Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Karol1800    0

Panowie mam pytanie, jak nazwać sprzęt potocznie nazywany "dziabaczką" aby było można to znaleźć do kupienia np. na OLX ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumil    0
8 godzin temu, Karol1800 napisał:

Panowie mam pytanie, jak nazwać sprzęt potocznie nazywany "dziabaczką" aby było można to znaleźć do kupienia np. na OLX ? 

Czy chodzi o pielnik? Np. hydrauliczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

u nas na dziabeczke to mowia jeszcze 'zelazna baba',natomiast  zwykla baba wyposazona w manualny  zespol pielaco-spulchniajacy zwany graca motyka to najlepsza maszyna:D . u nas juz sa widoczne skutki nie moznosci wjechania na dwoch polach opryskiwaczem, choroba jest co prawda nie trzeba przeorac calosci ale kilkadziesiat krzakow poleci na 2 ha. na pozostalych spokoj tylko te znowu sarny wpierd..... na potege . macie jakies skuteczne sposoby odstraszania? 

mamy ogrodzone jakies jeden hektar a teraz na innym polu jakies 400 m od ogrodzonego sie zapuszczaja i opierd wszystko og gory .. jakies 1000 roslin przez ostatnie 2 dni zjadly. na tym ogodzonym dzisiaj jakies strachy poustawialem ale tam jednorazowo cos wpadlo podgryzlo i narazie jest spokoj.na drugim strachy poustawiane ale jak trzeba bedzie to czeka mnie grodzenie ... ja pierd..... co za rok.. mrozy zlewy wciornastek teraz dziczyzna 

jeszcze wczoraj sztychowka jebalem row na 40 m zeby spuscic wode z rzadkow gdzie pojedzie traktor z opryskiwczem bo nie bylo jak wjecha.

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejb88    7

Co roku miałem problem z sarnami, i godziłem pastuchem, tylko że dla sarny takie ogrodzenie to nie problem z miejsca sobie przeskakują ponad ogrodzeniem. W tym roku też się przygotowałem słupki są rozwiezione na polu jednak jak do tej pory trzymają się z daleka i plantacja nie jest ogrodzona. Stosowałem jakiegoś śmierdziucha w płynie do odstraszania, jednak nie wiem czy to zasługa tego środka czy po prostu jakimś cudem omijają to pole. Przy uprawie pod sadzenie po nocy pole było stratowane a teraz spokój bez ogrodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
3 godziny temu, zroz napisał:

i jeszcze zaczyna kwitnąc 

u siebie dzisiaj tez zauwazylem ze na czesci krzakow juz mam lekko zawiazane paki. wina pogody prawdopodobnie,chlodno zimno ciemno. narazie to na tym najwczesniej posadzonym tytoniu po mrozie zobaczymy jak bedzie na innych polach narazie rozwija sie normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Też widać już pecze i ludzie to samo mówią, czy u was też tytoń zrobił się taki żółty? Będziecie może jechac z jakimś nawozem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

calosc mamy 35 wlasnie, nasiona Nicoty zamawiane bezposrednio u nich... ten z tacek na wodzie pozniej sadzony jest mocno seledynowy  ale ladowalismy na wszystkie pola jakos prawie pod 5 kg dolistnie npk.jak juz paki ma to mu nawet woda swiecona z lichenia nie pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STYTON360m    0

35 ma do tego że jak jej pogoda nie pasuje to pączki puszcza i również zauważyłem że w tym roku najbardziej ona gnije niż inne odmiany .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

u mnie w sumie jak na takie mokro i to ze na zimowej posadzone to malo tego zgnilca jest wypadow tez, dobrze go zabezpieczylem w tunelu. teraz tylko sie martwie ze wszystko zakwitnie a tyton urosnie w pas. jak mawiaja 'ja pierd... co za rok' .dzisiaj przywalilismy rekord nasz w pieleniu 1 ha w 2 godziny  i oczywiscie jak prawie skonczone dalej pada...

styton ja mam 31 lat ale nie pamietam takiego roku jeszcze zeby tak pozno byly przymrozki tyle opadow i tak malo slonca... nawet to widac u mnie na fotowoltaice , w kwietniu mialem wieksza produkcje pradu jak od polowy maja do polowy czerwca czyli wtedy jak juz wysadzilismy w pole wsyzstko  to przymrozki mokro ciemno

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, andrzejb88 napisał:

Co roku miałem problem z sarnami, i godziłem pastuchem, tylko że dla sarny takie ogrodzenie to nie problem z miejsca sobie przeskakują ponad ogrodzeniem. W tym roku też się przygotowałem słupki są rozwiezione na polu jednak jak do tej pory trzymają się z daleka i plantacja nie jest ogrodzona. Stosowałem jakiegoś śmierdziucha w płynie do odstraszania, jednak nie wiem czy to zasługa tego środka czy po prostu jakimś cudem omijają to pole. Przy uprawie pod sadzenie po nocy pole było stratowane a teraz spokój bez ogrodzenia.

Jak dokładnie ten preparat się nazywał do odstraszania ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol1800    0

Takie pytanko odnośnie oprysków, zasilanie dolistne "Maksimus" i mikro, ochrona roślin topsin m 500 sc, select super 120 sc, inazuma 130 wg. Czy coś można pomieszać żeby było mniej przejazdów ? Od tygodnia w dzień nie spada poniżej 25° C co robić? Pryskac czy czekać na lepsze czasy ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

co roku mam ten sam problem mieszać czy nie jak pogoda dobra to nawozy dolistne osobno wieczorem np z intermagu się nie powinno mieszać   z yara mila mieszam z owadobójczymi niby nic się nie dzieje wczoraj zrobiłem mospilan plus kristalon zielony było bez deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
Dnia 26.06.2020 o 22:44, Karol1800 napisał:

Takie pytanko odnośnie oprysków, zasilanie dolistne "Maksimus" i mikro, ochrona roślin topsin m 500 sc, select super 120 sc, inazuma 130 wg. Czy coś można pomieszać żeby było mniej przejazdów ? Od tygodnia w dzień nie spada poniżej 25° C co robić? Pryskac czy czekać na lepsze czasy ? 

Inazuma topsin bym mieszał, select bym raczej sam dał, a nawóz mieszam z owadobójczymi też, ale ciężko powiedzieć czy inazuma topsin maximus zrobić w jednym tu nie pomoge,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

jakies informacje ktos posiada w kwestii tego wczesniejsego zakwitania? u nas na 2 ha sporo krzakow zapakowalo.choroby jako takiej nie ma sporo po takim okresie,ale ciagle dolewa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
35 minut temu, basserman89 napisał:

jakies informacje ktos posiada w kwestii tego wczesniejsego zakwitania? u nas na 2 ha sporo krzakow zapakowalo.choroby jako takiej nie ma sporo po takim okresie,ale ciagle dolewa 

Jak już ma kwiat to nic mu za bardzo nie pomoże. Duże różnice temperatur, stres po przymrozkach, teraz te deszcze, przyczyn może być wiele. W tamtym roku też był ten problem u wielu osób, ciężko powiedzieć dlaczego tak się dzieje. Niektórzy mówią, że te stare odmiany typu 23, 35 są bardziej podatne na różne stresy i jak im coś nie pasuje to idą w kwiat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zroz    1

U mnie 60 ary sadzony z multipalet piękny zielony 8 liści i kwitnie każdy  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
26 minut temu, zroz napisał:

U mnie 60 ary sadzony z multipalet piękny zielony 8 liści i kwitnie każdy  

Masz może zdjęcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejb88    7
Dnia 26.06.2020 o 21:09, tomasz1992xds napisał:

Jak dokładnie ten preparat się nazywał do odstraszania ? 

Nie pamiętam nazwy kolego, poszukam może jeszcze opakowanie mam to napisze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
    • Przez Moryc
      Witam chciałem się dowiedzieć czy ktoś otrzymał odszkodowanie za uszkodzoną agrowłokninę lub folię np. w uprawie ziemniaków wczesnych, truskawek?
       
      Plantacje zabezpieczane białą agrowłókniną bywają uszkadzane czasami zimą truskawki cebula ozima przez zwierzęta kopytne, szczególnie groźne są jeleniowate, które ostrymi kopytkami dziurawią agrowłókninę ale także zające.
       
      Zastanawiam się nad wniesiem sprawy do sądu za powstałe uszkodzenia. Miał już ktoś styczność z taką sprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj