Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
berang2    0

Witam
Potrzebuje pomocy. Zaczyna mi kwitnac tyton nie dorosl nawet do kolan. Co moze byc przyczyna? Czym go opryskac zeby wsxystko nie zakwitlo? Tyton jest zielony na rzadkach miekko nie mam pojecia co to moze byc. Pomoze ktos? U kogos tez sie to pojawilo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

A kiedy posadziłeś tytoń ??  Bo u sąsiada też zakwitł ale tylko ten wysadzony w kwietniu. Ciężko powiedzieć dlaczego ale może został uszkodzony przez chłody na przełomie kwietnia i maja. Sąsiad swój tytoń po kolana ogłowił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Od grzyba to pictor (tylko troszke drogi)

 

Litr jest na 2 ha ja kupiłem za 383 zł. Liczyłem też ile wyjdzie Ridomil to wychodziło mi jakies 25 zł taniej, Ale doszedłem do wniosku że wole wlać litra niz rozpuszczac 5 kilo... 

 

U mnie też pojawiło sie kilka kwiatów ale to wyjątki jakies bo reszta normalnie rośnie. po ostatnich deszczach zebrał sie uróśł juz do kolan. u sąsiada tez widziałem kilka kwiatów. W ub roku to w ogóle była masakra z tym kwitnieniem bo w pierwszym tyg lipca juz można było ogławiac a tyton miła po ok 1,5 m. ale plon nie był najgorszy a i jakośc bardzo dobra. Możesz mu kolego odciąć ten kwiat to wypusci boczne pędy, oczywiscie nie bedzie to taki sam lisc jak z głównego ale zawsze cos. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Ja pryskałem już 2 razy na grzyba i 3 na owady czyściutko ale u mnie straszna  susza w sobotę deszczowałem tytoń  bo lepiej jak 3 tyg nic nie spadło ale wsadzony na łące i nawet się fajnie rozwija. wysadzony 20 któregoś maja i rośnie spoko po co się śpieszycie z sadzeniem w kwietniu już ktoś sadzi bezsens...  tytoń cały lipiec rośnie a sierpień masy nabiera a nie już w maju ogławiać.. W zeszłym roku tak była susza jak teraz i bez podlewania  zacząłem rwać od 6 pażdziiernika plon ciemnego 5,5 t/h.

Edytowano przez Marco82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

ogólnie jest słabo, nie rośnie tytoń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berang2    0

Witam

Tytoń sadzony koło 10 maja zaczyna kwitnąć duża ilość nie ma nawet 130 cm i już pąki się pojawiają. 

Chyba nic już na to teraz się nie poradzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

u nas z kolei jest bardzo dużo pędów bocznych gdzie tytoń nie doszedł jeszcze do kolan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Nie ma różnicy jaki to numer, wszystkie zaczynają kwitnać. Jedne mniej drugie więcej ale kwitną. I nie wiadomo od czego to zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

u nas nie widziałem żeby jakiś kwitnął ale w 13 jest u mnie problem z pędami bocznymi, robi się choinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieniu101    2

U mnie też zaczyna kwitnąć wcześniej były tylko pojedyncze wyskoki teraz wszystko zaczyna, tytoń w okolicy pasa czyli jeszcze nie taka tragedia jak nie raz wykwitł na wysokości kolan w tedy go ogławialiśmy i puszczał boczne pędy i dopiero tam coś urosło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Ale jak ma 6-7 liści i kwitnie to już zle i do tego liście nie są zbyt dużej wielkości. Z bocznych pędów to szkoda taki tytoń zrywać nie ma on wagi, zwrócą się tylko koszty wysuszenia nic więcej nie zostanie a roboty jest przy tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Witam.

Zakupiłem na ten sezon suszarnie S.E.R.T.T(biała).Mam problem ponieważ na spodzie jest bardzo dużo wody i nie wiem co z tym zrobić.A drugi problem to że nie mam zrobionej wilgotności w tej suszarni bo nie wiem jak to zrobić.Mam z prawej strony pieca takie wejście na jakieś dwa węże a w środku w suszarni jest taka szmatka.Może ma ktoś coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

I jak z wilgotnością i was.panowie? U mnie po ostatniej ulewie jest w polu beton. jeżeli nic dziś i jutro nie poleje to znowu trzeba się bawić z wężami i podlewać. Tytoń rośnie narazie dobrze zrobiłem ostatni oprysk wczoraj  na grzyba i owada i narazie żadnych kwiatków nie ma . Tytoń bedzie miał od 120 do 150 cm wysokości moze gdzieś początkami sierpnia się ogłowi jak pokażą się kwiaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Do odwilżania jest jeszcze jeden.One są na 100% do wilgotności tylko nie wiem na jakiej zasadzie to ma działać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

@dragonmt852 a masz tak że na spodzie jest dużo wody?Co z nią robić?I ostatnie pytanie skoro jest nawiew od góry to powinien szybciej żółknąć ten tytoń u góry a u mnie szybciej żółknie ten co jest na dole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106

jak mam na spodzie dużo wody to ją wypuszczam, z przodu kontynera przy fundamencie mam taką dziurę i nią wypuszczam wode ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj