Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Ezmar    0
14 godzin temu, zroz napisał:

Mam taki problem w milerce 48 na kosze caly czas wyrzuca powietrze na zewnątrz nawet jak zamknięte klapy  i góra bardzo słabo schnie
jeżeli ktoś się  z takim czymś spotkał proszę o poradę

Klapy są lekkie i je podwiewa. Spróbuj je podeprzeć w czasie żółcenia i powinno być ok ewentualnie można też je obciążyć montując do nich ciężarek, trzeba kombinować albo wymienić je na cięższe z grubszej blachy👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lka1    1

Witam, zna ktoś osobę która robi piec na pellet i drzewo albo na ekogroszek i pellet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Jakieś zmiany w skupie tytoniu bo się zastanawiam gdzie wieźć. Kto dobrze bierze czy nikt w chwili obecnej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol1800    0

Jest jakiś sposób na "dokolorowanie" liści po suszeniu ? Zielona blaszka lub żyłka w seledynie

Edytowano przez Karol1800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
5 godzin temu, Karol1800 napisał:

Jest jakiś sposób na "dokolorowanie" liści po suszeniu ? Zielona blaszka lub żyłka w seledynie

Możesz pomalować żółtą farbą 😅

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol1800    0
14 godzin temu, Miran napisał:

Możesz pomalować żółtą farbą 😅

Wiele osób mówi ,że pół roku sezonowania usunie seledyn tak ,że tą farbę to że kolego odpuść 😂😂😂

Edytowano przez Karol1800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Miałem kiedyś belkę seledynu dość mocnego odebraną. Nigdzie nie chcieli jej wsiąść. I faktycznie kolor zmienił ale dopiero po roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zroz    1

czy nabija ktoś w kosze część wieczorem a część rano i czy nic się nie sianie oczywiście dać do suszarni i włączyć dmuchawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
12 minut temu, zroz napisał:

czy nabija ktoś w kosze część wieczorem a część rano i czy nic się nie sianie oczywiście dać do suszarni i włączyć dmuchawę

ja tak robie ze zwykłymi wieszakami i nic sie nie dzieje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipiny2020    1

pewnie jakas choroba grzybowa (baketrioza ) niewidoczna jeszcze na polu ale po wysuszeniu zawsze sie cos pojawi

Powie ktos jak sie nazywaja te kartony do przechowywania tytoniu?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ezmar    0
23 minuty temu, Lipiny2020 napisał:

pewnie jakas choroba grzybowa (baketrioza ) niewidoczna jeszcze na polu ale po wysuszeniu zawsze sie cos pojawi

Powie ktos jak sie nazywaja te kartony do przechowywania tytoniu?

 

Karton C48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipiny2020    1

a orientuje sie ktos czy maje te kartony w sklepie w lukowej?

bo na necie znalalzlem niby c48  ale jakies male rozmiary   100cm x 60cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7
13 godzin temu, Lipiny2020 napisał:

pewnie jakas choroba grzybowa (baketrioza ) niewidoczna jeszcze na polu ale po wysuszeniu zawsze sie cos pojawi

Powie ktos jak sie nazywaja te kartony do przechowywania tytoniu?

 

A czym ta bakterioze  zwalczyć. ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

panowie jak zrobić żeby wszystkie nawozy pod tytoń były tylko w górnej części gleby ? pytam bo górne liście wyszły mi piękny kolor a dolne i środkowe sama ostatnia klasa czyli nawozy wypłukało w głąb gleby może nawozy sypać na jesieni lub  dzień przed sadzeniem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
Dnia 4.09.2020 o 09:45, Grzegorz197 napisał:

Czyli jakimi?

Miedzian 50 WP . Coś słychać o wycofywaniu preparatów opartych na zwiazkach miedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
1 godzinę temu, Mariusz2903 napisał:

panowie jak zrobić żeby wszystkie nawozy pod tytoń były tylko w górnej części gleby ? pytam bo górne liście wyszły mi piękny kolor a dolne i środkowe sama ostatnia klasa czyli nawozy wypłukało w głąb gleby może nawozy sypać na jesieni lub  dzień przed sadzeniem ?

Dziwne masz myślenie to te nawoz jest płyciej to nie znaczy ze gorne liscie masz lepsze predzej na odwrót bo roslina jak jest mlodsza ma mniejsze korzenie ktore sa plyciej, a przeciez zbierasz pierwsze dolne liście, a jak gorne zbierasz to roslina pobiera nawoz z glebszych warstw bo system korzeniowy jest bardziej rozwinięty, dolne liscie wyszly ci źle bo pogoda w czerwcu nie dopisywala, może za dużo azotu dałeś, moze za gesto posadziles i liscie miały mało światła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Przychodzi mi na myśl pielnik i nawóz w dozownikach ale to zależy od pogody bo w tym orku okej my stosowaliśmy bylly deszcze i się rozpuścił natomiast rok wcześniej nie wyszliśmy na tym bo nawozy leżały aż do jesieni ale to zależy też od stosowanych nawozów bo nawóz typu yara complex i corn bardzo szybko się rozpuści ale superfosfat potrzebuje czasu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7
1 godzinę temu, Marl napisał:

Miedzian 50 WP . Coś słychać o wycofywaniu preparatów opartych na zwiazkach miedzi.

 

1 godzinę temu, Marl napisał:

Miedzian 50 WP . Coś słychać o wycofywaniu preparatów opartych na zwiazkach miedzi.

A jakies  inne są jeszcze? Miedzian za bardzo nie pomaga bo stosowałem no chyba że w małej dawce dałem.  Ile powinno się go dawać na hektar i kiedy. ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj