Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mateuszno    0

Panowie potrzebuje pomocy odnośnie odmian niemieckich dokładnie chodzi mi o to że do tej pory uprawiałem HYV13  lecz w Jędrzejowie nie chcą za bardzo ogławianego i pomarańczowego tytoniu a ta odmiana własnie u mnie w takim kolorze dominuje i mam do was drodzy koledzy prośbę doradźcie mi jakąś odmianę która nie szybko dojrzewa bo z tego co się orientuje HYV27 może taka być lecz nie miałem kontaktu z plantatorami którzy ja uprawiali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris23g    0

Witam wszystkich, czy ktoś może polecić jakaś dobra odmianę niemiecka tytoniu mocnego który wychodzi możliwie w jak najciemniejszym kolorze? Chodzi o tytoń mocny który da się silnie zadymić i uzyska bardzo ciemny kolor. Ktoś ma jakieś doświadczenie w takich odmianach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszno    0

Mam takie pytanie odnośnie tego HYV28 czy ta odmiana dojrzewa szybko to znaczy czy muszę ja ok co tydzień rwac czy moge załużmy co 2 tyg i onanie przejrzeje bo chodzi mi o moce przerobowe suszarni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106

mateuszno tutaj odmiana nie na za dużo do rzeczy to zależy od tego czy nasypiesz dużo nawozu i tytoń będzie zielony to wtedy co 2 tygodnie możesz zrywać ale jak tytoń będzie miał seledynowy kolor czy jasno zielony to musisz co tydzień zrywać bo inaczej go zepsujesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2

Dzisiaj w Jędrzejowie wszystko o jedną klasę niżej. Poprzednia odstawa (miesiąc temu) taki sam tytoń samo 1 i 2, dzisiaj 2,3. Tłumaczą się w ten sposób, że kupiec takie wymagania postawił i tytoń musi iść taką klasą. Robią z nami co chcą, no bo kto im zabroni i co my możemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Z tym to będzie problem jedynie może w Uniwersalu w jędrzejowie,leżajsk zle bierze że szukasz innej firmy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

W moich okolicach kontraktuje PMP I ULTP,był jeszcze Luxor ale żle sie to dla plantatorów skonczyło,więc wyboru praktycznie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

    z tego co wiem to sporo berleja sadzą w regionie grudziądzkim myśle że dla universalu czyli tylko ULTP w jędrzejowie jak zechce to coś ciemnego zakontraktuje jest takie pytanie czy chętnych z pmp wezmą o ile takowi będą bo i cenowo się nie opłaci a może nawet stanieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Trzeba czekac ,bo nie wiadomo czy w ogóle firmy bedą ciemny kontraktować,kolega mówił ze może być problem w pmp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Ludzie jak ma być dobrze zdawany tytoń jak plantatorzy nie skończywszy jeszcze zdawać surowiec biorą już następne suszarnie. Firmy to widzą. Cenowo też na bank obniżą. Zwiększanie areału niczego nie zmienia na lepsze a wręcz przeciwnie. Pomyślcie trochę zanim coś zrobicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Zapisywac może niech najpierw poda  ​ceny za tytoń  oni  od lat zapisują a cene podaja w tedy kiedy tytoń powinien być wysiany

​nie dajmy się robic w balona

do plantatorów idzie się z oferta cenowa   sprzedawałem tam dużo tytoniu  w latach gdzie jesze z dopłata do kg można było wypracować

​sprzedawałem tez tytoń do ULTP i LUXORA


BURAKI I TYTOŃ,CHMIEL   POWOLI ZNIKNIE Z NASZY PÓL BO  POLSKA TO OGROMNY RYNEK GDZIE ZAROBIC CHCE ZACHÓD POLSKI ROLNIK ZAWSZE TRACI

DZIS WIEKSZOSC PRODUKCJI JEST NIEDOCHODOWA 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Jak może być produkcja dochodowa jak pośrednik ma większy zysk niż producent,rolnik się narobi  a potem za grosze sprzedaje mam na myśli warzywa,gdyby tu były ceny normalne to tytoń sami musieli by sobie uprawiać.


PMP zapisuje chętnych na burleya  to możliwe że troche zakontraktuje 

Z jakiego regionu jesteś że PMP zapisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

powiat kraśnik woj lubelskie

Tytoń sprzedawałeś na stacji wykupu w Leżajsk? jak brali klasowo ciemny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

sprzedaje tylko do pmp w leżajsku szła tylko jedna linia było mało jedynki dwójka bez problemu nie kupował praktycznie czwórki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

To widzę że u was brali dużo lepiej,u nas 3,4 to przewaga 1 wcale 2 troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj