Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mus    23

Na fb pisali, że przy 100% płacą 3600zl nam przyznali za 1,1ha 3100zl. Płacą za koszt sadzonki coś o 10gr sztuka mówili kiedyś, w decyzji nie podali % koszt uszkodzenia tylko kwotę. Przy szacowaniu liczy obsadę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
5 godzin temu, mus napisał:

Na fb pisali, że przy 100% płacą 3600zl nam przyznali za 1,1ha 3100zl. Płacą za koszt sadzonki coś o 10gr sztuka mówili kiedyś, w decyzji nie podali % koszt uszkodzenia tylko kwotę. Przy szacowaniu liczy obsadę 

 

27 minut temu, Grzegorz197 napisał:

Jak tak by płacili to jeszcze nie jest tak źle.  

policzyc wszystko co potrzebujesz do zrobienia hydroponiki folie,woda, nawozy ,czas siania,ziemia nasiona ,strzyzenie to okolo te 10 gr wyjdzie.ale ze trzeba to potem pohakowac i miec sadzonke zeby znowu zasadzic, skurwe.... nie licza.

ja dzisiaj dopiero zglaszalem szkode to tuw za ostatni przymrozek , nie wolno Ci nic doslownie nic zrobic praktycznie az likwidator nie przyjedzie i nie oszacuje szkody a maja na to 2 tygodnie. w ubieglym roku mniej wiecej pzu policzylo nam podobnie ale szkoda mniejsza byla i spowodowana byla zlewnym deszczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STYTON360m    0
19 godzin temu, dragonmt852 napisał:

Ja planuje zastosowac AgroLeaf Power magnezowy+ mocznik

Ten mocznik kolego to sobie podaruj bo jeszcze bardziej mu zaszkodzisz niż pomożesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

mocznik niby nie ma takich wlasciwosci parzacych duzych ale jak od mlodej fazy rozwojowej bedziesz walil do sadzonki jak z armaty to to mozesz pogorszyc potem jakosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1284
17 godzin temu, Grzegorz197 napisał:

Mocznik dolistnie działa szybko wiec do zbioru to nawet śladu nie będzie 

nie dajesz saletry pod korzeń ? że aż mocznik dolistnie przecież są nawozy npk kristalon 18 18 18 pro horti 20 20 20 właśnie te mają najwiecej azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Poprzednie lata dawałem stężenie 2% i były fajne efekty ale ten rok jest specyficzny i nie wiem czy nie zaszkodzi to takiemu tytoniowi po mrozie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Taki po przymrozku to dałem z 5 kilo na 400 litry wody i jak teraz ze dwie noce są cieplejsze to tyton ładnie zrobił się zielony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid50    0
4 godziny temu, Grzegorz197 napisał:

Taki po przymrozku to dałem z 5 kilo na 400 litry wody i jak teraz ze dwie noce są cieplejsze to tyton ładnie zrobił się zielony

Jakiego nawozy dałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
2 godziny temu, basserman89 napisał:

mieszacie oprysk np od wciornastka razem w npk czy bezpieczniej osobno?

ja daje razem, nie widzę sensu osobno, szkoda czasu i pieniędzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid50    0
4 godziny temu, Grzegorz197 napisał:

Mocznik 

A saletra może być ? Ile dać kg na hektar i wody ? Czy można zmieszać kohinor z saletra ?czy raczej osobno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid50    0
14 minut temu, Mariusz2903 napisał:

saletry się nie stosuje nalistnie tytoń po przemarznięciu u mnie wcale nie odbija 

Tylko że ja poprawiałem drugi raz bo miałem flanc... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Saletry nie dawaj do opryskiwacza no chyba że wapienną do pryskania. A mocznika to ja bym też nie dawał za wiele max 5 kg na opryskiwacz. 

U mnie drutowiec się trafia ...ile dać dursbanu na ha na tygodniowy tytoń??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1284

dursban nalistnie nie jest wskazany pole pryskałem 4 litry na ha stosowałem po roślinach dursban 1l bi 58 1l decis 1l ale jak masz drutowce stare grube to już nie narąbią strat chyba że pole nie było pryskane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

W zeszłym roku pryskałem przed sadzeniem 4 l na ha i był więc tego roku spróbować chcę po posadzeniu zwłaszcza że drutowiec jest tylko po górkach a nie na całym polu, tylko boję się aby nie było za wcześnie. Kiedyś dawałem 1.5 l na ha dursbanu i 100ml fury ale tytoń był większy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

normalnie rzygac sie chce jak sie czlowiek popatrzy na ten tyton po przymrozkach, nie mowie tu juz ze braki sa,ale wolno strasznie rosnie i taki niedoj... , zimno mokro i sadzic nie da rady a zostalo jakies 60 arow jeszcze. sadzilem jakies 10 dni temu i jak wsadzony tak wyglada jedynie pozrzucal te przymarzniete liscie z dolu.

1,5 kg na ha agrolution ph low powinno wystarczyc na ta faze rozwojowa jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106

Saletry się nie daje ponieważ powoduje poparzenia roślin, a to że tytoń nie rośnie to wina pogody, byłem dzisiaj w polu to piździ strasznie ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez ekobiznes
      Sprzedam ziemię w Czarnogórze, razem 208 hektarów, podzielonych na mniejsze działki od 5 do 60 hektarów. Jest to bardzo dobra inwestycja ze względów prawnych, ponieważ kraj nie podlega regulacjom UE. Czarnogóra rozwija się bardzo szybko! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Możemy zorganizować spotkanie online, aby omówić sprawę oraz odwiedzić ziemię w Czarnogórze. Skontaktuj się z nami: +48 784 889 226. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj