Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Grzegorz197    7

Grupa Leżajska od poniedziałku dzwoni w sprawie kontraktacji. Dzwonili do kogoś z Was już co mówią podają ceny czy lepiej siedzieć cicho to ludzie nie będą się burzyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LONGER95    0

Stosowaliście jakiś inny środek na drutowce niż dursban?  Bo znalazłem coś takiego jak helios tylko drogo wychodzi i nie wiem czy będzie tak skuteczny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
2 godziny temu, LONGER95 napisał:

Stosowaliście jakiś inny środek na drutowce niż dursban?  Bo znalazłem coś takiego jak helios tylko drogo wychodzi i nie wiem czy będzie tak skuteczny. 

To to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Chloropiryfos jest wycofany, także to ogłoszenie raczej nie aktualne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LONGER95    0

PYTAŁEM W SKLEPIE STACJONARNYM TYLKO ŻE 5L TO KOSZT 480ZŁ. DURSBAN BYŁ TAŃSZY I SPRAWDZONY. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
16 minut temu, LONGER95 napisał:

PYTAŁEM W SKLEPIE STACJONARNYM TYLKO ŻE 5L TO KOSZT 480ZŁ. DURSBAN BYŁ TAŃSZY I SPRAWDZONY. 

Jak masz możliwość to kupuj. Ta sama substancja czynna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
2 godziny temu, LONGER95 napisał:

PYTAŁEM W SKLEPIE STACJONARNYM TYLKO ŻE 5L TO KOSZT 480ZŁ. DURSBAN BYŁ TAŃSZY I SPRAWDZONY. 

można dostać Dursban na OLX cena 450 zł za 5litry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipiny2020    1

kupowalem helios zamiast dursbanu przez 2 lata cena w 2019 180zł za 5l w 2020 cena 240 za 5l a widze ze teraz juz 450nzł zdzieraja z nas jak nwm 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    898

Nic dziwnego. Substancja już od jakiegoś czasu wycofana więc były osoby które tylko po to kupowały duże ilości. Czysty biznes ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    898

Produktów biogen używam m.in w rzepaku, gdzie delia ogranicza żerowanie śmietki. W tytoniu będę używał czegoś co nazywa się bakto tarcza. Po zastosowaniu bakterie zasiedlają powierzchnię roślin i mam nadzieję że będą działać na choroby występujące kiedy już nie da się wjechać na pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
11 godzin temu, lka1 napisał:

https://allegro.pl/oferta/otiorstop-100g-preparat-na-opuchlaki-zam-dursban-8943668554., w wolnym czasie pozwoliłem sobie poszperać w internecie na temat zamienników, pytanie do tych co korzystali z tego środka, czy jest skuteczny w zastosowaniu? Czy to tylko tzw w przenośni chwyt marketingowy... 

Nie wiem czy jest skuteczny w zastosowaniu, ale wiem że bardzo jest skuteczny jeśli chodzi o ilość pieniędzy w portfelu 😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

a cyperkill max 500 ec? niby ma substancje dzialajaca na drutowce min ale jaka dawka walic skoro 1l prawie 250 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
16 godzin temu, basserman89 napisał:

a cyperkill max 500 ec? niby ma substancje dzialajaca na drutowce min ale jaka dawka walic skoro 1l prawie 250 zl

Z cyperkila nie zrobisz środka BELEM... Substancja czynna ta sama ale już inna formulacja. Myślałem kiedys , że by pryskac stężonym ( prosto z butelki ) Cyperkillem jakiś granulat np: nawóz superfosfat granulowany  i go na polu rozrzucić przed uprawą pod tytoń. Ale czy to zadziała? Substancja powinna powoli się  uwalniac. Nie wiem... W 1 kg Belem mamy tylko 8 gram substancji aktywnej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

spod lady mozna dostac jeszcze chloropiryfos ...trzeba szukac.oby tylko ten rok jakos przemeczyc ale w sytuacji kiedy jest wycofana jakas substancja powinnien byc z urzedu zaproponowany zamiennik.ja kombinuje jeszcze tak zeby jak mam tyton na hydroponice dzien przed sadzeniem wycagnac tacki z wody, i w jednym basenie miec wode z dodatkiem czegos co bedzie odstraszac drutowce i inne, kohinor lub jakis preparat biologiczny i bezposrednio przed sadzeniem wstawic palety zeby sie tego napily...szalone ale tez jakis sposob.. gorzej jak sie trafi larwa cmy na polu rolnica to juz do tego czasu raczej srodek moze nie dzialac

wiem ze niektorzy nie pryskaja dursbanem wogole tylko przed samym sadzeniem zlewaja rozsade srodkiem ,jaka jest tego skutecznosc sam nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

w wykazie śor z universalu nie ma nic na drutowce rolnice czyli będą straty w uprawie na pewno bo nie ma dobrego sprawdzonego zamiennika 

ja jak nie dostanę chloropiryfosu będę  próbował acetamipryt plus cypermetryna na glebę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Zaznaczam że tytoń sądzę co roku na tym samym polu ale u mnie to było tak. Cztery lata temu wszystkie pola pryskałem Dursbanem w dawce tak jak na etykiecie a robak zjadł mi około 20 procent tytoniu po prostu miał wtedy żer (ma go co kilka lat) i wtedy nawet Dursban nie pomoże. Po drugie Dursban żeby był skuteczny to po oprysku odrazu musi być zmieszany z ziemią. Od trzech lat nie pryskam niczym od robaka i nie zjadał mi tytoniu wiem że niedługo znowu trafi się rok że będzie miał żer i wtedy będzie dużo poprawiania. 

Poczytajcie jak producenci ziemniaków zmagają się z tym szkodnikiem.

 

Edytowano przez tomek105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

U mnie też  nie pryska się na drutowce od lat. Nie mam z tym problemu. Podstawa to zmianowanie i odpowiednia uprawa gleby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

nie na każdej działce są drutowce tam gdzie mają siedlisko to nic ich nie ruszy jedynie podlewanie dawno tak robiłem szedł Dursban i Bi 58 wychodziły do wierzchu i zdychały teraz szedł oprysk pola z wymieszaniem gleby 4 , 5 l Dursbanu na ha ze 3 % drutowców jeszcze żerowało a teraz nie ma środka i na starcie plantację będą niszczyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mixolss    19

Cisza na forum , pewnie wszyscy tunele przygotowują. siejecie już czy może w tym roku troszkę później żeby nie było powtórki z zeszłego roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Ja w sobotę zamierzam siać tytoń piec do grzania przygotowany,jeśli będą mrozy oby nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

ja mam na dwoch UV 10 i dzis zamawialem na nowy,14m x33 plus dwie folie 6x33 kiszonkarskie i w 2 kolach sie zamyka plus przeslanie,jutro stawiamy konstrukcje nowego.folia jest zamowiona ale pewnie przyjdzie po niedzieli to bede zapewne napelnial tacki sianie po niedzieli do wielkanocy bedzie posiany,sam zastanawiam sie czy nie zamowic jeszcze jakiegos pieca bo niepewna ta pogoda w tym roku.teraz mocno chlodno i wieje ale i koncem kwietnia ochlodzenie jest zapowiadane.

535 888 020 zamawialem pod tym nr nazwy firmy nie znam ,dostalem tylko nr od innego plantatora 3 lata temu ale jakos towaru dobra , moge polecic ,duzo taniej ja u konkurencji plus jak chceta zgrzewaja sznurek.

 

foli nie kupuje u lokalnych dostawcow bo jak sie kiedys na obszy dowiedzialem 'panie nie ma takiej foli jak UV 10 '...swiat by sie chlopu zalamal jakby sie dowiedzial ze sa nawet i uv 12

 

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj