Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

rafal4610    141

dawka jest 2-5 kg/ha, zaszkodzić nie zaszkodzi jak będzie odżywiony, ja w tamtym roku 2 razy taką mieszanką wjeżdżałem, tytoń miał ok 3m wysokości.

Tu masz metodykę integrowanej produkcji: http://pw.iung.pl/pdf/IUNG_Metodyka_Integrowanej_ochrony_tytoniu.pdf

Od 9 strony masz niedobory, nie pasuje tylko to że jest jeden liść przebarwiony.

no właśnie o to chodzi. Tytoń ładnie rośnie, środek zdrowy, a pojawiają sie te przebarwienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierro    0

i całe to plonvit dac ? Bo mam tylko 0.6ha tytoniu to pewnie będzie za dużo :P Tak samo siarczan. A ta choroba to nie mozaika ? Bo mam taką książke chorób tytoniu i to mi wygląda na tą pieruńską mozaike. Najpierw są takie małe przebarwienia, a potem jak na zdjęciu

Na pewno to nie mozaika bo liście nie karłowacieją, ja musiałem zlikwidować około 20% zarażonych krzaków przez tą chorobę. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

Mam umowę bezpośrednio z FTK, nie sprzedawałem przez grupę.

 

Jeśli tak to szybko skontaktuj się z jakimś prawnikiem.

Trzeba dwukrotnie wysłac przedsądowe wezwanie do zapłaty.

jak nie pomoże, trzeba pozew do sądu napisać ( raczej bedzie sąd rejonowy dla Krasnystawu, musisz sprawdzić jaki dokładnie jest ).

wazne aby miec karteczki "zwrotki" z poczty ( takie żółte ) z listów, które im wyślesz. Polecony z potwierdzeniem odbioru.

Gdy dostaniesz sądowy nakaz zapłaty, trzeba mu nadac klauzule wykonalności i po tym do komornika aby sciągnął nalezności od FTK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Mam problem.Zauwazylem w tytoniu że czubki bardzo zżółkły, podejrzewam że to wciornastek, da się coś z tym jeszcze zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

To raczej napewno jest wciornastek,i moje pytanie czy można jeszcze coś temu zrobić, bo większość czubków tytoniu robi się taka żółta.Tyton jest dość duży ,czy to coś da jak czyms teraz opryskam? Jak tak to czym najlepiej to opryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino    1

Miran, jesteś na 100% pewien że to wciornastek? Mi już nie raz czubki w tytoniu żółkły bo opryskałem zimną wodą.

 

No i Grzyb zaczął wypłacać pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Wydaje mi się że to wciornastek.Czym to opryskać jeszcze może coś uratuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Miran, jesteś na 100% pewien że to wciornastek? Mi już nie raz czubki w tytoniu żółkły bo opryskałem zimną wodą.

 

No i Grzyb zaczął wypłacać pieniądze.

To niech się streszcza, robić i jeszcze na pieniądze miesiącami czekać, nawet kilograma więcej im nie sprzedam

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1284

czym pryskałeś ? i kiedy  na wciorniastka najważniejszy jest pierwszy zabieg  jeśli po posadzeniu nie ma nalotu to drugi nalot  nie narobi  już tyle szkody bo tytoń ma więcej liści i jest co urwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Grzyb wypłacił mi kase chyba w czwartek, no i taki zbieg okolicznosci ze od piątku ekogroszek 100 zł w góre na tonie. Nie wierze w takie cuda i chyba oni maja jakis cynk do tyh firm kiedy kasa idzie. bo cena jednostajna cały  czas a tu nagle po wypłacie kasy, a kasy duzo mieli do wypłaty jeb w góre z 660 na 760. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Pryskalem fastakiem, to było już jakiś czas temu, teraz tytoń jest już dosyć duży.Czym najlepiej by było opryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Nie wiecie gdzie w miare szybko mozna sprzedac spody?

W dzisiejszych czasach to chyba nigdzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Czy dużo odrostow w odmianie niemieckiej 28 to normalnosc. Mam ja pierwszy raz i do tej pory nie spotkałem jeszcze tytoniu z takimi odrostami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Pryskal ktoś z was tytoń tym nawozem na żółknięcie?
Daje to jakieś rezultaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

tez mam 28 i odrostów duzo.. ale ytanie do znawców czy one beda cały czas czy są tylko przy zrywaniu spodów? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Kolego dragonmt852. Co możesz napisać o tej odmianie 28 jak wychodzi klasowo i wagowo. Ja spodnie liście zerwała na ziemię. A na drugi podryw trzeba jeszcze poczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez ekobiznes
      Sprzedam ziemię w Czarnogórze, razem 208 hektarów, podzielonych na mniejsze działki od 5 do 60 hektarów. Jest to bardzo dobra inwestycja ze względów prawnych, ponieważ kraj nie podlega regulacjom UE. Czarnogóra rozwija się bardzo szybko! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Możemy zorganizować spotkanie online, aby omówić sprawę oraz odwiedzić ziemię w Czarnogórze. Skontaktuj się z nami: +48 784 889 226. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj