Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mariusz2903    1286

panowie co sądzicie żeby zasiać pikówkę na stole w tunelu na styropianie  a pod skrzynio ocieplenie ze słomy bez palenia w tunelu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas84    1

Pikówka nigdy w zyciu  ze wzgledu na naklad pracy. Ja preferuje tytoń w otoczce siewnik palety i heja. Przy takim rozwiązaniu musi być ogrzewanie podłogowe ale nie z rurki do podłogówki jak coniektórzy stosują takie co w mieszkaniach. Wystarczy zwykła czarna do podlewania za połowe ceny ale agrowłuknina do wchodów musi być na paletach po to by krople z foli nie wybijały nasion przy wietrze. Do podlewania sciągamy i zakładamy i tak przez 7 dni  po 4-5 razy dziennie . JA MAM OD 2005R i nie wyobrażam sobie tytoniu w innej wersi niz z palet. A pikowanie jest dla mnie archaiczne. Po co nakład pracy jak można łatwiej. Wiadomo pikówka szybciej rośnie i 100% wydajnosc z palet ale sianie z siewnika okolo 80% bez pracy dodatkowej jedynie przy zwiększeniu powierzchni. WAZNE. JAK PALETY TO MUSI BYĆ OGRZEWANIE PODŁOGOWE. OTOCZKA W PALETACH JEST BARDZO WRAŻLIWA  NA WYSOKO TEMP I NA WILGOĆ. WIEC OSTROŻNIE. ALE co w tunelu stracisz w polu zyskasz. Sadzenie z palet to przyjemność .

 


 

 

post-98735-0-33654100-1488743274_thumb.jpg

post-98735-0-28730400-1488743316_thumb.jpg

post-98735-0-05255000-1488743344_thumb.jpg

post-98735-0-58436900-1488743367_thumb.jpg

post-98735-0-57467800-1488743392_thumb.jpg

Edytowano przez Tomas84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Ja do podlewania nie zdejmuje agrowłokniny. Jednak gdy juz jest faza "krzyżyka" zdejmuje i podlewam. i na noc dopiero zakładam agrowłóknine.

Są problemy na początku, szczególnie jak agrowłoknina jest nowa i kropelki wody z trudnością się przeciskają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas84    1

W pierwszych latach też nie była ściągana agrowłuknina ale pod nią są niedokładnie podlewane komórki . Pozostają bez wody. I dlatego ściąganie agrowłukniny do podlewania jest niezbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

No tak tylko ile ci zajmują palety miejsca. Wiem teraz ciepło to ok ale jak by -15 było to byś zobaczył co to jest palenie w dużym tunelu cz szklarniach. Ja robię trochę inaczej sieje na stołach dosłowne 10 m2 a potem pikowanie 20tyś sztuk za dzień i koło maja już super do sadzenia tak że jak by nie robić cel ten sam według mnie jeden pieron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieniu101    2

Ja siałem otoczką ale wschody były kiepskie i nie równe nie wiem chyba dawali lipne nasiona bo ze 20 lat temu to otoczki nikt nie chciał. Od tamtej pory tylko pikówka rosnie w oczach i równiutko,przygotowuję kostki słomy na to folia, ziemia i sianie potem pikowanie i za 2 tygodnie w pole.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

prognozy pogody są 2 tygodnie na minusie w nocy to jak ta pikówka tak szybko urośnie musisz co noc palić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

u mnie piece do wielkanocy nie stygną. Kontraktacja marnie...ceny słabe chyba cza się zastanowić czy sadzić to diablistwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci10    1

mocznik+saletra+ saletrzak

 nie no... rosafert, kalisop, unika calcium, na jesieni obornik i trochę wapna

  Edytowano przez mariaci10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Rosafert+Kalisop+jakiś fosfor, wapno na jesieni idzie, a azot to saletra potasowa pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo97    0

Witam, mam pytanie czy jak podleje bakteriami ziemie jutro rano to mogę po południu już siać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Myślę że tak, ja po siewie podlewałem.

Edytowano przez Aroo22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Witam, mam pytanie czy jak podleje bakteriami ziemie jutro rano to mogę po południu już siać ?

 

Spokojnie możesz podlewać i siać. Bakterie to nie chemia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Mam takie pytanie na jakim biegu jechać i jakie obroty ustawić Ursus c330 i jak ustawić kosa aby wysiać 500kg/ha Yara mila corn
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

jak kos to masz tabelke  ja ustawiam na 1 to sto kg na 2 to dwieście i tak dalej a biegi nie mają znaczenia bo on ma własny napęd ja sieje c 360 3p na 3 biegu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Wybaczcie wprowadziłem was błąd chodziło mi o Kłosa, a nie Kosa, słownik poprawił po swojemu i nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

1500 obr 4 bieg 5,5 na skali i rozsiewacz pusty. 300 kg wysiewam przy 4 na skali tylko że motylem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj