Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

tomek105    3
Napisano (edytowany)

Wtorek i środa może być jeszcze przymrozek ale raczej mniejszy jeszcze przez półtora tygodnia będzie chłodne powietrze z północy. Za rok pewnie wszyscy będą zakładać tunele w kwietniu bo ten rok to jakaś masakra. Ale prawda jest taka że żyjemy w takiej strefie klimatycznej że tak zwane ogrodniki to norma. A że kilka lat ich nie było ...

IMGW wydało ostrzeżenie dla powiatu biłgorajskiego na dzisiajszą noc, przymrozki to pewnie dobije niedobitki.

Edytowano przez tomek105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

nikt na forum się nie chwali po posadzeniu tytoniu ja nie dowierzam że w zagłębiu tytoniowym ktoś wsadził i mu przyłapało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106

no ja mam troche posadzone i sytuacja nieciekawa ponieważ dzisiaj znowu ma być przymrozek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, Mariusz2903 napisał:

nikt na forum się nie chwali po posadzeniu tytoniu ja nie dowierzam że w zagłębiu tytoniowym ktoś wsadził i mu przyłapało 

u nas tez raczej sie nikt nie chwali ale kazdy wie kto juz sadzil i ile rzadki nawet jeden drugiemu liczy i cieszy jak somsiadowi przymrozilo.

a ja z takim pytaniem bo w jednej pace na hydroponice rzobilo mi sie cos dziwnego nie wiem wlasnie czy to po lekkim przedawkowaniu nawozem zaraz na poczatku czy to jakies chorobowe symptomy wyglada to jak na zdjeciach.

sadzonka tutaj jest po jednym cieciu i ma dziwnie nie naturalnie popodwijane liscie do srodka momentami.rozwijac niby sie rozwoja wypuszcza z serduszka ale zupelnie inaczej wyglada .

ec jest teraz jakies 1,4 moze 1,5 byla dolewana woda i dodawany previcur jako npk kristalon i pekacid na zakwaszenie wody na poczatku. to efekt jakiegos szoku czy choroba? objawy te pojawily sie jeszcze przed cieciem.. gdyby to bylo po cieciu bralbym ewentualnie pod uwage wirus mozaiki ale rzadko trafia sie juz na rozsadniku kosilem tez nowa kosiarka

rozsady pryskalem koncem kwietnia i dzisiaj jeszcze kohinorem ale tylko tutaj jakis taki niedoje... jest

20200514_195147.jpg

20200514_195231.jpg

20200514_195326.jpg

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

i tez taka sztywna lodyga? miejscami tez te dolne liscie co zazwyczaj robia sie zolte w miare wzrostu rosliny twarde sa jak blacha. przy pierwszej mocniejszej dawce nawozu mialem troche za malo wody w basenie i zle mi sie rozmieszalo w jednej palecie to spalilo 8 sztuk tak ze twardy jak skorupa sie zrobil i zdechl potem po nie calej dobie dolalem wiecej wody bez nawozu , rozmieszalem i potem na jakas chwile sie ustabilizowalo czesc sadzonek na poczatku ktora byla na samych krajach paki wygladala normalnie zadnych oznak podpalenia nie miala a teraz juz wszystkie tak wygladaja ale tez mi to jakos nie pasuje do jakiejs choroby.

u nas dzisiaj czesc osob zrywala tyton do sadzenia prawdopodobnie na sobote bo mocno dzis wlalo, a my sie zastanawiamy co robic bo jeszczce z wtorku na srode jest duze ryzyko ze przemarznie. w tamtym roku mozna bylo sadzic juz w kwietniu a w tym to 20 maja niczego nie mozna byc pewnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106

szczerze ci powiem że nie sprawdzałem łodyg i nie wiem czy były twarde, bo ja tylko na paru m2 to miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipiny2020    1

prawdopodomnie za dużo nawozu ja miałem tak 2 tamtym roku w tradycyjnym jak podlewałem codziennie 20.20.20 az liscie się zawijaly xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

bardzo ładny tytoń pokręcony z nawozu ale nieraz tak jest po herbicydach jak coś nie domyte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
Napisano (edytowany)

mam taki kwiatek pierwszy raz i zastanawia mnie wlasnie co moglem sknocic.na probe poleci w pole jako pierwszy pytanie tylko kiedy? wczoraj lalo dzisiaj pada. jak doleje do wieczora to u mnie w ten piach nie wjedzie. i dalej trzeba bedzie strzyc. wypowie sie ktorys plantator ktory juz posadzil i zmarzlo jak pzu lub tuw liczy te szkody z przymrozkow?dzisiaj widzialem jezdzili likwidatorzy szkod z tych firm i prawdopodobnie szacowali jakies straty.

od ubieglego roku ubezpieczamy  tyton i za jakies 6 rzadkow tytoniu na 300 metrowym polu zalanego w ubieglym roku zaplacili nam 800 zl z tym ze mielismy nizsza skladke policzona na poczatku z jakims tam udzialem wlasnym w szkodzie cos tak bylo tam namoncone w ten desen.i ubezpieczone bylo w PZU a w tym roku mamy TUW o ile dobrze sie orientuje.

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STYTON360m    0

Panowie co myślicie żeby tytoń wysadzony na polu zasilić odżywka po deszczu .Tytoń ma około 11 dni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STYTON360m    0
Napisano (edytowany)
Dnia 15.05.2020 o 19:10, dragonmt852 napisał:

 

 

 

Edytowano przez STYTON360m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
Napisano (edytowany)

u mnie zostanie (gmina ciezanow, niemstow) ale mam jeszcze 2,5 ha do zasadzenia a ojciec nie da az zasadzimy.wszystko mam w paletach plastikowe hydroponika i vefi 260 na piachu. wrzuce zdjecia jak to wyglada i dam znac na forum jak bede mial cos na zbyciu

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Teraz nikt nie sprzeda bo jeszcze być może jesteśmy przed jakimiś przymrozkami i każdy mimo wszystko zostawia rozsadę dla siebie. Ci co jednak coś będą sprzedawać już się słyszy że proponują bardzo wysokie ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zroz    1

Po 12 zł za paletę 260 to lepiej kupić niż robić tunel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid50    0

Witam jak wasze tytonie w polu pryskaliscie Jakąś osłona  ?  Ile było u was stopni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Teraz to już nikomu nie zostanie tytoniu 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Wczoraj był Pan z pzu i na to wychodzi, że będzie musiał przyjechać jeszcze raz ale na cały areał a nie na część. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj