Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

A jak ze zgnilcem na polu u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Nie masz racji kolego. Nie jednokrotnie mój tytoń poszedł do universalu po stompie, jak im brakowało "czekolady" to sami przyjechali do domu a jak powiedziałem że tytoń  po stompie to się ośmiali tylko i  poszło bez gadania. Tak że jak chcesz skakać jak ci zagrają to proszę bardzo, ja uprawiam po swojemu i  jak im coś nie pasuję (choć to wyjątki)  to odbiorców nie brakuje..

Edytowano przez Marco82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieniu101    2

Ja swoje wiem i tego się trzymam nie robie partyzantki,mój sąsiad w ubiegłym roku nie sprzedał tytoniu bo wyszedł mu stomp i jeszcze musiał zapłacić za zrobienie prób i tyle w temacie.Znajdą drugi raz i już nie zakontraktują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris23g    0

Jak panowie u was po wczorajszych ulewach i gradobiciach? W okolicach proszowic woj małopolskie, zbite wszystko na nic, na wielu plantacjach zostały tylko łodygi.. 

Edytowano przez kris23g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

kris skąd jesteś?

7c1e8be799ae8e67gen.jpg

 

40 tyś kalafiorów tak wygląda....

Edytowano przez Marco82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris23g    0

Jestem z okolicy proszowic, 14 km na północ. W okolicznych wsiach miejscami uprawy wyglądają tragicznie.

A Ty Marco skąd jesteś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

ja igołomia. u mnie nawet deszczu nie było a kalafiory powyżej są kuzyna ze szczytnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris23g    0

To miałeś szczęście że Cie ominęło. U nas tego szczęścia tym razem zabrakło, w godzinie grad sprzątnął wszystko z pól 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

fazor szkoda gadać....nic nie warty herbicyd żadnej kasy. Ja oczywiście Stomp lub Pendigan urywam kwiatka i około kieliszek roztworu polewam. tydzień temu robiłem i już pędziki malutkie poskręcane i żółte. Od lat tak robię i nie ważne czy 1 czy 3 ha wszystko się obrywa ręcznie i polewa a nie żadne kropienia a potem liście mają plamy żółte od środka nie mogą koloru złapać i idą w 3 klasie. Panowie jak macie to weżcie sobie książkę przegląd tytoniowy z 1991-2 roku i tam wszystko krok po kroku macie opisane co robić mimo lipnej ceny robię jak piszą i 5,5 t z ha ciemnego wyciągam spokojnie z czekoladowym kolorem wędzony na rury!.

 

Może i w ciemnym jest to nic nie warty PESTYCYD, ale w jasnym doskonale zdaje egzamin. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

przy tych cenach co są teraz to sadzić tytoń jasny i fazorem go lać czy pryskać ja dziękuję. Każdy robi według własnego doświadczenia i wiiedzy zdobytej od starszych ale jakaś granica opłacalności  powinna istnieć bo wyłożyć 10 tyś i mnóstwo roboty żeby na konto przelali 8 to raczej ne jest problem , problem polega na tym jak wyprodukować efektywnie i tanio aby zarobić wkład x 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

JA stosuje fazor i stosował bede nadal. Po oprysku mam tyton równo dojzały i w suszarni wychodzi 1-2 klasa wiec nie bede zmieniał tej technologii uprawy, tak samo jak nie bede orał na wiosne czy siał 400 kilo saletrzaku pod korzen... Wiesz, jasnego też by pewnie dało sie osiągnąc 5,5 t z ha, ale w ta pore jeszcze o zbiorach bym nie myslał bo by byl zielony jak kukurydza i o dobrej klasie mogłbym pomarzyc.  Dlatego jeszcze raz Ci mowie, że w jasnym fazor sprawdza sie super.  A jesli tobie w ciemnym lepiej dział Stomp to go stosuj.  Ja zaprzestalem go stosowac  bo za duzo chlapania. Fazorem opryskam i swieto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiu88    0

A u mnie od 3-4 tygodni tytoń pleśnieje w suszarni... jeszcze nigdy tak nie miałem, chyba ostatni raz sadzę Niemca...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

A jaka masz odmianę Niemca?  W ubiegłym roku suszyłem koledze pod koniec sezonu 13 bo on się nie wyrabiał. Na polu był ładny a po wyjęciu z suszarki masakra... 3 klasa to najlepszy jaki tam był. U niego w suszarce to samo. Ale przyznał się później ze nasypał polifoski i saletrzaku pod korzeń wiec nic dziwnego ze badziewie mu wyszło. W tym roku sąsiad ma 28 i 33 i powiem Ci ze na polu szału nie ma. Listki drobne i rzadko na krzaku także jak zerwie raz to ubywa sporo do góry. Ciekawe jak mu wychodzi, ale on z tych ludzi którzy prawdę powiedzą jak się pomylą, a do stodoły mu nie pójdę patrzeć :D  Ma ktoś z kolegów odmiany z Puław? Bo mi sie juz nasiona linii skończyły i coś nowego by pasowało znaleźć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

ile kolega z ha suchego miałes tego 23? i ile na oko jedynki? Ja przegladałem strone nicota i wlasnie to 35 mnie zainteresowało z niemieckich ale jeszcze były nasiona polskie wiec sie wstrzymałem. Ale tak jak mowie na przyszły rok cos nowego musze znalezc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Witam.

Zamierzam zrobić lub kupić na drugi rok ekopielnik z gwiazdami pielącymi.Mam do was kilka pytań.Czy warto takie coś kupić/zrobić?Czy sprawdza się to w uprawie tytoniu?Czy nie łamie krzaków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieniu101    2

Ja zrobiłem sobie w tym roku pielnik ale hydrauliczny na sprężynach wymiata konkret nie uszkadza tytoniu robi się raz a potem tylko delikatne poprawki i tyle hektar dwie osoby+kierowca jakieś 15 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Ja zrobiłem sobie w tym roku pielnik ale hydrauliczny na sprężynach wymiata konkret nie uszkadza tytoniu robi się raz a potem tylko delikatne poprawki i tyle hektar dwie osoby+kierowca jakieś 15 godzin.

 

Możesz wstawić jakieś foto tego pielnika.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj