Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
berang2    0

Słyszeliście o czymś takim że ludzie czymś pryskają żeby tytoń szybciej dojrzewał, szczególnie jak mocno zielony jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

A to nie jest przypadkiem przebarwienia od Commandu.

na pewno nie. Zrobiło sie to niedawno i pojawia coraz więcej. My podejrzewamy mozaike, ale nie jesteśmy pewni. Tytoń był zieloniutki, dostał odżwyke i po ponad tygodniu takie coś sie pojawia. Myśle, że odżywką go nie sparzyłem, bo pryskałem późnym wieczorem. Byłem dzisiaj w kwarantannie chwastów i chorób w Zamościu, ale nikogo nie było i szukam tu pomocy. Tytonik ładnie rośnie, ale to coś mnie martwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon0102    23

na pewno nie. Zrobiło sie to niedawno i pojawia coraz więcej. My podejrzewamy mozaike, ale nie jesteśmy pewni. Tytoń był zieloniutki, dostał odżwyke i po ponad tygodniu takie coś sie pojawia. Myśle, że odżywką go nie sparzyłem, bo pryskałem późnym wieczorem. Byłem dzisiaj w kwarantannie chwastów i chorób w Zamościu, ale nikogo nie było i szukam tu pomocy. Tytonik ładnie rośnie, ale to coś mnie martwi

Może to być spowodowane brakiem magnezu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

U nas (okolice Nielisza) poszedł grad, trochę tytoń stłukło, zboża leżą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Słyszeliście o czymś takim że ludzie czymś pryskają żeby tytoń szybciej dojrzewał, szczególnie jak mocno zielony jest?

Coś mi się obiło o uszy że pryska się saletrą potasową aby tytoń szybciej żółkł w suszarni, ktoś wie czy coś to daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Jak u was z wciornastkami? U nas duże nasilenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

Może to być spowodowane brakiem magnezu.

to ile tego Mg podac ? I czy to pomoże. W okolicy obserwuje plantacje i niektóre wyglądają jak moja, a inne są ładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon0102    23

to ile tego Mg podac ? I czy to pomoże. W okolicy obserwuje plantacje i niektóre wyglądają jak moja, a inne są ładne.

około 1000g np. 7kg/ha siedmiowodnego z intermagu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

kup coś w stylu plonvit kali, dodaj z 10kg/ha siarczanu magnezu i opryskaj taką mieszanką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Coś mi się obiło o uszy że pryska się saletrą potasową aby tytoń szybciej żółkł w suszarni, ktoś wie czy coś to daje?

Potwierdzi ktoś lub zaprzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

@marco82: 

Kolego, zerknij na faktury za tytoń.

Jako kupujący tytoń nie jest pewnie FTK krasnystaw tylko grupa producencka tytoniu. 

I to ona a nie FTK powina Ci oddać kase. 

To Ty powinienes uzyskac sądowy nakaz zapłaty i domagać się kasy.

Grupa sprzedała im tytoń to teraz komornik nad FTK i nakaz zapłaty.

TY sprzedałeś grupie i co? a nic, 2% prowizji wzieli :) a Ty z rączką w nocniku :/

 

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Tak zgadza się, Grupa winna mi jest kasę ale w umowie jest jasno napisane że wypłacą mi zaraz po otrzymaniu z FTK a to już zmienia postać rzeczy.. Grupa ubiega się w sumie  o 1,5 mln zł zaległości z ftk i na to są dowody sądowe ze im są tyle winni.  Uwierz że przez 20 lat kasa była do miesiąca czasu dodatkowo grupa miała kontrole skarbowe i wszystkie działania i papierki z grupy są publicznie podane dla każdego kto w coś wątpi tak że grupę zostawmy narazie na bok tak czy siak chcieli dobrze. Natomiast głównym winowajcom jest FTK który nie odpowiada na listy, nie odbiera tel a nawet nie chce przyjąć do siebie prezesa grupy na rozmowe więc po pół roku takiego droczenia zgłosili sprawę do sądu i jest narazie 1 nakaz na 300tyś  następny już na dniach bo od małych kwot nie mogą się odwołać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

kup coś w stylu plonvit kali, dodaj z 10kg/ha siarczanu magnezu i opryskaj taką mieszanką

i całe to plonvit dac ? Bo mam tylko 0.6ha tytoniu to pewnie będzie za dużo :P Tak samo siarczan. A ta choroba to nie mozaika ? Bo mam taką książke chorób tytoniu i to mi wygląda na tą pieruńską mozaike. Najpierw są takie małe przebarwienia, a potem jak na zdjęciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

dawka jest 2-5 kg/ha, zaszkodzić nie zaszkodzi jak będzie odżywiony, ja w tamtym roku 2 razy taką mieszanką wjeżdżałem, tytoń miał ok 3m wysokości.

Tu masz metodykę integrowanej produkcji: http://pw.iung.pl/pdf/IUNG_Metodyka_Integrowanej_ochrony_tytoniu.pdf

Od 9 strony masz niedobory, nie pasuje tylko to że jest jeden liść przebarwiony.

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

Tak zgadza się, Grupa winna mi jest kasę ale w umowie jest jasno napisane że wypłacą mi zaraz po otrzymaniu z FTK a to już zmienia postać rzeczy.. Grupa ubiega się w sumie  o 1,5 mln zł zaległości z ftk i na to są dowody sądowe ze im są tyle winni.  Uwierz że przez 20 lat kasa była do miesiąca czasu dodatkowo grupa miała kontrole skarbowe i wszystkie działania i papierki z grupy są publicznie podane dla każdego kto w coś wątpi tak że grupę zostawmy narazie na bok tak czy siak chcieli dobrze. Natomiast głównym winowajcom jest FTK który nie odpowiada na listy, nie odbiera tel a nawet nie chce przyjąć do siebie prezesa grupy na rozmowe więc po pół roku takiego droczenia zgłosili sprawę do sądu i jest narazie 1 nakaz na 300tyś  następny już na dniach bo od małych kwot nie mogą się odwołać...

 

Ok. skoro taki zapis to nic się nie da zrobić. przypomina to nieco już zapomnianą sprawę firmy LUXOR.

Też towar wzięty, a sciągnąc nalezności nie ma z kogo bo własciciel majątku "na siebie" nie posiada.

Kilka lat zejdzie zanim coś odzyskacie.

Paradoksem jest to, że taka firma twierdzi, ze nie ma kasy oddać rolnikom ale na wynajęcie najdroższych prawników jednak znajdują się pieniądze... 

Od czasu do czasu napisz na forum, jak sprawa wygląda. Na pewno jest wielu poszkodowanych, komuś taka wiedza się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    310

Sprawa z FTK, powinienem zakładać sprawę sądową w sądzie rejonowym czy w wojewódzkim? Ktoś doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

a jesteś w grupie producenckiej?

Jeśli tak to poszukaj zapisu umowy o którym mówił @marco82 czyli ze grupa przekaże pieniądze zaraz po otrzymaniu z FTK. Jesli jest taki zapis to nic nie zrobisz.

Ogólnie to pogadaj z jakimś prawnikiem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    310

Mam umowę bezpośrednio z FTK, nie sprzedawałem przez grupę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez ekobiznes
      Sprzedam ziemię w Czarnogórze, razem 208 hektarów, podzielonych na mniejsze działki od 5 do 60 hektarów. Jest to bardzo dobra inwestycja ze względów prawnych, ponieważ kraj nie podlega regulacjom UE. Czarnogóra rozwija się bardzo szybko! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Możemy zorganizować spotkanie online, aby omówić sprawę oraz odwiedzić ziemię w Czarnogórze. Skontaktuj się z nami: +48 784 889 226. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj