Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tofik420    45

300 kg na ha?? Soli?? Chyba trochę przesadziłeś.  A co do ubezpieczenia to masz szacunek czy wypłacili Ci już. W jakiej firmie miałeś ubezpieczenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1284
10 godzin temu, tofik420 napisał:

300 kg na ha?? Soli?? Chyba trochę przesadziłeś.  A co do ubezpieczenia to masz szacunek czy wypłacili Ci już. W jakiej firmie miałeś ubezpieczenia??

Nie miałem ubezpieczonego , komisja klęskowa z gminy oszacowała mi 70% szkody po gradobiciu . Ogólnie w tym roku poszło nawozu ponad miarę i dla tego po tych podwyżkach w nowym sezonie dam 10% , jak ma urosnąć to urośnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

U mnie z gminy też było 70% rzeczoznawca z pocztowego też 70%a poczta nie wypłaciła nic za tytoń. Więc nie żałuj że nie miałeś ubezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7
2 minuty temu, tofik420 napisał:

U mnie z gminy też było 70% rzeczoznawca z pocztowego też 70%a poczta nie wypłaciła nic za tytoń. Więc nie żałuj że nie miałeś ubezpieczenia.

To miałeś  ubezpieczony rzeczoznawca uznał a nic nie wyplacili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Dokładnie tak. Przyszło pismo z poczty że nie był to deszcz nawalny tylko długotrwały. Odwołanie i to samo. Rzecznik finansowy i dalej to samo. Teraz czekam aż znajdę chwilę czasu i chyba trzeba sprawę do sądu oddać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Duzo razy tak bylo że rzeczoznawca z Pocztowego na miejscu dużo uznawał a przychodziło pismo z Warszawy że nic nie uznali. Inna sprawa PZU, mialem w tamtym roku szkodę po gradobiciu i tyle ile uznał mi na miejscu tyle faktycznie dostałem. Przyjechał w tym roku z poczty to kupa pisania, wypełniania a wszystko po to aby potem przyszło mi że nic nie uznali no ale jakoś muszą odbić sobie te 70 baniek co sasin przeje***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

U mnie kiepska waga w tym roku Virginii. Zdawał ktoś może u chłopaków w Łukowej i chciałby się podzielić wrażeniami? Zdawałem ostatnio w Universal i niby całkiem fajnie poszło i sie zastanawiam jak tam idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mixolss    19

Takie podnoszenie o 10 gr to sobie mogą darować. Ile według was tak realnie przy tych cenach za prąd nawozy i ludzi powinien teraz kilogram tytoniu kosztować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lka1    1

Po prostu ten interes stał się już nieopłacalny

14 minut temu, mixolss napisał:

Takie podnoszenie o 10 gr to sobie mogą darować. Ile według was tak realnie przy tych cenach za prąd nawozy i ludzi powinien teraz kilogram tytoniu kosztować?

Słuchaj jeżeli koszty produkcji wzrosną przykładowo o 25 % a surowiec podnieśli o tyle samo to i tak niczego nie zmieni koszty życia ciągle rosną, a pieniądze takie same jak były, więc szczerze mówiąc nie wiem co teraz robić na polu, w dodatku ludzi do pracy jest brak pomimo że część gospodarzy po rezygnowało z tej uprawy 

Edytowano przez lka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
42 minuty temu, lka1 napisał:

Po prostu ten interes stał się już nieopłacalny

Słuchaj jeżeli koszty produkcji wzrosną przykładowo o 25 % a surowiec podnieśli o tyle samo to i tak niczego nie zmieni koszty życia ciągle rosną, a pieniądze takie same jak były, więc szczerze mówiąc nie wiem co teraz robić na polu, w dodatku ludzi do pracy jest brak pomimo że część gospodarzy po rezygnowało z tej uprawy 

No tak tylko że koszty wzrosły a cena tytoniu ani drgnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lka1    1
24 minuty temu, Mariusz2903 napisał:

Czym ogrzewacie suszarnie przy tych drastycznych podwyżkach paliw , węgla i energii ?

Drzewo, peletu nie odpalam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toma188199    11
12 godzin temu, lka1 napisał:

Po prostu ten interes stał się już nieopłacalny

Słuchaj jeżeli koszty produkcji wzrosną przykładowo o 25 % a surowiec podnieśli o tyle samo to i tak niczego nie zmieni koszty życia ciągle rosną, a pieniądze takie same jak były, więc szczerze mówiąc nie wiem co teraz robić na polu, w dodatku ludzi do pracy jest brak pomimo że część gospodarzy po rezygnowało z tej uprawy 

Przy tych cenach prądu opału paliwa nawozu wszystko staje się mało opłacalne 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

U mnie wszystko jest na drewno plus fotowoltaika.wierzchołki zdajemy w biszczy sortowane na dwie klasy potem resztę będziemy normalnie sami sortować. Śpiesznie się z nawozami zanim ceny dalej poleca do góry albo będą zajeb...braki magazynowe i dalej podwinduja cenę.byłem dziś w kilku miejscach i powoli ale systematycznie pustorzeka składy. 

Co do opłacalności to pierwsza klasa powinna być w granicach około 18-20 złotych minimum reszta klas proporcjonalnie niżej co do stanu obecnego .ale po ilości ogłoszeń z zapotrzebowaniem do sortowania itd widać  ze jednak nadal się opłaca.nam wierzchołki wyszły ładnie. Ale znając życie 1-2 klasę mało kto da ze względu na długość liści 

Co do fotowoltaiki wyszło nam do dopłaty  jakieś 4200 przy instalacji ok 10 kw przy obecnych cenach prądu wyszło by ok 16 000 bez instalacji.łączna moc silników ok 17 kw w 4 suszarniach, wszystkiego było ok 30 suszarni. 

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7
3 godziny temu, basserman89 napisał:

U mnie wszystko jest na drewno plus fotowoltaika.wierzchołki zdajemy w biszczy sortowane na dwie klasy potem resztę będziemy normalnie sami sortować. Śpiesznie się z nawozami zanim ceny dalej poleca do góry albo będą zajeb...braki magazynowe i dalej podwinduja cenę.byłem dziś w kilku miejscach i powoli ale systematycznie pustorzeka składy. 

Co do opłacalności to pierwsza klasa powinna być w granicach około 18-20 złotych minimum reszta klas proporcjonalnie niżej co do stanu obecnego .ale po ilości ogłoszeń z zapotrzebowaniem do sortowania itd widać  ze jednak nadal się opłaca.nam wierzchołki wyszły ładnie. Ale znając życie 1-2 klasę mało kto da ze względu na długość liści 

Co do fotowoltaiki wyszło nam do dopłaty  jakieś 4200 przy instalacji ok 10 kw przy obecnych cenach prądu wyszło by ok 16 000 bez instalacji.łączna moc silników ok 17 kw w 4 suszarniach, wszystkiego było ok 30 suszarni. 

To sortowanie na dwie klasy to jak wygląda? W tej lepszej to po staremu to jakie klasy wchodzą w to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Klasy od 1 do 3 idą w tej lepszej po ok 11 reszta w gorszej po 5.50 chyba jest .z kontenera Miller 120 wyszedł jeden belek z górnego zrywu reszta łapał się w tą lepsza.jak dołożysz ładne długie liście to i jako 1 gdzies zdasz jako posortowany ale znowu jak zostawisz samą  3 klasę z domieszką 4 to weźmie  Ci w cenie 4 sortowanego.ogólnie wg mnie wierzcholkowych liści nie opłaca się sortować po obecnych kosztach robocizny. Jak środki są klasowe eleganckie to lepiej to zdać jako na dwie klasy spodkiem i górne zrywy.po opłaceniu kogoś do sortowania jeść trzeba dać Bociana tez każdy by wypił w sortowni na jedno Ci wyjdzie.no chyba że znajomy na taśmie stoi to i z 3 , druga kasę Ci wyczaruje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez ekobiznes
      Sprzedam ziemię w Czarnogórze, razem 208 hektarów, podzielonych na mniejsze działki od 5 do 60 hektarów. Jest to bardzo dobra inwestycja ze względów prawnych, ponieważ kraj nie podlega regulacjom UE. Czarnogóra rozwija się bardzo szybko! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Możemy zorganizować spotkanie online, aby omówić sprawę oraz odwiedzić ziemię w Czarnogórze. Skontaktuj się z nami: +48 784 889 226. 


    • Przez kakamama
      Purchase Subutex buprenorphine 8mg for sale USA/AUSTRALIA/EU Text/Whatsapp +1(607)-288-2928 cheap Xanax,Oxy,Percocet,Adderall,Dilaudid,Ketamine,Vyvanse all available Subutex 8mg for sale pittsburgh, Subutex 8mg for sale phoenix az Order Subutex 8mg for sale portland or, Subutex 8mg for sale philadelphia,Subutex 8mg for sale denver, Subutex 8mg for sale dallas Cheap Subutex 8mg for sale online, Subutex 8mg for sale on craigslist, Subutex 8mg for sale oxycontin Subutex 8mg for sale oxycodone, buprenorphine Subutex 8mg for sale oxycodone,Subutex 8mg Available
      https://buyoxylovers.com/product/buy-subutex-8mg-near-me/
      Whatsapp/Call/Text:+1(607)-288-2928 
      Email. Quickmedoc@gmail.com
      https://buyoxylovers.com
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj