Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
basserman89    28
3 godziny temu, Miran napisał:

Myślicie że grzyb jeszcze podwyższy coś w tym roku ? Jak umowy się odbierało mówili że może jakieś podwyżki w trakcie będą a tu nic. Kończycie już sortować czy jeszcze daleka droga do końca ?

Do dnia kobiet się wywiezie :D a tak na poważnie to początek lutego zapewne.jest u mnie tego jescze w cholerę.suszarnia wierzchołków została półtora kontenera środków i prawie całe nadspodaki i środkowe liście z ktorych dopiero jakieś dwie tony są przygotowane do sprzedania.ale większość areale miała Simona wiec szybciej to poleci zaraz.2-3 suszarnie 35 były takie mało jednolite przez wirus kartofle ny to zeszlo.PM narazie tez nie podnosi jedni ich agronomowie mówią ze podniosą i wyrówna ja a drudzy cisza.pew nie coś na grudzień wymyśla a narazie każą zdawać co jest ale 1 klasy i drugiej nie opłaca sie tam zdawać.na jednym polu ciągle jest na jakiś 50 archiwum problem z szara wym kolorem to się tam zda.ostatnio u Pękali oddał jeden taki tyton w 4 klasę a uniwersal tez tego nie skupuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327
49 minut temu, LipinyTabaca napisał:

jakie sa aktualne  ceny w uniwersalu??

1 - 15,20

1a - 14,50

2 - 13,20

3 - 10,30

4 - 7,10 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ju84    0
6 godzin temu, Grzegorz197 napisał:

A nie dało się go przetrzymać co drugi tydzień zryw. Mowisz kolego ze wagowo podobnie do 35. Jeszcze ciekawi mnie ta Ruby.

Tak wagowo podobnie do 35 a zrywanie jak przytrzymał znajomy to i na polu od razu szare robiły się liście także jak wysuszył to sam szary. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
4 minuty temu, GRtobacco napisał:

jakie są ceny u chłopaków w Łukowej

1. 14.50

1a. 14.00

2. 12.50

3. 10.50

3a. 10.00

4. 7.50

5. 5.00

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TabPower    0
14 godzin temu, Miran napisał:

1. 14.50

1a. 14.00

2. 12.50

3. 10.50

3a. 10.00

4. 7.50

5. 5.00

 

Kto to kupuje, jakąś nazwe firmy lub tel macie do nich? Chciałbym tam spróbować jak biorą. 

U Pękali C biorą 1-2 czy inne piętra też, mam spody 60% kolor cytrynkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
8 godzin temu, tomekk1986 napisał:

Tel do chłopaków: 799885994, firma się nazywa Tobacco of Poland, byłem tydzień temu i Ok 

grudziadz... oby kapital tej firmy nie stal na filarach 'firmy ' ktroa pochodzila z tych okolic. w dawnych czasach jakies 15-20 lat wstecz z tych okolic byl podmiot skupujacy ktory tyton skupil a nie zaplacil.. dzialalo to na zasadach takich jak krasnystaw ..oferta duzo wiekszej ceny terminowosc odbioru surowca ... starzy albo bardzo starzy plantatorzy wiedza o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7
basserman89 napisał:

8 godzin temu, tomekk1986 napisał:

Tel do chłopaków: 799885994, firma się nazywa Tobacco of Poland, byłem tydzień temu i Ok 

grudziadz... oby kapital tej firmy nie stal na filarach 'firmy ' ktroa pochodzila z tych okolic. w dawnych czasach jakies 15-20 lat wstecz z tych okolic byl podmiot skupujacy ktory tyton skupil a nie zaplacil.. dzialalo to na zasadach takich jak krasnystaw ..oferta duzo wiekszej ceny terminowosc odbioru surowca ... starzy albo bardzo starzy plantatorzy wiedza o co chodzi

Na razie biorą ok i wypłacają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
18 minut temu, Grzegorz197 napisał:

Na razie biorą ok i wypłacają

i dobrze ,wiem ze tez juz chwile skupuja na tym terenie. ale wiem ze dawno dawno temu jak pojawily sie pierwsze prywatne podmioty skupujace byly problemy z platnosciami tak jak we wspomnianym krasnystawie jakies 5 lat temu okolo..a grudziadz tez ma swoja niechlubna historie wykupowa u nas w okolicy szmat czasu temu... nie mowiac o tych indywiduach na lewo co skupowali co sie dalo wiele lat temu.

zwiekszacie w przyszylym sezonie?u mnie chyba zostanie tak jak jest ewentualnie 0,5 ha moze wiecej na probe.bo strasznie koszty rosna a w tym roku przy czterech roznych suszarniach i odmianach w miare szybko dojrzewajacych i  pogodzie jaka byla ledwo co wyszlo wyrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
5 minut temu, basserman89 napisał:

i dobrze ,wiem ze tez juz chwile skupuja na tym terenie. ale wiem ze dawno dawno temu jak pojawily sie pierwsze prywatne podmioty skupujace byly problemy z platnosciami tak jak we wspomnianym krasnystawie jakies 5 lat temu okolo..a grudziadz tez ma swoja niechlubna historie wykupowa u nas w okolicy szmat czasu temu... nie mowiac o tych indywiduach na lewo co skupowali co sie dalo wiele lat temu.

zwiekszacie w przyszylym sezonie?u mnie chyba zostanie tak jak jest ewentualnie 0,5 ha moze wiecej na probe.bo strasznie koszty rosna a w tym roku przy czterech roznych suszarniach i odmianach w miare szybko dojrzewajacych i  pogodzie jaka byla ledwo co wyszlo wyrobic

Zmniejszamy i idziemy po części na próbę w coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
11 minut temu, Grzegorz197 napisał:

A w co kolego wchodzisz?

Kolega namówił mnie na zioła i coś spróbuję nie za dużo jak na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
9 minut temu, Miran napisał:

Kolega namówił mnie na zioła i coś spróbuję nie za dużo jak na początek.

Miran to ja kupuje bongo i kontraktuje pierwsza partie :D .. a tak na serio do momentu az firmy nie podniosa cen i tak jeszcze male sa, a bedzie jeszcze doplata raczej uprawa tytoniu nie padnie zobaczymy co bedzie pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23
10 godzin temu, grapen23 napisał:

Już widzę tą cenę ziół jak tyle plantatorów dojdzie.

 

Nasadzenie jest dużo tylko ci co pierwszy raz posadzili tamtego roku sprzedają bardzo słaby towar, bardzo zanieczyszczony co firmy mają pretekst do potrąceń ale fakt  były lata po 2,5zl i po 6zl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Zanieczyszczenia to jedno, drugie to jakość surowca. Trzeba wiedzieć jak suszyć żeby nie popsuć właściwości ziół. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ezmar    0
10 minut temu, Grzegorz197 napisał:

Wypowie się ktoś na temat odmiany Ruby jaki wydała plon i jaka jakosc

Ja miałem w tym roku Rubby. Duże fajne liście, fajnie dojrzewał na polu i co najważniejsze nie psuł się👍
w suszarni wychodził bardzo dobrze, kolor wyrazisty, żółty i waga dobra średnio 0,5 do 1 kg więcej na wieszaku od Topaz i Christina. Także jakość bardzo dobra👍
wydajność ze wszystkich trzech odmian miałem w tym roku 3200kg 💪 oczywiście wszystko ogłowione i sprzedane 80% tytoniu w klasach 1 i 2. 
całość sprzedałem do Łukowa Tobacco i teraz tylko czekam na wyrównanie ceny także na wiosnę wpadnie dodatkowa kasa💶 bez znaczenia czy spody czy czuby jak ładne to szły w jedynce 👌 

Tytoń bronił się sam🌱💪👍 

Lukowa Tobacco -Solidna firma 💪💪💪

 


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
3 minuty temu, Ezmar napisał:

Ja miałem w tym roku Rubby. Duże fajne liście, fajnie dojrzewał na polu i co najważniejsze nie psuł się👍
w suszarni wychodził bardzo dobrze, kolor wyrazisty, żółty i waga dobra średnio 0,5 do 1 kg więcej na wieszaku od Topaz i Christina. Także jakość bardzo dobra👍
wydajność ze wszystkich trzech odmian miałem w tym roku 3200kg 💪 oczywiście wszystko ogłowione i sprzedane 80% tytoniu w klasach 1 i 2. 
całość sprzedałem do Łukowa Tobacco i teraz tylko czekam na wyrównanie ceny także na wiosnę wpadnie dodatkowa kasa💶 bez znaczenia czy spody czy czuby jak ładne to szły w jedynce 👌 

Tytoń bronił się sam🌱💪👍 

Lukowa Tobacco -Solidna firma 💪💪💪

 


 

Już ich tak nie chwal, bo jeszcze uwierzę i powiozę do nich  jutro 😅 ale opinia kogoś kto miał Ruby zawsze przydatna 👍 mi się osobiście nie podobają te francuskie odmiany wąskie u nasady, zamawiam chyba wszystko 35, mnóstwo ludzi przywozi na skup 35 bardzo dobrej jakości z dobrą wagą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ezmar    0
7 minut temu, Miran napisał:

Już ich tak nie chwal, bo jeszcze uwierzę i powiozę do nich  jutro 😅 ale opinia kogoś kto miał Ruby zawsze przydatna 👍 mi się osobiście nie podobają te francuskie odmiany wąskie u nasady, zamawiam chyba wszystko 35, mnóstwo ludzi przywozi na skup 35 bardzo dobrej jakości z dobrą wagą. 

Słuchaj każdy ma swoją opinię ale jak Cię stać sprzedawać tytoń złotówkę taniej na kg to szapo ba 😀

poniżej wrzucam foto z Rubby na polu i po wysuszeniu👌

 

05125B1E-FCFB-4BDD-8C1D-FBC6680E5C4B.jpeg

EC164257-9720-4C10-A196-1F3B37577DFB.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
6 minut temu, Miran napisał:

Już ich tak nie chwal, bo jeszcze uwierzę i powiozę do nich  jutro 😅 ale opinia kogoś kto miał Ruby zawsze przydatna 👍 mi się osobiście nie podobają te francuskie odmiany wąskie u nasady, zamawiam chyba wszystko 35, mnóstwo ludzi przywozi na skup 35 bardzo dobrej jakości z dobrą wagą. 

u mnie bylo to 35 kilka lat i dawalo solidny plon i jakosc takze jak w okolicy nie masz problemu z wirusem kartoflanym mysle ze warto.zazwyczaj mniej lisci do zbioru ale odmiana jest bardzo tresciwa ,nawet w tym roku podnoszac belik simony i 35 czuc roznice w wadze(najzabawniejsze jest to ze 35 byla na roznych dzialkach i w kilku miejscach liscie tez wydaja sie takie bez wagi a inne znowwu ze mozna po nich pisac). My wieziemy jutro do LT a dzisiaj w uniwersalu bardzo dobrze poszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
20 minut temu, Ezmar napisał:

Słuchaj każdy ma swoją opinię ale jak Cię stać sprzedawać tytoń złotówkę taniej na kg to szapo ba 😀

poniżej wrzucam foto z Rubby na polu i po wysuszeniu👌

 

 

 

Blaszka liściowa coś cienka na tym wysuszonym liściu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj