Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

mynko    3

Mam pytanie? Czy wam też wysycha tytoń mając żółty kolor lekko spadający w pomarańcz czy żółty jaśniutki taki cytrynowy ewentualnie jak to suszyć aby taki był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Tyton niemiecki nigdy nie wyjdzie Ci cytrynowy zawsze będzie podchodził pod pomarańcz a jak już zetniesz kwiat to już całkowity pomarańcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris23g    0

PILNE!! 

Plantatorzy tytoniu, czy nie orientuje się Ktoś czy można gdzieś kupić jeszcze Antak? Albo czy komuś nie zostało Antaku i nie byłby chętny odsprzedać? 

Cenna każda informacja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, ma ktoś może wolną suszarnię, i zgodził by się usługowo wysuszyć tytoń? albo czy znacie kogoś takiego? najlepiej z gminy kuryłówka lub okolic. wysiadła mi suszarnia i jestem opóźniony ze zbiorami :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

praktycznie cała instalacja elektryczna, w przyszłym tygodniu już ją odpale, ale tytoniu przerobić nie zdążę, do tego te upały i tytoń szybciej dojrzewa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Może głupie pytanie ale... W poniedziałek odpalamy pierwszy raz kontener a nigdy nawet z bliska nie widziałem roboty przy kontenerówce, więc takie pytanie ile tytoniu nabijacie( wiadomo tak +-) na jeden wieszak? W suszarce wieszaki ściśle jeden do drugiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze żeby liście były w miarę równomiernie rozłożone na wieszaku, i w każdym wieszaku była porównywalna ilość tytoniu, żeby równo wysychały. No i w południe jak tytoń będzie zwiędnięty to trzeba uważać żeby nie nakłaść za dużo, bo zwiędniętego dużo więcej wchodzi na wieszak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106

u każdego więdnie no chyba że tytoń ogłowiony i w jakimś wilgotniejszym podłożu ;) to wtedy sie jeszcze trzyma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Trzeba by dokładnie popatrzeć ale u nas jeszcze kasy od Grzyba chyba dalej nie ma, na razie nawet liść jeszcze nie sprzedany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

dużo u nich miałeś i kiedy mniej więcej sprzedawałeś ?

Miałem sprzedane na 20 tys, a sprzedawałem gdzieś w październiku, ale nie pamiętam dokładnie którego.U mnie już ponad tona sprzedana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Witam. Stało mi sie nieszczęście, a mianowicie w nocy coś sie odwaliło w suszarni i z rana jak poszedłem zobaczyc co i jak to sie okazało że tytoń zaparzony... Da sie coś z tym zrobić oproócz wywalenia? tato mówi ze nie opłaca sie suszyc bo to bezwartosciowe bedzie... Dałoby rade to gdzies sprzedac aby sie koszty zwróciły? Czy jednak mus wywalic? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

A w której fazie to się stało? zółcenie, suszenie blaszki? wentylator przestał pracować czy np: palnik pracował cały czas i tytoń na zielono usechł?

Tytoń możesz sprzedać tylko firmą zajmującym się legalnym skupem. "Na lewo" raczej nie opłaci się, bo wpadka jest kosztowna :/

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj