Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

tyui    2

Witam wszystkich. Chciałbym się dowiedzieć czy pryska ktoś badyle po zbiorze tytoniu, jeśli tak to czym i jakie są efekty? To samo tyczy się tunelu. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

wszyscy.. haha, dopiero w sobotę skończyliśmy rwać, teraz na szybko sortowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Witam wszystkich. Chciałbym się dowiedzieć czy pryska ktoś badyle po zbiorze tytoniu, jeśli tak to czym i jakie są efekty? To samo tyczy się tunelu. Pozdrawiam.

 

Jeśli sadze tyton po tytoniu na tym samym polu drugi rok to po glebogryzarce a przed orka zimowa pryskam efektywnimi mikroorganizmami lub bakteriami jak kto woli EM Plus czy cos takiego. Efekt taki ze badyle gniją przez zime i sie dobrze uprawia i sadzi na wiosne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

wszyscy.. haha, dopiero w sobotę skończyliśmy rwać, teraz na szybko sortowanie

 

To ile kolego masz tego tytoniu ze dopiero skończyłeś rwać? O tej porze tytoń na polu to już klasą nie pojdzie -szkoda rwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

2,5 ha ale 4 małe tradycyjne suszarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

nie jest aż tak źle 2 i 3 idzie bez problemu nawet wierzchołki. Z 1 może i są problemy ale nawet nie brałem do nich inne firmy mają po 14zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

ci co mysla ze będzie jakas pomoc do tytoniu po 2020 bo w 2020 konczy się dopłata niezwiązana do tytoiu  nie nastawiajcie się na cos podobnego czyli dopłata historyczna  tego nie będzie

natomiast po 2020 roku rząd pod naciskiem lobby zakładów tytoniowych może zastosować dopłatę do najlepszej  klasy lub płatność regionalna dla osób uprawiających tytoń ale o OPŁACALNOSCI PO 2020 MOŻNA ZAPOMNIEC jak i teraz obecnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Universal Universalem ale Morris w Leżajsku jakie męki przechodzi :D  27  odstawiałem tyton, poszedł tak jak był posortowany czyli 3 i 4 klasa i zielony na 5, ale co mnie zaskoczyło... tylko jedna linia szła. A ja bardzo dobrze pamiętam te czasy kiedy szły 3 i cała hala zawalona tytoniem. I koles namawiał serdecznie do brania kolejnego zlecenia, bo jak dzisiaj nie wezme to juz w tym sezonie nie da.. No to nie brałem i arivederci Roma :D To była ostatnia moja odstawa do Leżajska, opuszczam grupe bo to nie ma sensu. 1 klasa tansza prawie 2 złote 2 podobnie dopiero w nizszych jest jakies wyrównanie dlatego zawiozłem im gorsze klasy.  Pękala-Hyz podobno bierze bardzo dobrze tak jak i w ubiegłym roku, Grzyb tez dobrze, na Luxtab nikt nie narzeka tylko, że wierzchołki pójda maks w 3 klasie bo za krótkie sa tak samo pomaranczowy i czerwonawy nie pojdzie w 1 tylko w 2. Pewne info bo od ich pracownika także jak ktos ma w Luxtabie to wierzchołków nie wieźcie im. Jest tyle firm dookoła teraz ze można ogarnąc gdzie kto co lubi i zawiezc im odpowiedni tyton. Pozdro. PS. Wie ktoś gdzie można  kupić otoczkowany tyton polskich odmian? Aaaa i jeszcze jedno. Miał ktos z was stycznośc z sadzeniem tytoniu bezorokowo tzn w sciernisko albo mulcz? Bo na te suche lata to masakra sadzic po orce. Po jesiennej jeszcze lepiej ale po wiosennej to pustynia i beton sie robi. I 3 pytanie. Siejecie jakies poplony na przyoranie pod tyton? Ja praktykowałem raz zyto ale Lipa z tym bo włAsnie NA wiosne trzeba zaorac dlatego juz drugi raz siałem gorczyce i to lepiej wychodzi jak dla mnie. 

Edytowano przez adek1614

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Ja mam gdzieś z kilo burleya w otoczce ale już ci nie powschodzii bo z 2012 roku a kupiłem w morisie.  Poplon jest dobry bo łapie rosę i masz nonstop wilgoć ale to już by musiał być duży i jak zamarznie to orać..Gorczyca ci zakwasi glebe niby tytoń lubi lekko zakwaszoną ale nie aż bardzo. U mnie się tez praktykuje przyorywanie śniegu raz pamiętam tak fajnie nasypało to jeden werkot był chyba to luty jak dobrze pamiętam już był a każdy orał ten śnieg obracał w głąb ziemi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

ph mam w porządku, stale monitoruje poprzez badania i jak cos jes nie teges to leci wapno od razu. A gorczyce przyorałem jakies 3 tyg temu zeby  lepiej przegniła do wiosny. A z tym przyorywaniem sniegu to pierwsze słysze. Cztałem gdzies kiedyś że jest to niekorzystne ale hmmm ma niby sens. Aha, burleya nie potrzebuje bo sadze jasny tyton. Ale nawet z 2012 roku jesli trzymałes dbrze zamkniet to powinien kiełkowac, zawsze można zrobić próbe i bedzie wiadomo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas84    1

Ktoś się orientuje na temet odmian Sybille i Simone? Chodzi mi o praktyke nie teorie z wykresów. Ktoś poprzedniego roku uprawiał może te odmiany i może coś powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

. Cztałem gdzies kiedyś że jest to niekorzystne ale hmmm ma niby sens.

 

Czemu niekorzystne? Przecież chyba wiesz jak ma wyglądać orka zimowa, zaorane pole w które można wjeżdrzać i siać to spaprana robota... więc ma to sens w dużym stopniu ale jak najwcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

od 3 lat nie orałem na wiosne i nie zauważyłem,żeby robaków było więcej z tego względu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Zamierzam w przyszlym sezonie tytoniowym zasiać tytoń w tacach i dlatego mam do was kilka pytań.

1. Jakie są plusy i minusy takiego siania tytoniu?

2. Czy tace się kładzie prosto na styropanie czy trzeba sypać jeszcze na styropian ziemię?

3. Czy sianie takim siewniczkiem sprawdza się?Czy w pojedynczej komórce jest tylko jedno ziarenko?

4. Od kogo kupić taki siewniczek najlepiej?

Po prostu chciałbym się dowiedzieć od was o plusach i minusach tej formy.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

1. Plusy:
- Przyjmuje sie 99% roslin;

- mozesz przyciac wtedy masz równy tyton, mozesz sadzic prosto z tac, po skoszeniu tez łodyzki robia sie twardsze z tego co zaobserwowałem

- nie trzeba wyrywac przed sadzeniem ( ja troche wyrywałem bo był za bardzo nierówny)

- jesli nie zdazysz wysadzic wszystkiego to odstawiasz do tunelu i rosnie dalej

- rosliny wytwarzaja lepszy system korzeniowy

- roslina po wysadzeniu rosnie sobie poprostu dalej bo nie wyrywasz jej i nie ma az takiego stresu po sadzenu

 MINUSY

- kapiąca woda z folii moze ci powybijac nasiona 

- inwestycja w tace i siewnik

 

2. Ja tace kłade na piasku

3. Jesli ładnie przyłozysz siewniczek albo masz zrobiony tak, że poniżej dolnej płyty sa weżyki wypuszczone to bedzie po jednym nasionku. Mi czasami zdaza sie po dwa albo w ogóle to wtedy wykałaczka wybieram tam gdzie podwójnie jest

4. Siewniczek od producenta. Ja kupowałem od kolesia który był na targach w Kielcach. Cena 1100 zł siewnik i taca z kołkami do robienia dołków w tacach

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj