Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mynko    3

Ile dawałeś tego obornika ,jak wyrósł tytoń i jakie dodatkowo nawozy stosowałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106

Ciężko powiedzieć ile kontretnie było ale myśle że tak 20-25t/ha, tytoń słabo urósł ale to wina suszy, nawozy jakie stosowałem to Saletrzak, Superfosfat i Siarczan Potasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Nie sprzedaje tam ale słyszałem że ponoć dobrze biorą. W Universalu w Obszy w piątek tragicznie brali. Zabrałem prawie wszystko co przywiozłem. Zdziwiłem się bo ostatnio dobrze tam brali i byłem zadowolony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

U mnie na tą chwilę ok 11zł, Jeszcze jakoś 7 kontenerów zostało do zrobienia to może coś się zmienić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
35 minut temu, mixolss napisał:

Jaka srednia wam wychodzi za kg sprzedanego tytoniu?

U mnie na tą chwilę 11,40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
4 godziny temu, Aroo22 napisał:

Nie sprzedaje tam ale słyszałem że ponoć dobrze biorą. W Universalu w Obszy w piątek tragicznie brali. Zabrałem prawie wszystko co przywiozłem. Zdziwiłem się bo ostatnio dobrze tam brali i byłem zadowolony. 

Universal w Biszczy tez fatalnie brali ;)

Edit: 

3 godziny temu, Aroo22 napisał:

Jakie nawozy planujecie pod tytoń na przyszły sezon?

 

Ja spróbuję Agromaster z firmy ICL

Edytowano przez dragonmt852

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
4 godziny temu, Aroo22 napisał:

Jakie nawozy planujecie pod tytoń na przyszły sezon?

Ja Lubofos, superfosfat i siarczan potasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mixolss    19

Widać uniwersal od góry ma założone nie skupowac 1 ,2 klasy . też od nich ostatnio zabralem 0,5 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Philip Morris od nastepnego roku zakazuje suszenia tytoniu za pomocą oleju opałowego. Wie ktoś ile kosztuje piec np: na pellet do suszarni Mazurkiewicza 120 wieszaków? PM twierdzi, ze 7 tys netto? Mozliwe to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Wcześniej zakazali opalania ekogroszkiem  teraz opałówkę, niedługo niczym nie będzie można palić. Ja już zrezygnowałem tam kontraktować kiedy  zakazali ekogroszek. Nie opacało mi się wymieniać nowych pieców dla ich zachcianek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Względy ekologiczne...

 Dyplomatycznie kopie się rolnika w tyłek aby zrezygnował z kontraktacji w tej firmie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Dziś poszło wapno granulowane. Kiedy dać sól? Po orce może być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mixolss    19

Jak to dokładnie jest z tą sola potasowa? lepiej dac teraz sól, czy wiosną po posadzeniu pogolwnie podsiewaczem prosto pod flance?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj