Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bajek317    0
1 godzinę temu, tofik420 napisał:

Jakie piece?? Z czego na co??

Dokładnie, ale teraz to nie wiem czy na cokolwiek się opłaca.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bajek317    0
6 godzin temu, kazikpantato1 napisał:

Jak jest z tym universalem? Dalej do mnie dzwonili, że są ograniczenia w skupie klasy 1. Przed świętami było to samo. Sprzedawałem w innych firmach i nigdzie nie ma problemu z 1, a u pekali mają nawet droższą. Kasa im się kończy?

No i u mnie to samo, już drugi raz a muwili że kupią w styczniu. Jak dla mnie to nie w porzadku , inni kupują bez problemu a tu jak ja wszedłem na dopłate to jedynkę chcą w dwujke mi kupić. Sory ale nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
7 godzin temu, kazikpantato1 napisał:

Jak jest z tym universalem? Dalej do mnie dzwonili, że są ograniczenia w skupie klasy 1. Przed świętami było to samo. Sprzedawałem w innych firmach i nigdzie nie ma problemu z 1, a u pekali mają nawet droższą. Kasa im się kończy?

Przed swiętami to znaczy kiedy? ja sprzedawałem 17 grudnia i nie było problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bajek317    0
23 minuty temu, dragonmt852 napisał:

Przed swiętami to znaczy kiedy? ja sprzedawałem 17 grudnia i nie było problemu

Ja gdzieś około 15 grudnia i juz było że ograniczenia, a teraz znowu, a najlepiej same gorsze klasy. No to po co ja mam sadzic tytoń jak ja prubuje żeby sama jedynka wychodziła a oni nie ccha. Przecież to i tak ledwo się oplaca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106

Patrząc na to jako plantator to jest rzeczywiście kompletnie nielogiczne, robisz wszystko żeby uzyskać jak najlepszy plon i jakość a oni na wykupie mówią ci że 1 klasy nie kupują, absurd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillo77    0

Przed świętami też dzwonili że nie chcą 1 a i tak wzięli bez ale też cena dobra to każdy wozi do uniwersalu lepszy mam znajomego na wykupie w agrotab to mówiły mi że w Obszy praktycznie jedynki nie ma same gorsze klasy a każdy się chwali na wykupie że gorszego nie mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Sprzedałem w listopadzie w uniwersalu wszystko co miałem na umowie i nie było problemu że dopłatą więc tu chyba nie chodzi o to że nie chcą lepszych klas bo trzeba płacić tylko o to że chyba potrzebują gorszego. PM i Uniwersal to siostrzane firmy a w PM to przekonałem się że dobry tytoń idzie źle a zły dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillo77    0

Sam się trochę boję zacząłem późno robić na 19 mam 1,2 z tego szykuje 1tone jedynki dopiero po tym zdaniu zacznie się dopłata to nie ciekawe się robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Potwierdzam to ci się w uniwersalu dzieje.wala w chu... po bandzie.ale nie jest tak do końca ze wszystko z tej najlepszej jedynki leci w dół bo jeśli by tak było zabrali byśmy tytoń.na 14 belek szykowanych w tą najlepszą jedynkę poszło 12 .dwie sklasyfikowal w dół. Znowu szykowne na 2 kilka poszło w górę bierze jak chce ale raczej tak średnio na jeden ch.. by wyszło 

Nam ostatnio zaglądał od Pękali kupujący w belki u mnie na wiosce ale bardzo dobrze kupił .mamy jeszcze kilka ton to za ch...aneksu w ULTP nie bd robić. 

Do uniwersalu mam sporo zastrzeżeń po poprzednim roku teraz też widać ze jak chcieli to kupowali do momentu aż się najedli. Ostrzegam kilka osób ze będzie można pomarzyć o jedynce za 17...jakieś 12 -13 ton sprzedane i będzie z 3 z hakiem jeszcze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid50    0
10 godzin temu, tofik420 napisał:

Jakie piece?? Z czego na co??

Z mullerki na drzewo było a teraz to jak kolega napisał na co się teraz opłaca przerabiać... Myślał coś o ekogroszku plus drzewo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

 U Grzyba beliki które były szykowane na jedynke chce brać ale w tą gorszą, nie dość że ceny ma najgorsze to jeszcze takie coś. Z tego co słyszałem nawet i kolejka się skróciła. Zawsze się czekało bardzo długo a teraz na bieżąco można niby.

Edytowano przez Miran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Grzyb już tego roku ode mnie tytoniu nie dostanie. Jak bierze dobrze to nie ma możliwości się zapisać bo swoim daje zlecenia.

11 minut temu, Dawid50 napisał:

Z mullerki na drzewo było a teraz to jak kolega napisał na co się teraz opłaca przerabiać... Myślał coś o ekogroszku plus drzewo 

W ubiegłym roku zrobiłem palniki z pomocą sąsiada na pellet które zamontowałem do pieca na drzewo. Palę pelletem a drzewo trochę dorzucam i wychodzi bardzo ciekawie. Tylko ciekawe po ile będzie pellet bo w groszek to chyba już bym nie szedł 

Edytowano przez tofik420
Ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tam tak biorą to tam pojadę, bo w universalu nie wiadomo jak będzie i kiedy nie będzie żadnych ograniczeń. Do tej premi jeszcze trochę mi brakuję. Dobrze, że zrobiłem umowę w kilku firmach a kiedyś miałem tylko w universalu i teraz byłbym w d..ie. W tamtym sezonie problemy z wierzchołkami, a teraz z pierwszą klasą. Niestabilna ta firma, zawsze coś wymyślają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Na spody tez zawsze krzywo się patrzą a nawet jak masz w nadspodakach lekko piachu zaraz Ci mówi "spodaczki "i klasa w dół. Bardzo niestabilna firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid50    0
14 godzin temu, tofik420 napisał:

Grzyb już tego roku ode mnie tytoniu nie dostanie. Jak bierze dobrze to nie ma możliwości się zapisać bo swoim daje zlecenia.

W ubiegłym roku zrobiłem palniki z pomocą sąsiada na pellet które zamontowałem do pieca na drzewo. Palę pelletem a drzewo trochę dorzucam i wychodzi bardzo ciekawie. Tylko ciekawe po ile będzie pellet bo w groszek to chyba już bym nie szedł 

No też by tak wolał 2w1 ekogorszek i drzewo a kogo polecacie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toma188199    11
Dnia 21.12.2021 o 22:04, grapen23 napisał:

 

Witam. Tak to jest na tych wykupach. Każdy chwali, pytasz się jak poszło, mówią ludzie dobrze. Dla jednego dobrze dla drugiego może być słabo zdane. A jeśli mówisz pokaż fakturę to gdzie tam. 

Porównując rok 2020 a 2021 to rok 20 z tego samego areau było więcej kg jak rok 21, mimo że było 4 suszarnie więcej tytoniu. Tytoń lekki był roku ubiegłego, jak będzie w 22 okaże się niedługo. 

Posiadał ktoś odmianę tytoniu Francuza BSB 6202. Jak wychodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grapen23    12
3 godziny temu, basserman89 napisał:

Na spody tez zawsze krzywo się patrzą a nawet jak masz w nadspodakach lekko piachu zaraz Ci mówi "spodaczki "i klasa w dół. Bardzo niestabilna firma.

Akurat z nadspodakami i spodami nie ma problemu. Zależy jaki towar. Z nadspodakow to bez problemu jedynka szła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
1 godzinę temu, grapen23 napisał:

Akurat z nadspodakami i spodami nie ma problemu. Zależy jaki towar. Z nadspodakow to bez problemu jedynka szła. 

A teraz robią cyrk z środkowym zrywem.tyton żółty jak cytryna i chcą brać jak było wyżej opisane.w tym roku spodaki zdawalismy w pm dwa lata temu wyszły rewelacyjnie i w uniwersalu krżywo się na nie patrzyli.

VAT na nawozy ma być od lutego 0% ,ktos kto kupił w odpowiednim czasie i tak więcej zyskał. Wczoraj kupiliśmy nawozy pod pszenice 0.o  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1284
1 godzinę temu, basserman89 napisał:

A teraz robią cyrk z środkowym zrywem.tyton żółty jak cytryna i chcą brać jak było wyżej opisane.w tym roku spodaki zdawalismy w pm dwa lata temu wyszły rewelacyjnie i w uniwersalu krżywo się na nie patrzyli.

VAT na nawozy ma być od lutego 0% ,ktos kto kupił w odpowiednim czasie i tak więcej zyskał. Wczoraj kupiliśmy nawozy pod pszenice 0.o  .

Jakie ceny na nawozy u ciebie ? jak to nie tajemnica bo u mnie wszyscy czekają bo za drogie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bajek317    0

Byłem w uniwersalu we wtorek to kupiec pisał mi ładny tytoń po 13.20 a dziś byłem w cewkowie w ltc to kupowali to wszystko po 15.70. Na gorszych klasach z 70gr różnicy na korzyść ltc. Prosta matematyka, żałuje że sprzedałem to we wtorek bo jestem parę stówek do tyłu na JEDNEJ sprzedaży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grapen23    12

A propo tych VAT, dopłat itp... Teraz taka taktyka żeby wszystko było drogie a państwo łaskawie nam dopłaca..... Głupi się nabierze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
3 godziny temu, grapen23 napisał:

A propo tych VAT, dopłat itp... Teraz taka taktyka żeby wszystko było drogie a państwo łaskawie nam dopłaca..... Głupi się nabierze. 

Z tym vatem to najbardziej po d*pie dostanie rolnik vatoviec bo nie zrobi odpisu z nawozu jeśli wcześniej nie kupił a potem jak sprzeda plony to Państwo się upomni o swoje. Ostatnio oglądałem jakaś sondę uliczna to dziadek krzyczał ze za tego zdrajcy Tuska tak ch*jowo nie było :d cały system zj**... nie ma konkretnych rozwiązań tylko takie jak to z VAT em. Niedawno wylazlem z sortowni to nie wiema czy telewizja reżimu odtrabila wielka chojnosc Pinokia. Im więcej chcą regulować kontrolować tym jest gorzej. I cały system prawno podatkowy skonstruowany jest tak ze nawet jeśli Ci dadzą to gdzieś indziej zabiorą. A jak Ci dzisiaj mówią ze nie zabiorą Ci 10 zł to po tygodniu wezmą  100.

 

Nie wiem jak będzie brała ŁT u mnie ale ostatnio było też dobrze.w uniwersalu też zachęcali do robienia aneksu...po tych ich "dopłatach" średnia wyszła 15.50 ale samej jedynki nie wozilismy.

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8469
13 minut temu, basserman89 napisał:

Z tym vatem to najbardziej po d*pie dostanie rolnik vatoviec bo nie zrobi odpisu z nawozu jeśli wcześniej nie kupił a potem jak sprzeda plony to Państwo się upomni o swoje.

Jest jakaś różnica gdy wcześniej kupił z vatem i zrobił odpis a teraz gdy kupi bez vatu i  wyda mniej  pieniędzy ,wcześniej odprowadzał vat i teraz odprowadzi vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
1 minutę temu, witejus napisał:

Jest jakaś różnica gdy wcześniej kupił z vatem i zrobił odpis a teraz gdy kupi bez vatu i  wyda mniej  pieniędzy ,wcześniej odprowadzał vat i teraz odprowadzi 

Gdyby ceny  nie zmieniały się z dnia na dzień czy z dostawy na dostawę. Na tonie nawozu pod tyton w krótkim czasie zrobiło się 600 zł roznicy.jesteśmy na ryczalcie i mamy mniejsze gosp a co z tymi co więcej ha mają. Tam skala i suma wydaje mi się bedzie wieksza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez ekobiznes
      Sprzedam ziemię w Czarnogórze, razem 208 hektarów, podzielonych na mniejsze działki od 5 do 60 hektarów. Jest to bardzo dobra inwestycja ze względów prawnych, ponieważ kraj nie podlega regulacjom UE. Czarnogóra rozwija się bardzo szybko! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Możemy zorganizować spotkanie online, aby omówić sprawę oraz odwiedzić ziemię w Czarnogórze. Skontaktuj się z nami: +48 784 889 226. 


    • Przez kakamama
      Purchase Subutex buprenorphine 8mg for sale USA/AUSTRALIA/EU Text/Whatsapp +1(607)-288-2928 cheap Xanax,Oxy,Percocet,Adderall,Dilaudid,Ketamine,Vyvanse all available Subutex 8mg for sale pittsburgh, Subutex 8mg for sale phoenix az Order Subutex 8mg for sale portland or, Subutex 8mg for sale philadelphia,Subutex 8mg for sale denver, Subutex 8mg for sale dallas Cheap Subutex 8mg for sale online, Subutex 8mg for sale on craigslist, Subutex 8mg for sale oxycontin Subutex 8mg for sale oxycodone, buprenorphine Subutex 8mg for sale oxycodone,Subutex 8mg Available
      https://buyoxylovers.com/product/buy-subutex-8mg-near-me/
      Whatsapp/Call/Text:+1(607)-288-2928 
      Email. Quickmedoc@gmail.com
      https://buyoxylovers.com
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj