Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Marl    443
Dnia 15.06.2020 o 10:05, berang2 napisał:

Koszty sadzonki, nawozu, oprysku i dzierżawy nie sądzę że to jakoś specjalnie dużo 

To cena wyjsciowa, ciekawe czy znajdzie się chętny. Niewiadomo jak z ochroną plantacji przed wciorniastkiem. Ktoś wezmie a za dwa tygodnie wypadnie 40% plantacji bo chronione słabo i co wtedy?? Jakby byli chętni to na jego wsi by wzieli w dzierżawe a nie szukał chetnego na agrofoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumil    0

Dziś na RMF mówili że w tym roku jest więcej o 8% tytoniu w Polsce. Szkoda że nie wiedzą że do zbiorów jeszcze daleko i nijak kontraktacja może się mieć do rzeczywistości. Takie w Polsce mamy rzetelne informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Panowie co daje siarczan magnezu z opryskiwacza teraz? Bo wyczytałem że dają i polecają co niektórzy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

no chyba kazdy ma dosc. u mnie nie gnije tylko zdycha zalany. co zdechlo to zdechlo choooy mu w dupe. na piachach wszystko wsiaka bo przeredlone bylo na czas, gorzej wlasnie z wirusem bo mamy 3 ha nie opryskane od ostatniego zabiegu i dzisiaj widzialem jakies oznaki ze wciornastek nim sie interesuje a wlasnie nie ma jak opryskac.dzisiaj redlilismy jeden kawalek to perkins podpienty do solana mial co ciagnac na glinie. co poruchamy to pole to zalewa. ja wspolczuje tylko tym co dziabaczkami robia doslownie syzyfowa praca bo ciage zalewa ,a czesc ludzi nawet od posadzenia nie ruszyla pola...

chooya tam bedzie wiecej tytoniu u mnie na tej zalanej glinie w jednym miejscu gdzie woda stala bedzie taka kempa z 200 krzakow ktore trafi. teraz jakies wypady przez wirusa dojda i poleci z pol hektara.po niedzieli w pogodzie ma byc jakas zmiana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

U mnie pół hektara już całkiem wymylo, nic z tego nie będzie. A co do zruszania za chwilę każdy będzie ruszać daiabaczkami bo gwiazdy chu*a będą robić tak jak w tamtym roku jak było tak zabite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
2 godziny temu, Miran napisał:

U mnie pół hektara już całkiem wymylo, nic z tego nie będzie. A co do zruszania za chwilę każdy będzie ruszać daiabaczkami bo gwiazdy chu*a będą robić tak jak w tamtym roku jak było tak zabite.

nie wiem ale u mnie solan ladnie robi .wczoraj robilismy na takiej glinie ze gesiostopki az podskakiwaly ,zabite bylo i z wierzchu lekkko przyschlo ,teraz tylko po tym deszczu marmolada jest pewnie

 

ja u siebie na polu widzialem pojedyncze sztuki,pasowaloby popryskac ale nie ma jak

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Witam, mam problem z tytoniem... posadziłem kupioną sadzonką pole i zdarząją się takie krzaki jak na zdjęciach, to mozaika ? Ze swoim tytoniem nie mam takich problemów a rośnie na jednej działce..

IMG_20200619_153634.jpg

IMG_20200619_153640.jpg

IMG_20200619_153645.jpg

IMG_20200619_153648.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol1800    0

Uniwersal w tym roku dopuścił oprysk bandur 600 sc (chwastobujczy) ktoś coś wie na ten temat ? Lepszy od comandu czy nie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
12 godzin temu, Karol1800 napisał:

Uniwersal w tym roku dopuścił oprysk bandur 600 sc (chwastobujczy) ktoś coś wie na ten temat ? Lepszy od comandu czy nie ? 

Gorszy, bardzo mało zwalczanych chwastów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
19 minut temu, Miran napisał:

 

Kiedy go się stosuje i w jakiej dawce? Nie ma na etykiecie tytoniu.

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
Dnia 20.06.2020 o 10:35, 19seba napisał:

Witam, mam problem z tytoniem... posadziłem kupioną sadzonką pole i zdarząją się takie krzaki jak na zdjęciach, to mozaika ? Ze swoim tytoniem nie mam takich problemów a rośnie na jednej działce..

IMG_20200619_153634.jpg

IMG_20200619_153640.jpg

IMG_20200619_153645.jpg

IMG_20200619_153648.jpg

mozajka raczej nie troche to inaczej wyglada , predzej jakas choroba bakteryjna lub inna wirusowa , taka mozna juz z rozsadnika tez przeniesc

porownaj to moze z tym

http://www.ptyt.neostrada.pl/TRSV.pdf    Pierścieniowa plamistość liści tytoniu

http://www.ptyt.neostrada.pl/pseudomonas.pdf Kanciasta plamistość i brunatna bakteryjna plamistość liści tytoniu

http://www.ptyt.neostrada.pl/PVY.htm Brunatna nekroza nerwów liści tytoniu (wirus Y ziemniaka, PVY) 

 

 

 

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Mam takie pytanie czy antywylęgacz na pszenicy Modan 250ec mógł przypalić tytoń jeśli nie był jeszcze posadzony


?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Amistar i Nuprid można zmieszać razem? Muszę zmniejszyć ilość wjazdów bo woda stoi, chociaż sam nie wiem czy ten jeden raz dam radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

musialbys sprawdzic tabele mieszania, ogolna zasada to najpierw dajesz zawiesiny,emulsje a na koncu gotowe roztwory.ogolnie troche ryzyko chyba ze na probe rozmieszasz jak sie nie rozwarstwi we wiaderku to mozliwe ze podziala

 

kolejnosc-mieszania-srodkow-ochrony-rosl

tabela-mieszania-srodkow-ochrony-roslin.

https://poradnikogrodniczy.pl/pliki/plikiporady/tabela-mieszania-srodkow-owadobojczych-i-grzybobojczych.pdf

https://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=5349

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Taki rok, najpierw mróz a teraz te deszcze. Przynajmniej jak susza była to było wszystko zruszone, opryskane tak jak trzeba a w tym roku to nie wiem czy już w ogóle wjadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

u mnie nawet prognoza chooyowo wyglada.tyton wolniej rosnie bo mokro i zimno,z tym pryskaniem to tez u siebie i na sasiednich plantacjach widac juz pojedyncze przypadki wirusa. w dlugoterminowej widac ze bedzie mozna zapomniec i upalach jak w ubieglym roku a i noce chlodne sa i beda.zaczelismy sadzic 16.zlapaly nas dwa przymrozki po drodze jest prawie koniec czerwca i do jego konca nikle szanse na jakakolwiek poprawe.jedynie co zauwazylem u jednego goscia co ma jakies 1,3 ha tytoniu i robi na redlinach ladnie mu rosnie mial rwany z tunelu i nie w paletach to cos lepiej mu dyga. a tak to reszta wszystko posadzone na wiosce w lawe pozalewane i szalu nie ma

a tu w miedzyczasie kolejna dawka 'propagandy'. ojca nie moglem przekonac do zastosowania asashi czy tytanitu po przymrozkach to z tym to juz wogole..'aminokwasy kurla jakies ' ostatnio jak uslyszal kwasy w aminokwasach to powiedzial ze tego nie da bo tam sa kwasy:D.. jakos entuzjastycznie tez do tego nie podchodze poniewaz kolega stosowal w innych uprawach w poprzednim roku produkty roznych firm i niewielka roznice w plonie mial, chociaz w tytoniu moze byc inaczej

 

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Robią sobie zbyt na towar. Proste

Ja tam wolę sprawdzone sposoby które są oparte na wieloletniej praktyce i sie sprawdza. Można próbować ale mnie to nie przekonuje, i tak nie będzie samej 1 i nie da 5t/ha. Pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Wystarczy prosty przykład dwa nawozy o takim samym składzie, a ten specjalnie dedykowany dla tytoniu dużo droższy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też myske ze dużo produktów jest przereklamowanych. Płaci się za firme. Można kupić produkt dużo tańsze o tej samej skutecznosci. Tyton poniżej sadzony około 8 maja przetrwal śnieg 3 mrozy kilka razy deszcz jakoś sobie radzi ale nie wiem jak długo 

received_635926000342899.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

dokladnie. wlasnie na przykladzie kolegi to widac bylo z tym ze on testowal aminokwasy na burakachi i w kuku poczatkowo sie chwalil ile to niby wiecej na ha ma ale jak poodliczal koszty i to ze robil wiecej przejazdow bo o kilka zabiegow wiecej robil wyszlo mu tyle samo albo i dolozyl bo watpie czy bral pod uwage swoj czas wode i paliwo ktorego wiecej spalil.

no sebastian powiem Ci ze petarda jak na ten rok, ale i termin sadzenia masz wczesniejszy.u mnie 16 poczatek sadzenia  a zakonczone koncem maja jedno pole bo nas zalalo.najgorszy to ten przymrozek co byl ale powoli jaks tam odbil

Ja dla picu i tak troche z checi sprawdzenia na hydroponice czesc tacek podlalem przed wysadzeniem roztworem ema5 i emafarma. i doslownie jakbys sadzil tyton na jednym polu z palet a czesc rwany z tunelu taka roznica

13 minut temu, SEBASTIAN1987 napisał:

Ja też myske ze dużo produktów jest przereklamowanych. Płaci się za firme. Można kupić produkt dużo tańsze o tej samej skutecznosci. Tyton poniżej sadzony około 8 maja przetrwal śnieg 3 mrozy kilka razy deszcz jakoś sobie radzi ale nie wiem jak długo 

received_635926000342899.jpeg

a duzo razy miales ciety przed wysadzeniem? ja posluchalem waszych rad to roslo dzadostwo potem jak szalone mialem 3-4 razy podciety przed posadzeniem i ten rosnie najlepiej,z tym ze co go przeredlimy to zaraz nam zaleje

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, basserman89 napisał:

dokladnie. wlasnie na przykladzie kolegi to widac bylo z tym ze on testowal aminokwasy na burakachi i w kuku poczatkowo sie chwalil ile to niby wiecej na ha ma ale jak poodliczal koszty i to ze robil wiecej przejazdow bo o kilka zabiegow wiecej robil wyszlo mu tyle samo albo i dolozyl bo watpie czy bral pod uwage swoj czas wode i paliwo ktorego wiecej spalil.

no sebastian powiem Ci ze petarda jak na ten rok, ale i termin sadzenia masz wczesniejszy.u mnie 16 poczatek sadzenia  a zakonczone koncem maja jedno pole bo nas zalalo.najgorszy to ten przymrozek co byl ale powoli jaks tam odbil

Ja dla picu i tak troche z checi sprawdzenia na hydroponice czesc tacek podlalem przed wysadzeniem roztworem ema5 i emafarma. i doslownie jakbys sadzil tyton na jednym polu z palet a czesc rwany z tunelu taka roznica

a duzo razy miales ciety przed wysadzeniem? ja posluchalem waszych rad to roslo dzadostwo potem jak szalone mialem 3-4 razy podciety przed posadzeniem i ten rosnie najlepiej,z tym ze co go przeredlimy to zaraz nam zaleje

Około 4, 5 razy ale tytoń na krystalionie rósł w tunelu spokojnie nie był przeazotowany. Sadzonka była twarda  i chyba dlatego przetrwała mrozy. No i tytoń był już tydzień na polu przed pierwszym mrozem to chyba miało też znaczenie. Były straty to naturalne po takich mrozach ale znośnie Jeszce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

ja wlasnie ten z hydroponiki co mialem przyciety 3 razy zle w polu nie wyglada ,ale sadzony dzien przed przymrozkiem byl i od laki 8 rzadkow skasowane mielismy i zasadzilismy od nowa. mialem tez ciety raz i wygladal jak na zdjeciach kilka stron wczesniej co mi tak liscie pokrecilo w jednej pace i wlasnie tak sadzonka sie zesztywniala jakby byl po 3-4 cieciach to poszedl w pole 16 po dwa razy emy dostal przed wysadzeniem i dzis wyglada najlepiej wlasnie. 

a zapytam tak jeszczce do jakiego stopnia tniesz? . ja swoj pierwszy raz mialem ciety jak mial jakies 7-10  cm i skosilem go jakies 2-3 cm nad serduszkiem .lepiej jest kosic do serduszek praktycznie od poczatku czy zostawiac cos wiecej jak to ma wplyw potem na rosniecie?kupilismy w ubieglym roku 25 kilo krystalonu to tez musze nim charatac z tym ze dawalem do wody jeszcze ten pekacid. w polu dawalem agrolution 20 20 20 i teraz poprawiamy mu kristalonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj