Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

basserman89    28

Z opalem tez bd jaja nawet drewnem od nowego roku.jeśli palecie drewnem a nie wstrzymali u was sprzedaży kupujcie ile wlezie nawet na 2-3 sezony do przodu jeśli nadal chcecie sadzic .po nowym roku bd dobry wałek z cena w LP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin94r    0

O kur... To ciekawe ile pellet będzie kosztował? 1000 zł paleta?

Może gaz LPG  stanieje do lata. Może warto zamawiać duże zbiorniki i zagazowywac suszarnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Nie wiem dokładnie jak to będzie ale od kogoś z LP z niższego szczebla dowiedziałem się ze podwyżki będą i to spore na drewnie.konsekwencją tego ze Zule są zusowcami w większości i zmianami które wprowadzi polski nowy wał drewno przez wzrost kosztów pozyskania będzie droższe a dwa ze zmienia się zasady jego sprzedaży jak pisałem wczesniej.no ktoś wkoncu musi robić na te 500+ i samotne madki. 

Żeby się zostawało mniej więcej tyle samo pieniędzy z uprawy jak wcześniej to Jedynka będzie musiała być po 20 złoty conajmniej 

Orientacyjnie metr 3 drewna w granicach 300 zl kubik 500...są oczywiście zule gdzie ludzie robią na czarno a tylko na zus jest kilku figurantow.ale będą napewno przygotowywane nowe kosztorysy prac leśnych i pozyskania

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45
27 minut temu, Marcin94r napisał:

O kur... To ciekawe ile pellet będzie kosztował? 1000 zł paleta?

Może gaz LPG  stanieje do lata. Może warto zamawiać duże zbiorniki i zagazowywac suszarnie?

Tyle to pellet już kosztował. No chyba że masz taniego dostawcę to chętnie i ja od niego wezmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin94r    0

Może w takie coś się pobawić jak ktoś ma możliwość zmiany tylko palnika z opału na gaz....

Niby już gaz tanieje ale kto wie jak będzie...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1284

Jak saletra czy tam inne azoty zdrożały 300 % przez podwyżki cen gazu to jak tu tak drogim gazem opalać suszarnie tytoniu . Jedyna zaleta że bez obsługowo . Butla gazu w zimie dojdzie do 100 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toma188199    11

Witam. Pisał ktoś zgłoszenie do Kowr o umowie z aneksem. Trzeba dalej pisać te wszystkie strony z podaniem umowy aneksowej i korekty/aktualizacji wniosku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
Dnia 7.12.2021 o 09:57, toma188199 napisał:

Witam. Pisał ktoś zgłoszenie do Kowr o umowie z aneksem. Trzeba dalej pisać te wszystkie strony z podaniem umowy aneksowej i korekty/aktualizacji wniosku? 

Ja wypełniłem tylko pierwszą i przedostatnią stronę z podaniem ilości zakontraktowanej w danej firmie wraz z aneksem i podpis  i tyle. Jak będzie źle to będą dzwonić. Grzyb stoi z ceną to trzeba pisać gdzie indziej.

 

Edytowano przez Miran
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Grzyb stoi z ceną i branie w porównaniu do innych firm marne. Ale o dziwo nie wiem czemu spora kolejka u niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    306

Dużo osób ma tylko umowę u niego, tak są zapatrzeni w Grzyba. I sprzedają jak by nie brał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Ja wiozę na dniach do niego i jak nie będzie dobrze brał to zabieram i nie będę mu oddawał za pół darmo. W tej chwili czy to Universal czy Agrotab czy LT biorą bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Też tak mówiłem ale sprzedałem bo dawał 2 ...a jak zobaczyłem że to jakaś 2 po 10,80 to już było po ptakach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszek0    5
Aroo22 napisał:

Dużo osób ma tylko umowę u niego, tak są zapatrzeni w Grzyba. I sprzedają jak by nie brał. 

ale głupota mieć w jednej firmie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
9 godzin temu, Miran napisał:

Ja wypełniłem tylko pierwszą i przedostatnią stronę z podaniem ilości zakontraktowanej w danej firmie wraz z aneksem i podpis  i tyle. Jak będzie źle to będą dzwonić. Grzyb stoi z ceną to trzeba pisać gdzie indziej.

 

I ponoć straszą ze jak się nie zda to bubu będzie robił plantatorom.dzwoniłem dziś do grupy i można zdawać gdzie się chce i ile się chce i jakiś tam papier do kowru plantatorzy zrzeszeni w grupie mają wysyłać dopiero gdy przekrocza łącznie cały zakontraktowanym wolumen towaru we wszystkich firmach.jak jest z indywidualnymi to nie wiem.

Coś mi się post nie dodał z południa.ostatnio ŁT jak brała w niemstowie to kupujący więcej już w belki zaglądał ale kupował stabilnie i bez jakiegoś wydziwiania. Jak jest tyton ok to kolorem i jakością będzie się bronił to coś pomarudzi ale dobrze kupi.jeśli chodzi o uniwersal podobnie.mieliśmy tez taki gorsza wy ostatnio tyton to czy u ŁT czy w PM poszedł w tych samych klasach i cenie rozniacej się nieznacznie.

Zależy co kto wiezie...ile sprzedających tyle opinii ale nawet z tego co widziałem PM juz nawet dobrze bierze.dużo wam zostało sortowania? U mnie jak się przesortuje jeszcze z tonę i sprzeda dwie do świąt to połowa będzie :d

sami u Grzyba zrobiliśmy kontrakt bo w ubiegłym roku dobrze niby brał w porównaniu do innych firm.znajomy się wkur...i zrezygnował z innych firm i ma kontrakt tez tylko u niego a teraz jest problem bo cena niska nic nie podnosi i jak w przysłowiu .reka w nocniku ..a koszty wszystkiego urosną do wiosny jeszcze bardziej..jeśli nie wyrówna za to co kupił to będzie się musiał zwinąć za rok albo sam uprawiać 

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    306

U mnie dzisiaj sortowanie zakończone, jeszcze resztki sprzedać i sezon zamknięty. Zakontraktowane było w 4 firmach i wszędzie się coś sprzedało (najwięcej do Universalu). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    306

Lekki był w tym roku. Jeszcze nie podsumowane ale jakoś trochę ponad 2,5t będzie. Niby 4 suszarki więcej niż rok temu z tej samej powierzchni ale tonaz podobny. Na szczęście jakością nadrobił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

U mnie na wiosce pomniejsi plantatorzy tez kończą albo skończyli.chociaż ostanio coraz częściej zaglądają z okolicznych miejscowości.gdyby nie było na jesieni tyle pracy w polu to może na tym etapie byłby zdany tonaż z ubiegłego roku ale w tym to za dużo potocznej roboty było do zrobienia.u siebie tak na oko to co zostalo i co było sprzedane to powinno wydać spokojnie ponad 3 tony z ha.na ostateczne wyniki przyjdzie poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

U mnie też już skończone ale jeszcze nie sprzedane ale 3 ton to napewno nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11

liczycie z drogami czy odliczcie drogi?

bo mialem z drogami 3,9h to moze 10.6- 10,8t wyjdzie

u mnie duzo drog wychodzi bo mam pole 12m i musze 3 m zostawiac drogi zeby sie dobrze jezdzilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
21 minut temu, LipinyTabaca napisał:

liczycie z drogami czy odliczcie drogi?

bo mialem z drogami 3,9h to moze 10.6- 10,8t wyjdzie

u mnie duzo drog wychodzi bo mam pole 12m i musze 3 m zostawiac drogi zeby sie dobrze jezdzilo

Ja liczę z drogami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Na moich ziemiach 3 t to w najlepszym roku wychodzi. Tego roku jak 2,6 może 2,7 z ha to będzie lux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez ekobiznes
      Sprzedam ziemię w Czarnogórze, razem 208 hektarów, podzielonych na mniejsze działki od 5 do 60 hektarów. Jest to bardzo dobra inwestycja ze względów prawnych, ponieważ kraj nie podlega regulacjom UE. Czarnogóra rozwija się bardzo szybko! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Możemy zorganizować spotkanie online, aby omówić sprawę oraz odwiedzić ziemię w Czarnogórze. Skontaktuj się z nami: +48 784 889 226. 


    • Przez kakamama
      Purchase Subutex buprenorphine 8mg for sale USA/AUSTRALIA/EU Text/Whatsapp +1(607)-288-2928 cheap Xanax,Oxy,Percocet,Adderall,Dilaudid,Ketamine,Vyvanse all available Subutex 8mg for sale pittsburgh, Subutex 8mg for sale phoenix az Order Subutex 8mg for sale portland or, Subutex 8mg for sale philadelphia,Subutex 8mg for sale denver, Subutex 8mg for sale dallas Cheap Subutex 8mg for sale online, Subutex 8mg for sale on craigslist, Subutex 8mg for sale oxycontin Subutex 8mg for sale oxycodone, buprenorphine Subutex 8mg for sale oxycodone,Subutex 8mg Available
      https://buyoxylovers.com/product/buy-subutex-8mg-near-me/
      Whatsapp/Call/Text:+1(607)-288-2928 
      Email. Quickmedoc@gmail.com
      https://buyoxylovers.com
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj