Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Grzegorz197    7

Czy słyszał ktoś z Was o firmie która skupuje tytoń bez sortowania i w jakiej cenie. Chodzi mi oczywiście o legalne skupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Mam MF 255 i kosiarkę rotacyjną i zastanawiam się czy można kość ma lewych obrotach czyli wajcha do przodu. tak aby kosiarka nie wciagała badyli pod siebie ponieważ potrafi przy dużym tytoniu się zapchać
oczywiście chodzi mi o badyle
(brak edycji na telefonie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

po co na lewych obrotach, na prawych i na wstecznym masz to samo :D ja skosze rozdrabniaczem i orka i i ma byc gitara bo zainwesotwałem w pług z odkładaniami srubwymi a radło z grudziądza sprzedałem :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

Sprzedawaliście już tytoń? Podobno niektóre firmy mają duże wymagania co do pierwszej klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magronowa    0

Słuchajcie, bo ja trochę zielona jestem w tym temacie, więc proszę o wyrozumiałość ;) jak to jest z uprawą tytoniu? - trzeba mieć jakiś kontrakt podpisany z określoną firmą (odbiorcą), czy można sobie ot tak posiać, a później dopiero martwić się, gdzie to sprzedać? A drugie pytanie na jakim areale posiać tytoń, żeby choć mniej więcej się to opłacało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Mam MF 255 i kosiarkę rotacyjną i zastanawiam się czy można kość ma lewych obrotach czyli wajcha do przodu. tak aby kosiarka nie wciagała badyli pod siebie ponieważ potrafi przy dużym tytoniu się zapchać

oczywiście chodzi mi o badyle

(brak edycji na telefonie)

 

Czy ja dobrze rozumiem  badyle to tytoniorki?  niszczycie je  rotacyjną? niech ktoś mnie uświadomi o co chodzi bo od dziecka pracuję przy tytoniu ale takiego.czegoś jeszcze nigdy nie słyszałem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

chyba oszalałeś, u mnie tytoniorki mają grubość szklanki i w życiu by rotacyjna nie dała rady. Siekierą nawet ciężko jest przeciąć a co dopiero. Oczywiście niszczę glebogryzarką a do przewracania mam zrobione specjalne żelazo z przodu ciągnika na zaczep. do transportu jest do góry a jak zajadę w pole to obracam i jest 10 cm nad ziemią  szerokość równa z kołami ciągnka i na końcu naostrzona blacha każda tytoniorka jak ją nie ułamie to nachyli i przetnie na pół  nic nie odbija i nie wali po ciągniku.. Kolega ma do niszczenia z przodu do mf 255 przypinany wał strunowy każdy płaskownk wyostrzony jak żyletka i dodatkowo chodzi to  na siłowniku dwustronnym jak wjedzie w pole to praktyczne sobie może przodek podnieść na tym,  dociążenie jest konkretne i sieka na 10 centymetrowe  kawałeczki każdą tytoniorkę bez problemu. Tak że szkoda chłopie rotacyjnej i czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106

badyle o grubości szklanki? hmmm... chyba coś przesadziłeś  :D

Edytowano przez dragonmt852

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

no fakt nie wspomniałem o ciemnym, ale tak czy siak lepiej sobie usprawnić tą technologie niż ta rotacyjną jeżdzić.Jutro będe glebogryzował to wam podeslę filmik jak działa żelazo które mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

kolego mam filmik tylko w pole biorę stary telefon który nie dość że w kiepskiej jakości nagrywa to jeszcze teraz mam kłopot bo ne mam jak zgrać filmiku.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Panowie bedzie jeszcze jakas doplata do tytoniu lub jakas pomoc na zakonczenie produkcji?? Zamierzam zrezygnowac tylko boje sie zeby za rok czy dwa nie bylo czegos takiego jak z niezwiazana ktora za 2006 rok do teraz placa wszystkim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

do tytoniu raczej nic nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Jak tak dalej będzie to i dopłatę niezwiązaną nam zabiorą w ramach oszczędności. 500 plus i inne obiecanki kosztują a na rolnictwie najlepiej zaoszczędzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Niezwiązana 2016r , stawki

 

Płatność do tytoniu - Virginia    4,12 zł/kg (-0,22)

Płatność do tytoniu - pozostały tytoń    2,89 zł/kg (- 0,16).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj