Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Mariusz2903    1286

nie pryskałem bo woda na sadzonkach by zamarzła byłem rano cały początek leżał tytoń który był mniej nawożony stał flance zielone podmarzły  mam nadzieje że serduszka zostaną ale dziś powtórka przymrozku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Pewne jest też to że tytoniu będzie sporo mniej, a braki dopiero wyjdą jak słońce dobrze błyśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

tyton pamietam byl u nas od kiedy pamietam :D ale takiego roku to dawno nie bylo, bylem dzisiaj w polach i jutro bede nasadzal przed deszczem i prawdopodobnie po poludniu jedziemy dalej sadzic. wczoraj posadzilismy z 8 rzadkow i takim siarczystym wialo o 8 rano ze tyton wiedl na przyczepie w paletach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STYTON360m    0

Panowie ma ktoś poratować i odsprzedać 50-60 tacek ewentualnie może być tradycyjną rozsada brakuje mi aby skończyć sądzić pole 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Ja również jakby komuś zostało kupiłbym tytoń. Oczywiście nic za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

bylem rao i teraz w polu i u mnie nie ciekawie to wyglada 8 rzadkow posadzonych wczoraj do calkowitej kasacji , na innym polu od laki pod lasem 6 do skasowania bo nie ma co nasadzac. a tak na 2,7 ha zasadzonego po calosci pola wszedzie sa popodpalane rosliny. jak dzisiaj nie poprawi to bedzie doslownie przej..... to nasadzic..

chodzimy tak po polu i mowie ten spalony tamten spalony

ojciec- ten jeszcze zyje( pousuwal leko podpalone liscie) 

i po chwili jak zobaczyl co zostalo z sadzonki dodal'ale co to za zycie'...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

U mnie to samo na 2ha. Mam jeszcze do sadzenia 2 i to posadzę od soboty. Na reszcie jeszcze zobaczę bo to dopiero będzie wychodzić po paru dniach . I tu pytanie co zrobić z tym wolnym polem? Jakieś pomysły macie co posadzić innego żeby był jakiś zysk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Po commandzie nie ma za dużo opcji chyba żadnej, chyba że dałes jakaś mała ilość. Teraz to może jakieś brokuły ale to mówią właśnie ze po commandzie nie urośnie, gryka to samo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Dzisiaj chyba poprawka przymrozków ciekawe czy Universal dalej będzie się trzymał swojego taryfikatora i tych śmiesznych premii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

no i chyba dzisiaj poszlo wszystko wpisdu ...wkolo tunelu szron i lod w na polach widac mgla jak to siadlo na tytoniu to nic raczej tego nie wytrzymalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

dzisiaj się udało u mnie było 0 stopni od niedzieli ma sporo popadać to może tytoń ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Dużo Wam wymrozilo. Kiepski tytoniu w tym roku za zimno jest nic nie rośnie.  Może teraz będzie juz cieplej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

wymroziło 10 proc część ma zielone serducha ale jest cały poparzony deszcz leje wszystko ruszy czym pryskaliście od wciorniastka ja dałem decis zaraz po posadzeniu po deszczu pójdzie mospilan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

w tym roku jeszcze nie kupiłem koszt na 1ha 60 zł jest bardzo dobry praktycznie na wszystkie uprawy dopuszczony można stosować na dzień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Panowie śnieg, mróz już za nami. Zapowiadają jakieś grady. Co za rok . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Te burze, które przechodzą w tym tygodniu przez Polską mogą nieść ze sobą grad ale ten najważniejszy lipiec to nie wiadomo kiedy jest wyrośnięty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Hubert2523 napisał:

apis jest tanszy od mospilanu a ma ta sama substancje czynna. Bardzo dobry jest tez ina zuma

w ubieglym roku pryskalismy inazuma i na calym areale 4,5 ha moze 2-3 rosliny trafily sie z objawami powciornastku takze mysle ze jest bardzo skuteczny

56 minut temu, Miran napisał:

Panowie śnieg, mróz już za nami. Zapowiadają jakieś grady. Co za rok . 

rok przestepny :D pierd... sie od samego poczatku u mnie strasznie mozolnie idze to sadzenie zostalo 1,5 ha, jak nie popada to do wtorku sie uporamy. jeszcze oprocz gradu jak beda mocne zlewy poczatkiem czerwca to juz tylko huragan i komplet..u nas co niektorzy posadzili a teraz nasadzaja to co poprzymarzalo. pozno wysadzony tyton to jeszcze we wrzesniu moze go przymrozek zlapac, u nas raz 8 wrzesnia zlapalo 2 pietra lisci do zbioru kilka lat temu

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

U mnie też coś zmroziło, jeszcze trochę zostało do posadzenia i też coś trzeba będzie zacząć nasadzać. Długo czekaliście na gościa z PZU? Macie jakieś propozycje na jakieś odżywki po mrozie? Myślałem nad którąś z opcji Łukowa Tobacco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

w ubieglym roku pryskalismy dolistnie kristalonem zielonym z dodatkiem pekacidu a potem AGROLUTION 20-20-20+TE   pHLow tez produkcji icl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

U mnie musi dostać solidną porcję odżywek bo niby stoi po mrozach ale liście trochę przypaliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Z tym pzu to różnie zależy na kogo trafisz, w sensie kto rozpatruje twoja sprawę bo ja ze znajomymi dzwoniłem tego samego dnia to u nich był po tygodniu a u nas na 1 czerwca była zaplanowana wizyta czyli ponad 2 tyg czekania ale napisałem do nich maila żeby szybciej się pojawili bo się spieszy itd i poskutkowało pojawili się w tamtym tygodniu.

Sama decyzja trwa szybko bo nastepnego dnia było wiadomo co i jak już. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj