Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Marl    442

Czy ktoś coś wie o firmie luxsor I na jakim etapie jest postępowanie prowadzone przez prokurature w Bydgoszczy czy tytoń im uwolnili czy nie dlaczego grupy I rolnicy nic nie nagłaśniają problemu okradzionych rolników jest nowy minister rolnictwa czy on wie o problemie

Mariusz napisz jutro jak w Leżajsku ciemny idzie

 

Tu jest taki problem, ze Ci "winni" sytuacji są uwikłani politycznie. I nikt nie ruszy tematu Luxora. 

Rolnicy powinni szukać raczej rozwiązania u swojej grupy producenckiej.

Oddałeś tytoń i kogo masz na fakturze jako kupującego? Luxor czy grupę producencką?

Napisz kogo a dalej juz Ci podpowiem.

Kto na zdrowy rozum oddaje tytoń za ponad 1 mln i czeka na kasę?Lubelska grupa taką kwote ma i kilka innych też. No sorry, gdzie tu rozum aby za tyle kasy dac towar? Oddac za 200 tyś zł, i dalej kasa albo nie dajemy. Niestety zasada "z ręki do ręki" jest nadal aktualna.

 

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

Tego nie wiem i raqczej na forum tego się nie dowiesz.musisz popytać kogoś z władz grupy ale czy będą chętni na rozmowę?? Nie sądze :)

Ogólnie każdy który "podpisał" ugodę z grupą to kasy juz nie zobaczy. 

I tu macie juz meritum sprawy i wniosek "kto jest winny". To nie luxor nie zapłacił, bo Ty do niego nie sprzedawałeś. Tylko do grupy.

Ogólnie to z drugiej strony, plantatorzy sami naciskali na kontrakt z Luxorem, bo dawał za byle jaki tytoń "jakościówkę" wieć ogolnie i tak tytoń wychodził najdrożej w nich, pomimo gorszego cennika na wstępie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

byłem dziś w leżajsku z burlejem skup mizerny jedna linia jeden kupiec około 30 ton klasowo szło tak; bardzo mało jedynki 2ki kupował sporo ale kosztem 1wszej klasy ludzie raczej nie zadowoleni prezes grupy powiedział że pmp kopie leżącego ale on nic nie może zrobić tytoń ciemny bez przyszłości ale i w virgini podobno jest kłopot żeby sprzedać wierzchołki wyszło mi po 6,5 zł całość tyle i tylko tyle   pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

jak mi w leżajsku najlepiej kupowali wierzchołkowe liście, nie było żadnego problemu ;)

 

Zgadzam się z kolegą. Mnie wierzchołki w Leżajsku poszły bardzo dobrze ale to było w połowie grudnia. Pozostałe firmy na wierzchołki patrzą żle, za bardzo pomarańcz jak to mówią.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

No kończy się era tytoniowa  w polsce. Ja na przyszły rok rezygnuje nie będę dokładał do interesu. Skup w krasnymstawie leci sobie w chu** chcą mieć 1 klase ale zapłaciić za 3 to jest absurd żeby rolnik musiał się prosić aby mu ktoś towar zabrał.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106

Za bardzo pomarańczowy... Universal też dobry,wszędzie na zdjęciach w tym poradniku agronomicznym  pokazują tytoń ścięty i zalany, a jak im w listopadzie zawiozłem wierzchi to powiedzieli że oni zalewanego nie chcą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    314

Wie ktoś czy czy w Leżajsku biorą 1 i 2 klase? Bo wiem że niektóre firmy juz nie biorą, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

to samo odstawa do firmy JBT przyjmowali zgodnie z zapowiedziami Ładny tytoń na 2 i 3 klasa za psią kasę. co to jest 4tyś za tonę tytoniu jeszcze kasa za 90 dni bo pewnie na lokate se wstawią darmozjadyy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Co to jest będzie można powiedzieć w przyszłym roku gdzie przesądzone są już obniżki cen skupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

W europie nie ma przyszłości dla tego surowca i to nie jest tak że gdy 9 tyś plantatorów zrezygnuje to zostanie tysiąc szczęśliwców i będą miieć po 15 zł za kiilo płacone i zbyt. Mianowicie przed naszymi oczami rozgrywa się niesamowita akcja według specjalistów w europie co roku przybywa około 50 tyś nowych palaczy, a tytoń europejski 10 lat temu stanowił 80% tego co się paliło  w UE teraz zostało go od 25 do 30% Ja się pytam w takim razie co ci ludzie palą liście klonowe.....  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

Na światowym rynku tytoniu następuje koncentracja firm tytoniowych. W Polsce większości plantatorom tytoniu wydaje się inaczej, bo podmiotów skupujących jest coraz więcej... Ale oni skupują dla największych graczy na rynku papierosów.

Obniżki cen są nieuniknione, gdyż firmy wolą skupić tytoń z Afryki i Azji. Tam wbrew pozorom jest stabilnie, nie ma dyrektyw UE i zagrożeń " co będzie po 2020 roku". 

Po drugie duża rzesza tytoniarzy nadal bedzie go produkować za niższą cene, no bo czym innym mogą się zająć? Więc firmy korzystają z tej dogodnej sytuacji.

Coś na potwierdzenie moich słów tu pisanych:

 

http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Swiat/Gigantyczna-fuzja-w-swiecie-tytoniu-Lucky-Strike-przejmuje-Camela-00035618

 

Kto przeczyta dokładnie, zauważy ze chodzi o cytowany " globalny biznes", My w nim to tylko malutkie ogniwo. 

Koncerny tytoniowe liczą zysk ze sprzedazy paczki papierosów netto. Polska juz nie jest atrakcyjna tak jak kiedyś.

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan81    0

Witam! Sprzedam suszarnię Hajnówkę na ekogroszek z podajnikiem, 150 wieszaków, bardzo ekonomiczna woj.lubelskie okolice Ryk, cena do uzgodnienia. Tel.513058401

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

Quzik i huzy jebia nad po ,10.70 za 1 klase brawo

Edytowano przez radomol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106

radomol o co Ci w ogóle chodzi? bo nic nie rozumiem :D

a poza tym co ma do tego guzik? on jest tylko klasyfikatorem

Edytowano przez dragonmt852

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Jak panowie z odstawami oddajecie co teraz? Jak wam przyjmują biorą tak jak zrobiony czy zaniżają klasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki1991    0

dopłat nie ma  do produkcji, więc nie jest lekko,ale cos trzeba robić :) Sezon 2016/17 był rekordowy  i jakość tez bardzo dobra, więc urodzaj zachęca do dalszej uprawy. U mnie wyszło 4,7 t/ha - Burley , z innej uprawy nie jestem w stanie wyżyć, więc dalej trzeba robić swoje i sadzić. Pozdrawiam wszystkich Plantatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

dopłat nie ma  do produkcji, więc nie jest lekko,ale cos trzeba robić :) Sezon 2016/17 był rekordowy  i jakość tez bardzo dobra, więc urodzaj zachęca do dalszej uprawy. U mnie wyszło 4,7 t/ha - Burley , z innej uprawy nie jestem w stanie wyżyć, więc dalej trzeba robić swoje i sadzić. Pozdrawiam wszystkich Plantatorów.

Witam,co ty masz za odmianę tego tytoniu że taki plon z hektara dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez ekobiznes
      Sprzedam ziemię w Czarnogórze, razem 208 hektarów, podzielonych na mniejsze działki od 5 do 60 hektarów. Jest to bardzo dobra inwestycja ze względów prawnych, ponieważ kraj nie podlega regulacjom UE. Czarnogóra rozwija się bardzo szybko! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Możemy zorganizować spotkanie online, aby omówić sprawę oraz odwiedzić ziemię w Czarnogórze. Skontaktuj się z nami: +48 784 889 226. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj