Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adek1614    7

Zamiast Dursbanu jest INSODEX albo PYRIFOS.. ta sama substancja aktywna a troche tansze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris23g    0

Jest tez dobry zamiennik Dursbanu o nazwie Helios, 5-6l/ha doglebowo przed sadzeniem i efekty zadowalające 

 

ps. Czy ktoś potrzebuje rozsadę tytoniu? Gatunek burley 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Wy drutowce hodujecie jako przedplon dla tytoniu? :D Ja dalem w tym roku niecałe 2l na ha PYRIFOSU i robaków nie widac. Ale tez była gorczyca zaorana na jesieni więc ona tez troche je wytępiła.  Juz kilka lat nie daje wiecej jak 2l  od robaka i jest spokój. Słyszałem opinie że po ściętej słomie są drutowce, a ja słomy nie zbieram ładnych pare lat i jakos nie zeżarły. Nie wiem, może to od terenu albo gleby zalezy bo w tym roku tyton na troszke cięzszej glebie 3 klasy.  Odmiana 28 i narazie jestem zadowolony, zobaczymy co dalej bedzie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris23g    0

To pewnie zależy głównie od gleb bo robak nie w każdej lubi przebywać, u mnie 2l/ha to szkoda byłoby kłopotu żeby wyjeżdżać w pole :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Żeby lubił w niej przebywac t musi mieć co jeść. Larwy spręzyków czyli te drutowce nieszczesne  to roziwjają sie 4-5 lat wiec musi miec zapewniony żer przez ten okres. Tak na logike to jesli pole czyste i bez chwastów to nie maja za bardzo gdzie sie rozwijac jesli nie ma co podjesc tzn korzeni... Ale nie wiem jak to u nich jest. W okolicy nie spotkałem sie zeby ktos sotosował inna dawke niz 2 litry środka na ha. Może wpływ ma na to tez ze tyton po tytoniu dosc czesto sie sadzi i  rok w rok są tepione.. nie wiem.  A od chwastu pryskacie Comandem jeszcze? Bo ja w tym roku ten eksperyment z roundupem zastosowałem i pozniej devrinol to tylko perzyk gdzieniegdzie a dwuliscienne  mało. i myśle na perz jakims od jednolisciennych zamiennikiem Fusilade  cos w stulu supero albo Labrador. Stosował ktoś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Panowie. Potrzebuje pomocy mam w tytoniu Zgorzelec okazał się dopiero po posadzono tytoniu w polu. Tyton dopiero zaczyna wypuszczać boczne korzonie. Czy zna ktoś jakiś sposób aby mu pomóc jakieś środki chemiczne lub cokolwiek. Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Interesuje mnie zakup ekopielnika z gwiazdami.Widziałem na filmach na yt że roślina przez te gwiazdy jest dość mocno zruszona to dobrze?Czym kieruje ta kierownica w ekopielniku.Brać z kierownicą czy bez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

sadziłem tytoń ze zgorzelem normalnie urósł tylko się przechylił mocno po silnym wietrze lepiej jak by na taki tytoń było sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieniu101    2

Kolega wyżej ma racje urośnie normalnie tyko system korzeniowy jest słabszy u mnie przy dużym wietrze położyło z 30% ze 2 lata temu.

 


Jeśli chodzi o pielnik polecam hydrauliczny mam taki i efekt super , dobrze wyplewione krzaczki podsypane i w krótkim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Blackjaka podaja 2l na ha około 14 dni po wysadzeniu. Ja podlewałem w tunelu 0,25 l na 100l wody i bede pryskał 1l na ha. To zawiera jakis leonardyt który z kolei zawiera kwasy humusowe ( jesli nie pomieszalem) i wpływa na rozwój zwłaszcza korzni włosnikowych czy cos takiego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

istnieje jeszcze taka możliwość aby zakontraktować gdzieś  tytoń burley?wie ktoś coś o sytuacji fermentowni krasnystaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

stosowałem asashi i moja opinia jest taka na rozwój systemu korzeniowego najlepsze jest dobre stanowisko trochę wilgoci i w nocy pow. 15 stopni  moje zdanie jest takie nataki mały tytoń dużo chemii nie pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Chodzą pogłoski że PM leżajsk od następnego roku nie będzie kupować tytoniu z suszarni opalanej ekogroszkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj