Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mariusz2903    1286
Dnia 4.04.2021 o 11:06, Elektro2015 napisał:

Po jakim okresie od siania w paletach na piasku robi się zielono?

po wschodach to są tzw. glony nie ma się co tym przejmować tylko podlewać 

17 godzin temu, basserman89 napisał:

w ciagu dnia staram sie zeby bylo max 28 min 18

u mnie w dzień 30 stopni w nocy nie palę żeby było minimum 6- 8 stopni C wskazane jest po posianiu 20 stopni C w nocy ale komu się chce utrzymać taką temperaturę przy tak niskich cenach za tytoń nie żebym komuś odradzał palenia w tunelu ale to zarywanie nocy to mnie wkurzało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

na hydroponice nie powinno przy przymrozkach zmarznac to takiej potrzeby dogrzewania tunelu nie ma.dwa lata temu byla taka sytuacja ze ludzie porobili tyle co doslownie piowke i ja szlag trafil przez mroz jednej nocy.ja w sobote zamontowalem piec nadmuchowy w tunelu gdzie mam palety na piachu i mam rure jedna spiro izolowana do tunelu gdzie mam hydroponike.do pt powinno juz mi powschodzic na hydroponice to wole nie ryzykowac ze cos w ktoryms tunelu pojdzie nie tak.wszyscy wiedza jak ciezko jest z sadzonka a kazdy ma praktycznie tylko dla siebie czasem maly zapas.sa i tacy co w polowie sadzenia rozkladaja rece i zaczynaja szukac bo nie ma czym skonczyc.oby tylko ten chlodny tydzien przemeczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

ja tam dogrzewam od soboty :P akurat trafilo chlodem w moment jak na hydroponice mam wschody a dwa dni temu w nocy bylo -6 gdzies o 4 nad ranem a momentami mrozi od 20 godziny.w tunelu gdzie mam piec ustawiony przy nadmuchu na pol gwizdka na waleta mozna latac takze sie wyrabia ogrzewanie.pozno skonczylem tam siac to wole dogrzac go troche bo potem wyjdzie mi do sadzenia na koniec maja? 3 kwietnia bylo posiane.

 

a najlepszy bajer to mialem na hydroponice bo sialem na prasowanym klesmanie i mialem ziemie z workow 70 l nieprasowana, ponad dobe woda mi podsiakala w paletach.

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
3 godziny temu, Aroo22 napisał:

Kto grzeje ten grzeje. U mnie i bez tego zszedł. 

kiedy siany ? wschody równe bez ogrzewania ? u mnie siany na pikówkę 40 % może na razie wzeszło termin siewu 27 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Posiany 27 marca, hydroponika. Wschody równe, gdzieś się trafi jakiś brak ale może jeszcze zejdzie. Przedwczoraj jak był ten mróz to tylko od drzwi przykryłem agrowłókniną i to wszystko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

to też późno siany macie ale że wschody bez dogrzewania w miarę to tunele jakieś ciepłe u mnie 2 razy w nocy po -6 stopni nie ogrzewam przykrywam pikówkę od piątku cieplej będzie rósł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

u mnie dwa glowne tunele w dobrym miejscu stoja jest duzo slonca i zero cienia, siane bylo tez w dobra pogode woda zlapala dobra temperature i tak szybko jej nie wytracala, to juz ladnie bedzie roslo.teraz tylko ten tydzien chlodne noce,dlatego tunel co mam na piachu zrobiony dogrzewam bo dopiero od jutra normalna pogoda jest zapowiadana.w 3 tunelu jakies 4 gramy posiane tradycyjnie podkielkowany niby byl i czarna ziemia a wysiane bylo chyba 1 kwietnia,ale dogrzewany nie jest. ogolnie mysle ze jesli jakis blad nie bedzie popelniony po drodze bedzie z czym wyjsc w granicach 15 maja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

no nie wiem siany koniec marca to trudno będzie wyjść przed15 maja raczej 20 maja od środy na minusie i dużo śniegu znowu będzie stał a nawet może ginąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

mam pytanie odnośnie płatności niezwiązanej do tytoniu była ona stopniowo zmniejszana i miała chyba jakoś nie długo kończyć przysługuje jeszcze w 2021r czy jak to jest mógłby się ktoś wypowiedzieć ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

nie wiem ale mi sie wydaje ze ogolnie mialem ja np kiepskiej jakosci te substraty , niby klesman ale ta na hydroponike strasznie dlugo ciagnela wode, jakas sucha strasznie , doslownie popoioly z trupa,ta do tacek na piachu strasznie duzo zanieczyszczen drobnych patykow itd.jakby rebakiem wyarczowali jakies zakrzaczenie wpadla kopara i to co pozbierala po wierzchu spakowali w worki..w ziemi na hydroponike tej nie prasowanej bylo tak ze w jednym worku perlitu tyle co kot naplakal a w drugim prawie sam perlit 0.0..moze to trzeba bylo mieszac , kur.. worek A i B zmieszac przed napelnieniem tacek.ale to takie moje spostrzezenia.znowu w ubieglym roku w prasowanej ziemi do szlaka chwastu bylo oboda jakies trawy itd..

nie wiem jak to bedzie ale cos ubogo z opadami w prognozach ..moze dalej 'susza ' stulecia sie szykuje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

@basserman89 Według najnowszych prognoz to w tym tygodniu w południowo-wschodniej Polsce ma spaść tyle deszczu i śniegu  ze wszystko ma pływać. Tak z innej beczki słyszał ktoś o innych zasadach jeśli chodzi o ubezpieczenie tytoniu w tym sezonie ??? Nie chcę roznosić plotek ale chodzą słuchy że ubezpieczyciele przesunęli termin odszkodowania za przymrozki po 20 mają no i składka znacząco zrosła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3
23 minuty temu, Aroo22 napisał:

Zgadza się to prawda z tymi ubezpieczeniami. 

Składka wzrosła ale to prawda że w tym roku za 1 ha trzeba będzie zapłacić 2000 zł ??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11

Byłem pytałem u pani od ubezpieczeń i tak nie uwzględniają już nawalnych deszczów, wiosenne przymrozki tak jak ktoś pisał od połowy maja liczone i coś tam jeszcze zmienione ale nie pamiętam już pewnie cena w górę. A i że jak ubezpieczasz tytoń a masz np 10h zboża na gospodarstwie to musisz też wszystko u nich ubezpieczyć to znaczy te 10h, z jej info co wie wyszło że firmy były w tamtym roku na minusie jeśli chodzi o dochody w rolnictwie xd

 

Czyli zapewne skroja podwójnie w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

W PZU najwyższa stawka 30tys/ha pakiet grad, przymrozki, deszcze nawalne jakoś 1400zł/ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Miał ktoś w pocztowym ubezpieczone w zeszłym roku? Pytam się o opinie o nich bo PZU poje**** z tymi cenami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Dobrych opini o nich nie słyszałem. PZU stawki ma droższe ale przynajmniej płacą. 

Edytowano przez Aroo22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
31 minut temu, Aroo22 napisał:

Dobrych opini o nich nie słyszałem. Stawki maja droższe ale przynajmniej płacą. 

To prawda ale cena 1400zl za hektar trochę odstrasza. W tamtym roku o ile się nie mylę było około 300zl taniej.

Może znajdzie się jednak osoba która może coś dobrego o nich powiedzieć.

Edytowano przez Miran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj