Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Gość STIG0013   
Gość STIG0013

chodziło mi o rozstaw międzyrzędzi

ciężko się sadzi jak jest tytoń po tytoniu bo glebogryzarka taka średnia i trochę badyle potem zostają

słomę zbierać chodziło mi że w bezorkowej może też być potem ciężko sadzić, ale to domysł, jak pług to tak niech zostaje.

A polifoska 6 jest chlorkowa, trzeba by dawać może zaraz po roztopach żeby chlorki zdążyły się wypłukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Stosuje uprawę bezorkową na lżejszych ziemiach. Tam gdzie jest mokrzej niestety nie wychodzi to, ziemia się zbija w bryły. Przy glebogrezowaniu badyli po tytoniu i orce pługami z odkładnicami pozostałości po tytoniu praktycznie na wiosnę nie ma. Tak samo słoma po sieczkarni , po talerzowaniu po żniwach i orce jesiennej przegniwa w całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Mariusz2903 jeśli w badaniach wyjdzie duża zawartość chloru, to niektóre firmy mogą nie kupić twojego tytoniu lub mogą zostać nałożone grzywny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

chlor spowoduje pogorszenie jakości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

stosowanie drogich nawozów ubezpieczenie  wyprodukowanie sadzonki to już czyni uprawę tytoniu nieopłacalną a gdzie koszty robocizny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Szukam przyczepy samozbierającej, chciałbym przerobić ją a platformę na tytoń.Jakby ktoś miał na sprzedaż to poprosiłbym o przesłanie mi zdj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Czy ma ktoś na sprzedaż sadzonki tytoniu? Albo orientuje się kto może mieć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35
Napisano (edytowany)

FTK Krasnystaw ma kłopoty? wie ktoś coś na ten temat? bo słyszałem od znajomych że od września kasy za tabak nie mają a na skupach gadają że firma zakłada sprawę upadłościową...

Edytowano przez Marco82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Takie pytanie, czy siejecie nawóz np. saletra wapniowa , a później odrazu pryskacie i za jednym przejazdem później graber
oprysk od trawy i robaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

FTK Krasnystaw ma kłopoty? wie ktoś coś na ten temat? bo słyszałem od znajomych że od września kasy za tabak nie mają a na skupach gadają że firma zakłada sprawę upadłościową...

kasy nie ma, fakt. A o tej sprawie nic nie słyszałem. Jedynie, że Lublin zgłosił upadłośc, ale Krasnystaw to inna firma już. Ja ciągle z nadzieją czekam, że jednak kasa przyjdzie... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Takie pytanie, czy siejecie nawóz np. saletra wapniowa , a później odrazu pryskacie i za jednym przejazdem później graber

oprysk od trawy i robaka

 

Nawóz i oprysk za jednym razem. P co jeździć dwa razy kultywatorem. Szkoda paliwa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaco6    0

Witam

Zaczyna mi się coś dziać z tytoniem tak jak na zdjęciach.

Co to się mogło stać? Mógł przymarznąć? Czy po nawozie? Był dwa razy podlewany rosasolem w dawce 5 gram na 10 litrów wody i na 10 m2.

Przesyłam link do zdjęcia w galerii: [galleryimg=641014]

poradzicie coś?

Co ci pomogło w tym rozsadniku bo tego roku mam to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Planuję remont wymiennika na opał i dostałem ofertę wstawienia palnika do pieca na drewno, a oddzielny wymiennik na opał nie będzie potrzebny i ostatecznie olejem opałowym i drewnem, miał bym palić w jednym piecu. Czy ktoś z was ma tak zrobiony piec i mógł by opisać jak to się sprawdza w praktyce piec na drzewo mam zrobiony z grubej blachy czy to nie będzie miało zbyt dużej straty ciepła na palniku i chyba piec na olej opałowy powinien być zrobiony z blachy kwasówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Ja dopiero za parę dni zaczynam ale już w okolicy sadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

jeszcze, 3 tydzień maja może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Szukam pany przyczepy samozbierającej długiej,zamierzam ją przerobić na platforme na tytoń,długa ok 6m, dobre opony.Priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj