Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

STIG13    875
1 godzinę temu, dragonmt852 napisał:

duzo masz tego bydła?

Niee, ale że wykorzystujemy starą oborę to trzeba wszystko robić ,,widłotronickiem" 😅 dwadzieścia parę rogaczy na opas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1284
Dnia 28.01.2022 o 20:31, STIG13 napisał:

Zawsze musi być trochę pod górkę 😅 ja muszę ze względu na glebę jechać na 0 N

To tobie podwyżki na azot nie straszne w tytoniu , gorzej w pszenicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejb88    7
basserman89 napisał:

Teraz sól ograniczylismy i połowę i resztę uzupełniać bd siarczan ami z NPK i wspomnianym Vervactorem.

W jakiej cenie i gdzie dostępny jest vervactor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
1 godzinę temu, andrzejb88 napisał:

W jakiej cenie i gdzie dostępny jest vervactor?

Po zniwach wyszedł 1300 około za tonę ale braliśmy fosfor tarnogran i Vervactor w rozliczeniu za zboże to cena nawozu wyszła niższa. W cieszanowie u Piłata pytaj na skupie zboża mają zawsze jakieś nawozy na placu i tam się właśnie zaopatrzylismy .telefon w goopłaca tez powinien być. Resztę zboża sprzedawać bd dopiero w marcu to nie powiem czy na dzień dzisiejszy jest dostępny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toma188199    11
32 minuty temu, Dawid50 napisał:

Polecacie tacki na wodę ? Czy lepiej na piasku  w tackach ?

Polecam na wodę, masz mniej roboty czasu na co innego. Tylko trzeba przestrzegać dawkowania nawozów jak i chemii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--Przemek--    3

Na wodzie jest najlepsza sadzonka, chociaż trzeba najbardziej wszystkiego przestrzegać i pilnować (chociaż nie trzeba podlewać codziennie- jak na piasku). Styropianowe używane któryś rok z rzędu zielenieją i są większe braki - pasuje je wyparzać (myjka na gorącą wodę ewentualnie zanurzać w goracej wodzie w np w parniku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid50    0
10 minut temu, toma188199 napisał:

Polecam na wodę, masz mniej roboty czasu na co innego. Tylko trzeba przestrzegać dawkowania nawozów jak i chemii. 

A jak dawkowanie wychodzi na pierwszy raz macie jakiś sprzęt do mierzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--Przemek--    3

Nie trzeba mierzyć, najlepiej dawać zgodnie z tabelką, ja lecę programem z Lukowa Tobacco nawozem agroleaf lub Maximus. Dają co roku kartkę musiałbym poszukać. Z uniwersalu zalecają jakoś inaczej - na kristalonie cała dawka na początku albo przynajmniej większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Do nas przyjeżdża agronom z uniwersału jeśli coś nam nie pasuje ale wiem że z Łukowa tobbaco też przyjedzie być może i w twoim wypadku ktoś mógłby przyjechać i poinstruować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid50    0

Okej dzięki wam Panowie ;) a wy czym mieszacie te nawozy czy od razu do basenu dajecie odpowiednią dawkę ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, Dawid50 napisał:

Okej dzięki wam Panowie ;) a wy czym mieszacie te nawozy czy od razu do basenu dajecie odpowiednią dawkę ? 

Najlepsze mieszadlo  to kij drewniany od mietły. U mnie woda na początku ma EC 0.5 i Ph7.5

Na pierwszą dawkę Daje kristalon fosforowy żółty w dawce ok 200-300 gram na tys litrów wody. Nawozy takie jak kristalon czy maximus zakwaszaja wodę wiec automatycznie i ph spada jak mało spadnie możesz dać nova pekacid. Ec po pierwszej dawce staram się żeby było 0.8 0.9 max 

Druga dawka 300 gram około kristalon zielony pełnoletni 18-18-18 w fazie krzyżyka tak żeby ec dało tak ok 1.3 max 

3 dawka 200 gram siarczanu siedmiowodnego na 1000 l wody i ec wyrównuje do tak mniej wiecej 1.6 1.7 około kristalon em zielonym. 

 

Szkół robienia sadzonki jest kilka.jedni dają sam zielony w jednej dawce w krzyzyku. Inni dzieła pełna dawke 1 kg zielonego na pół i na dwa razy. Sadzonka ec wytrzyma w okolicach EC 2.0 i pod koniec produkcji mocne stężenie pozywki nie zaszkodzi jej .

 

Dawke nawozu mieszam w wiaderko i wlewamy w kilka miejsc w basenie dla mnie tak jest ok i tak potem mieszam tym kijem od mietły. Możesz zrobić duże stężenie w beczce 1000 l i wpompowac pompa po 40-50 litrów w basen i wymieszać, ale lepiej wtedy mieć własny ec metr pod ręką żeby nie przesadzic z nawozem. 

Plastikowe palety są wg mnie lepsze .

W uniwersalu zalecają przed puszczanie tacek na wodę jedynie previcur w dawce 10 ml na 1000 l wody a potem na krzyzyku kilogram zielonego i ma być. W konspekcie który dawali jakieś 3 lata temu na takim niby szkoleniu w obszy pisze o dwóch dawkach. kristalonu przed puszczendem na tacek i na krzyzyku. 

Z moich obserwacji wynika ze dobra sadzonka to taka która sobie spokojnie rośnie i nie będzie wyazotowana.dobrze jest jednak coś jej dać przed puszczeniem palet na wodę albo właśnie fosforowy kristalon lub inny nawóz z fosforem to już od startu bd się lepiej rozwijać. 

Są tutaj spece od hydroponiki to Ci pomogą. U mnie hydroponika była 3 rok i zawsze ktoś się znajdzie co coś Ci podpowie bo z tego co znajdziesz na internecie to tylko ŁT zrobiła ten film pokazowy ale bardzo ogólnie.mogliby coś jeszcze dodać odnośnie stosowania chemii jak previcur kiedy i w jakich dawkach to by było mniej postów na grupie na fb typu "co mu jest " a tam Coco jumbo popalone 

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11
Napisano (edytowany)
8 godzin temu, basserman89 napisał:

Najlepsze mieszadlo  to kij drewniany od mietły. U mnie woda na początku ma EC 0.5 i Ph7.5

Na pierwszą dawkę Daje kristalon fosforowy żółty w dawce ok 200-300 gram na tys litrów wody. Nawozy takie jak kristalon czy maximus zakwaszaja wodę wiec automatycznie i ph spada jak mało spadnie możesz dać nova pekacid. Ec po pierwszej dawce staram się żeby było 0.8 0.9 max 

Druga dawka 300 gram około kristalon zielony pełnoletni 18-18-18 w fazie krzyżyka tak żeby ec dało tak ok 1.3 max 

3 dawka 200 gram siarczanu siedmiowodnego na 1000 l wody i ec wyrównuje do tak mniej wiecej 1.6 1.7 około kristalon em zielonym.  

Szkół robienia sadzonki jest kilka.jedni dają sam zielony w jednej dawce w krzyzyku. Inni dzieła pełna dawke 1 kg zielonego na pół i na dwa razy. Sadzonka ec wytrzyma w okolicach EC 2.0 i pod koniec produkcji mocne stężenie pozywki nie zaszkodzi jej . 

Plastikowe palety są wg mnie lepsze .

W uniwersalu zalecają przed puszczanie tacek na wodę jedynie previcur w dawce 10 ml na 1000 l wody a potem na krzyzyku kilogram zielonego i ma być. W konspekcie który dawali jakieś 3 lata temu na takim niby szkoleniu w obszy pisze o dwóch dawkach. kristalonu przed puszczendem na tacek i na krzyzyku. 

 

nic dodac nic ujac , jedyne to nieprzemrozic i zakupic miernik za 50zl do ec z tym obnizaniem ph to uj wie bo pierwszego roku nie obnizalem ityton rosl tak samo ladnie co obnizylem do 5,5

Edytowano przez LipinyTabaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--Przemek--    3

Ja mam tacki styropianowe ich zaletą jest to że można je dosyć tanio kupić - u Pekali na gospodarstwie co roku przywożą z zagranicy używane (nawet roczne się trafiały) po 2.5 zł/szt. Minusem jest dużo trudniejsza dezynfekcja, jak wcześniej pisałem to najlepiej je wyparzać. Będzie już z blisko 10 sezon z tymi tackami i jestem z nich średnio zadowolony, prawie zawsze coś wylezie na jakiejś części jak są wiecej razy używane , często zielenieją, czerwnieją, pleśni grzyby pomimo oprysków. Miałem porównać z plastikowymi ale ze rostaw siewnika się nie zgadza. Zawsze siejemy jedną kwaterę luzem i potem z niej pikujemy braki, ogólnie ładna sadzonka wychodzi ale nie udalo się jeszcze bez roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Też mam zamiar po raz pierwszy zrobić hydroponike. Kupilem styropianowe 228 oczek po 1zł za sztukę po jednym sezonie. Mam tunel 7,5 x 25 i może podpowiecie jakie zrobić baseny aby było dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--Przemek--    3

Żeby łatwiej było liczyć ile dać nawozów to skrzynie po 1000l wody, czyli np 5×2m, licząc 10 cm wody wyjdzie mniej więcej tysiąc. A jak nie pasuje to jak wyjdzie, aby tylko pilnować kątów prostych bo później niby wymiar jest a tacki się nie mieszczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Jakiej wysokości deski? Mam 3,2 grubość i nie wiem czy nie za cienkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    875

Tacki plastikowe czym dezynfekujecie? Podkład z piasku trzymacie więcej niz sezon czy na każdy zmieniacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez ekobiznes
      Sprzedam ziemię w Czarnogórze, razem 208 hektarów, podzielonych na mniejsze działki od 5 do 60 hektarów. Jest to bardzo dobra inwestycja ze względów prawnych, ponieważ kraj nie podlega regulacjom UE. Czarnogóra rozwija się bardzo szybko! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Możemy zorganizować spotkanie online, aby omówić sprawę oraz odwiedzić ziemię w Czarnogórze. Skontaktuj się z nami: +48 784 889 226. 


    • Przez kakamama
      Purchase Subutex buprenorphine 8mg for sale USA/AUSTRALIA/EU Text/Whatsapp +1(607)-288-2928 cheap Xanax,Oxy,Percocet,Adderall,Dilaudid,Ketamine,Vyvanse all available Subutex 8mg for sale pittsburgh, Subutex 8mg for sale phoenix az Order Subutex 8mg for sale portland or, Subutex 8mg for sale philadelphia,Subutex 8mg for sale denver, Subutex 8mg for sale dallas Cheap Subutex 8mg for sale online, Subutex 8mg for sale on craigslist, Subutex 8mg for sale oxycontin Subutex 8mg for sale oxycodone, buprenorphine Subutex 8mg for sale oxycodone,Subutex 8mg Available
      https://buyoxylovers.com/product/buy-subutex-8mg-near-me/
      Whatsapp/Call/Text:+1(607)-288-2928 
      Email. Quickmedoc@gmail.com
      https://buyoxylovers.com
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj