych, zobaczą że plantatorzy nasiona zamawiają w listopadzie nie znających jeszcze cen na nowy sezon ,to myśląc tak poludzku po  co podnosić ceny tytoniu,jak będą sadzic tak czy siak,taka jest mentalność wielu ludzi,żeby robić za michę ryżu a w tym roku to jest wielce prawdopodobne z tymi cenami do produkcji rolnej,ludzie też pewnie będą wołać więcej, różowo nie jest,no ale każdy umie liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

W tym roku rynki rolne zaskoczyły ogromnymi wzrostami cen na surowce w które można ulokować kapitał np. zboża , oleiste a płody rolne które są kontraktowane ich ceny stoją w miejscu min. tytoń , buraki . Z ceną na tytoń nie będzie tak jak z pszenicą bo jest szara strefa na papierosy i to ona reguluje rynek i popyt . Virginię którą sprzedajecie najwięcej idzie na eksport do krajów arabskich do fajek wodnych a Arabowie tym więcej Virginii kupią im ropa droższa . W kraju widać większy popyt na papierosy bo ludzie mają robotę i różne dodatki typu 500 + 300 + 13 , 14 stka , jeśli by nie wysoka akcyza na papierosy to pewnie tytoń by szedł cenowo do góry a tak to tylko o inflację .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Plantatorów w przyszłym sezonie tylko u mnie będzie 4-5 mniej.dopiero pewnie jak ludzie się nazapisuja wstępnie podadzą planowany areał to podadzą ceny które i tak nie będą za wysokie.

Ja zamawiałem nasiona z nicota bezpośrednio od dwóch sezonów i zawsze już były w grudniu chociaż też za każdym razem była informacja mailową ze będą w lutym.pisałem chyba w poniedziałek maila z zapytaniem kiedy orientacyjnie będą wysłane i mieli dać znać do piątku lub początkiem następnego tygodnia kiedy ruszy wysyłka. W sumie i tak zawsze większość plantatorów kupuje przez grupę lub jakiś podmiot tytoniowy a znam też prywatne osoby które zamawiają większą partie nasion i odsprzedaja potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
Napisano (edytowany)

Tak obiektywnie patrząc na wszystko do okoła to przy tej inflacji co jest i będzie jeszcze wieksza to Jedynka po 20 zł juz tylko o inflację podskoczy.podali poziom inflacji konsumenckiej w strefie euro "liczony realnie " to jest dwucyfrowa z dwójką na początku. To tylko w Excelu u galpinskiego jeszcze 10 nie przekroczyła.

18.60-19.00 zł od takiej ceny można myśleć o kontraktowaniu żeby się w ch... nie zrobić.

 

Ma ktoś może aktualne ceny z luxtabu w babicach?

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toma188199    11

Witam, mam pytanie czy ktoś dozuje nawóz pod tytoń w czasie sadzenia pasowo? Jak to się sprawdza i jak z dawką nawoz. Przy obecnych cenach nawozu to dobra alternatywa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--Przemek--    3

Jak dla mnie to znikome oszczędności, z resztą nawozy lepiej rozsiać wcześniej, żeby zdążyły się rozłożyć. Sól wiadomo na jesieni albo wczesną wiosną, fosfor też lepiej za wczasu, nawozy potrzebują wody, jak trafi susza podczas sadzenia to te nawozy zadziałają niewiadomo kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Pola nie oszukasz.tym bardziej tytoniu.u mnie "specjalisty " juz kombinowali z wapnem budowlanym ograniczeniem wapnowanie albo z saletra amonowa nawozami gdzie nie potrafili określić dawki na ha bonanza.nie mówię tez ze u mnie jest sama jedynka ale pasowy siew nawozu lub precyzyjne podsianie ma sens ale oszczędności będą niewielkie a jakiś błąd w aplikacji zemścić się może gorszym ilościowo lub jakościowo plonem. Tytoń na wyprodukowanie określonej masy pobierze z gleby X składników i te składniki tez trzeba potem uzupełnić metodami naturalnymi lub nawozami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--Przemek--    3

Ja bym widział zastosowanie takiego dozownika, przy dozowaniu granulatu od drutowców w okolice systemu korzeniowego - wiadomo dursban wycofany, są jakieś alternatywy, chociaż nie wiem czy ktoś już tak próbował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy stosował ktoś z was nawożenie płynne od firmy timac agro na hydroponice? Jeśli tak to jakie i w jakich dawkach i odstępach czasowych? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11
38 minut temu, podlaskirolnik1 napisał:

Witam. Czy stosował ktoś z was nawożenie płynne od firmy timac agro na hydroponice? Jeśli tak to jakie i w jakich dawkach i odstępach czasowych? 

Wlasnie tez w tym roku chcailbym sprobowac, zrobie sobie jakies male baseny doswaidczalne i sprawdze np jakis humus i KSC MIX jak to wplynie na korzenie i wzrost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    901

Ja w tamtym roku miałem porównanie z tacek. Zwykłe i podlane kilka dni przed wysadzeniem super power z biogena.

IMG_20210706_233334.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj