Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adek1614    7

wczoraj zerwany... dopiero na więdnięcie była temp ustawiona. tak, wiem że tylko na legalu, ale czy opłaca sie suszyc, czy ktos to kupi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieniu101    2

Wczoraj zerwany ? i jak wygląda z czerniał czy co, tak przez noc  to się chyba nie mógł bardzo zepsuć

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

nerwy sa brązowe i obslizgłe. dmuchawa normalnie chodziła.. nie mam pojecia co sie stało. tato mówi, że mogło dojsc do jakiejs awarii i klapy wlotu nad wymiennikiem sie zamkneły i za mało powietrza dostawał. Ju raz kiedys sie styk przestawił, ale to było na nerw wiec juz mu lotto było...  jak myslicie suszyc czy wywalac? jakby chociaz 5 klasa była to za prąd węgiel i wynajecie ludzi by sie zwróciło zapewne... Sam nie wiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

wygląda na to, że przeładowałes suszarnie. I dmuchawa nie dała rady ostudzić tytoniu.Gorący był tytoń jak dotknąłeś tytoń w wieszaku Jak sa upały ,juz powyżej 27 stopni to nabijam mniej na wieszak.Gdy załaduje jeden poziom wieszaków w suszarni właczam juz dmuchawe aby chłodziła.

Ogólnie tytoń zaparzony to nieużytek. Przeczytaj swoją umowe, zadzwoń do firmowego agronoma i zapytaj. W tym roku tytoniu bedzie mniej ( susza ) to może pójdzie jakoś. U mnie na wsi raz brakło prądu przy żółceniu. 3/4 kontenera trzeba było wyrzucić... tytoń zupełnie czarny wyszedł w trakcie suszenia  :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

suszarnia nie jest przeładowana. nigdy nie nabijam mocno zeby później nie suszyc dwa tygodnie. zawsze w 6 dni wysuszam. jutro bede dzwonił zobaczymy co powie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo97    0

Ile można wołać za wypożyczenie mullerki 48 wieszakow silnik 3kw opał nie w moim zakresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

200-300 zł plus zwrot koszty prądu, no i może coś extra jeśli masz prowadzić nad nią nadzór. Trudno wycenić, bo tytoń wcale taki opłacalny juz nie jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Kolego z tym zaparzonym tytonie to się zapytaj i kozyry morze po 2 zł Ci to kupią a co do kalkulacji dosuszania to sam sobie policz czy to się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dankowski    0

Witam. Debiutuje na forum bo mam problem powazny. Nie wiadomo co sie dzieje z tytoniem w suszarni.... gnije. tzn na poczatku bylo dobrze a teraz nie wiadomo, nikt nie wie, wiele odpowiedzi i nic nie pomaga, ze za duzo pary, zeby wietrzyc itd, nic nie pomaga, koloruje na wietrzeniu i nadal nic, tak jakby tyton gnil w srodku, on potem jest suchy ale juz nie nadaje sie do niczego, zaczyna sie na gornej szychcie najbardziej, plasnieje głąby i dalej sie poglebia, tam gdzie sie kolce wbija tez. nie wiem co jest ktos pomoze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino    1

Może pracownicy rwą liście z krzaków zarażonych zgnilizną? Jeśli problem pojawił się po intensywnych opadach deszczu, to bym tak właśnie obstawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiu88    0

Podobno w Jędrzejowie idzie bardzo kiepsko. W partiach spodowych wymagają aby nie było kurzu,  nie chcą małych liści i bardzo ich razi pomarańczowy kolor- to chyba ostatni rok w którym miałem tytoń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Podobno w Jędrzejowie idzie bardzo kiepsko. W partiach spodowych wymagają aby nie było kurzu,  nie chcą małych liści i bardzo ich razi pomarańczowy kolor- to chyba ostatni rok w którym miałem tytoń...

 

Obecnie jest potrzebny tytoń w kolorze cytrynowym :) Na początku sezony wykupowego rolnicy mają odstawiac liście podwierzchołkowe. 

Tradycją jest ze na początku idzie zle.

Cieszyć sie trzeba, ze nie musimy obowiązkowo odstawiać tytoniu odrzyłowanego ręcznie.

Pilotażowo w zeszłym roku pozyskano w Jedrzejowie klienta na taki tytoń. Cena była 23 zł/kg, za żyły 1grosz/kg! waga żyły to 40% liścia. 

Całe szczeście ze ostatecznie nie udało sie.

Bo każdy by musiał 10% kontraktu takim surowcem.Bo wtedy za darmo bysmy robili. usuwaj żyłe recznie. parodia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Siał ktos z was koledzy sól pod tyton  na jesieni pod orke przedzimową? Jesli tak to jakie efekty? Bo sie zastanawiam nad tym ale wole zapytac, może ktoś ma doświadczenia z tym zwiazane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

ja planuje tak 200 na ha i zrobie próbke i ewentualnie n wiosne dorzuce siarczanem potasu albo wieloskładnikiem jak bedzie mało potasu. Wiem, że najpierw trzeba by probke, ale pomysł sie zrodził na goraco i już mi nie zrobia w tydzien chyba tej próbki. A to chyba koledze o chlorek a nie tlenek chodziło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieniu101    2

Tak zachęcają jak mogą żeby utrzymac plantatorów tylko jak my zrezygnujemy to oni też padną , a na wykupach masakra Jędrzejów kupuje w tym roku od 4 klasy PORAŻKA

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj