Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
max95    21

Dopóki nie ma konkretnej decyzji podpisanej na papierze to jest tylko pobożne zyczenie,a wiemy jakie zdanie o tytoniu ma UE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Pis kłócąc się z Niemcami i UE zmniejsza sobie prawo głosu między innymi w takich sprawach jak tytoń. Po ogłoszeniu raportu Komisji Weneckiej dla zachodu będziemy dzikim krajem. Dopłat nie będzie a pozostaje pytanie o niezwiązana bo za rok szykuje się dramat w naszym budżecie. 

Edytowano przez tomek105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

CO TAM W KAZIMIERZY WIELKIEJ SŁYCHAC,KONTRAKTUJA TYTOŃ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

do 2020 nie można zastosować jakiejkolwiek pomocy związanej z produkcją więc co niby zrobią


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Dzisiaj dostałem pismo z ARiMR o przedłużeniu rozpatrywania wniosku ze względu na nadzwyczajną sytuacje. Co te Pisy zrobiły z tą polityką to aż się gadać nie chce. Narobili tyle programów w jednym czasie a ludzi połowe  zwolnili normalnie zesrać się a nie dać się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Do 2020 nie można dopłacać do tytoniu ale za rok zaczną się negocjacje co zrobić z rolnictwem po 2020 roku  i tu Prawi i Sprawiedliwi rzucają sobie (NAM)  kłody pod nogi wojując z największymi płatnikami UE. Umowa handlowa TTIP z USA też jest ważna dla producentów tytoniu ...

 

@Krisek opóźnienia w dopłatach to nie wina Prawych i Sprawiedliwych tylko PO i firmy Asseco która zawaliła z systemem informatycznym !!

Edytowano przez tomek105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

nie jestem za PO ale jak rządzili to wszystko było jak należy przynajmniej w rolnictwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieniu101    2

Ja też dostałem takie pisemko z przesunięciem dopłat do 15 maja żenada, a za czasów PO wcale też nie było kolorowo chyba że ktoś już nie pamięta o zapaściach rynków rolniczych embargach co się stało z żywcem  i cała resztą, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

dostał już ktoś niezwiązaną ?

 

obecnie niezwiazaną do tytoniu  nie nalicza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

Dzisiaj dostałem pismo z ARiMR o przedłużeniu rozpatrywania wniosku ze względu na nadzwyczajną sytuacje. Co te Pisy zrobiły z tą polityką to aż się gadać nie chce. Narobili tyle programów w jednym czasie a ludzi połowe  zwolnili normalnie zesrać się a nie dać się.

ja też dostałem to pismo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CxRAFalxD    0

Czy może ktoś może się wypowiedzieć na temat kosztów suszenia w suszarniach gazem ziemnym ?

Dunder

 

Zużycie gazu w ostatnich latach wynosi 0,6 do 0,65 kubika gazu na 1 kg wysuszonych liści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Tak pewnie że pamiętam jak było za PO. Ale chodzi mi głównie o to że oni zawsze coś opieszale robili a ten rząd bierze się za szybko i za wszystko. Trybunał Komisja Wenecka potem Wałęsa  teraz usterka dudy tz "wystrzał" program 500+ Zwolnienia ludzi na wysokich stanowiskach z rolnictwa PROW ponad 20 działań na 2016 rok kto to ogarnie w agencji? przecież taki maja tam bałagan że już nie wyrabiają. Polska nie jest przygotowana na tak gwałtowne zmiany.  Pudzian ładnie powiedział przed chwilą na KSW "powoli bez pośpiechu to i kamień można ugotować"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tak naprawdę były już naliczane płatności niezwiązane ale niestety pracownicy pomylili się w stawkach zamiast odjąć to dodali 5% więc wszystko od nowa startuje , stąd korekty w dol ze stawkami


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

wszyscy plantatorzy tytoniu dostali takie pisma, więc sobie poczekamy na doplaty do pola i na niewiązaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Takie pisma agencja wysyła gdy do 1 marca nie wyda decyzji dla rolnika i wtedy musi powiadomić go o przedłużeniu terminu. Tak wiec te pisma są ustawowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

i zawitało jednak dzisiaj pisemko z ARiMR  30 czerwiec hehehe.


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

no u mnie dopłaty zawsze  tak w maju koło 10 były więc teraz się praktycznie nic nie zmieniło bo na pisemku do 14. Też się cieszyłem że pisma nie mam a tu wysłali już 22 lutego..żal trochę  przecież związanej nie ma i nie trzeba zdać tytoniu dopiero liczyli a stawki za niezwiązaną były już dawno znane. chociaż pisemko dotyczy ONW tak że dziwne bo nigdy na to nie składałem. Prezes grupy namawia mnie na sadzenie tytoniu, Powiedziałem mu że nikt we wsi już nie będzie sadził  to się popatrzył na mnie i się ośmiał że to właśnie tylko ja ze wsi rezygnuję. i być tu człowieku mądry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Z moich obserwacji to duzo ludzi uprawiających tyton to emeryci którzy sobie dorabiają,mówie o swoim regionie,chyba bardziej sadzą z sentymentu,bo zysku z tego co w pysku bo mając 500lub 700kg gdzie tu zysk?,w ciemnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

700 kg to ktoś szaleje :) znam co po 300 kontraktu mają, urosło 400 i labiedzą na całą gminę że tytoniu nie może sprzedać,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj