Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thug    236

ani decyzji ani dopłat w ogóle jakiś tytoniarz dostał dopłaty?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/aktualnosci/60-proc-rolnikow-ma-doplaty,62760.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

ten gość w artykule to tak majaczy że raczej 60% wypił a nie wypłacił. Nikt z kim się znam nie dostał ani decyzji ani dopłaty. Natomiast mój ojciec dostał wezwanie do ARiMR o wyjaśnienie sytuacji ze świniami.... zdziwił się bo chodowli nie ma dobre 10 lat  a chodziło o 3 świnki które mimo wyrejestrowania (miał kwitek na to) dalej tam u nich w teczce były , no ale wytłumaczy się i przyszło pismo  w którym tak fajnie  pisało " zgodnie z wyjaśnieniami podanymi przez beneficjenta kierownik powiatowy Arimr stwierdza że wyżej wymienione tuczniki zostały wykasowane z rejestru na wskutek konsumpcji" arcydzieło ;d Sąsiad dostał takie samo wezwanie dotyczące opryskiwacza z przed 10 lat co u nich się dzieje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guzio    0

głupi rolnicy oddali głos na prezesa wszystkich prezesów bo u nas na wsi większość dała się nabrać na powtórkę z rozrywki z przed dekady, ponieważ u nas myślenie jest takie "przyjedzie wujek ameryki da kupe darmowej kasy tylko nikt nie zastanawia się skąd" i dobrze tak niech  tych głupich rolników nie żal bo każdy myśli że jest mądrzejszy od drugiego,(a w rzeczywistości 90% to głupie buce) myslę że za 2 do 3 lat pod panowaniem tego "napoleona" skończymy podobnie jak grecja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieniu101    2

<p>Czy ktoś może uprawiał już virginie BLT 7 TL i mógłby sie podzielić wiedzą jaka różnica jest między nią a BLT6 TL w praktyce a nie w broszurach.Tą 6-stke uprawiam już 3 lata i jestem ciekawy jak spisuje sie 7-mka.</p>
<p> </p>

Edytowano przez wieniu101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Ja pod korzeń osobiście sieje polifoske i Lubofos. Nie polecam dawać dużo azotu, gdyż tytoń później dojrzewa, a wiadomo zielenice trudniej wyżółcić. A co do dopłat to dalej nie przyszły i chyba prędko nie przyjdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

Może się ktoś wypowiedzieć jak sie suszy w suszarniach z górnym nawiewem tzw ze śmigłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

z tego co słyszałem na Dolnym Śląsku żadna firma nie chce kontraktować  tytoniu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Zagłębie tytoniowe Łukowa Obsza i okolice kontraktacja na całego. Firmy zabijają się o tytoń oczywiście virginia. Cen na razie nie ma pewnie jak co roku czekają na Morisa.  Umowy mają być podpisane do 15 marca wiec niebawem wszystko wyjaśni się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Zagłębie tytoniowe Łukowa Obsza i okolice kontraktacja na całego. Firmy zabijają się o tytoń oczywiście virginia. Cen na razie nie ma pewnie jak co roku czekają na Morisa.  Umowy mają być podpisane do 15 marca wiec niebawem wszystko wyjaśni się.

 

zabijają nie podając cen stara zagrywka


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

no tak podpisać trzeba ale nie wiadomo co i jak. i gdzie tu ma być dobrze jak oni tak postępują z plantatorami..... Każą sadzić ale jak już tytoń do ogłowiania to wtedy cenę ustalają jak już wyboru nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Nie podpisują umów, tylko wstępnie kontraktują ilość tonarzu, podpisanie umów dopiero w marcu, dokładną ilość ton będziemy podawać w jesieni i prawdopodobnie trzeba będzie się wywiązać z ilość jaką podamy w jesieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Berlej w PMP Leżajsk obcięty jak ktoś już pisał 47 % i to prawda ,  przy jednoczesnej rezygnacji  dużej ilości plantatorów to woda na młyn dla firmy która powoli rezygnuje z kupowania tytoniu berlej . Nie wiem dlaczego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

czyli tak naprawdę zakontraktują gdzieś 20 %  tego co było obcięcie plus rezygnacja -80%


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo97    0

Czy może ktoś może się wypowiedzieć na temat kosztów suszenia w suszarniach gazem ziemnym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Mam taką suszarnie ogrzewaną gazem ziemnym. Gazu idzie tyle co oleju opałowego oczywiście gaz w metrach sześciennych a olej w litrach. Ceny są zbliżone z niewielką przewagą na gaz. Gdy olej był ponad trzy złoty do czterech  to były spore oszczędności. Koszt palnika używanego około 6000, koszt podłączenia 3500-cena uzależniona od odległości skrzynki gazowej do suszarni, do tego jeszcze załatwianie formalności w gazownictwie. Podłaczenie musi dokonać osoba z odpowiednimi uprawnieniami. Na chwilę obecną raczej nie ma sensu przeróbki gdy olej jest po 2 złoty. W moim przypadku koszty zwróciły się po 1,5 sezonu suszenia. Przerabiałem 4 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Panowie dzisiaj byłem pierwszy raz na wykupie tytoniu i powiem że nawet to w miarę sprawnie szło. Lecz zaniepokoił mnie fakt bo między rolnikami chodzą pogłoski że jak ktoś nie zakontraktuje tytoniu w tym roku to mu niezwiązaną wezmą. Nie wiem skąd ludzie mają takie info ale każdy chcę te 500 kg czy tone kontraktować po to aby tam widnieć że jest plantatorem . Ludzie też rozmawiali o 13 tyś zł do hektara uprawy które jeszcze sawicki składał za swoich rządów a  teraz podobno unia dała odp że po 2020 roku jest szansa że wejdzie takie wsparcie tak jak w  niemczech  "płatność historyczna". Coś mi się nie chce wierzyć w te wymysły. Czy słyszeliście coś takiego?


 

Edytowano przez Krisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

to wszystko bzdury nie wierz w to

my mamy już płatność historyczną do tytoniu i jest to właśnie niezwiązana

nie ma takiej opcji żeby zabrać komuś niezwiązaną gdyż jest ona przypisana do roku 2006 jak miałeś kontrakt w tym właśnie roku będziesz miał  dopłatę ,są to plotki rozpuszczane przez zakłady żeby jeszcze złapać paru plantatorów

a te 13 tyś  to sawicki wprowadzał  taką dezinformację to właśnie chodziło o tą niezwiązaną to była ta płatność

a co do płatności po 2020  to bardzo małe szanse  na utrzymanie więcej niż połowę do obszarówki a o tytoniu można zapomnieć

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/inne-uprawy/plantatorzy-tytoniu-produkcja-jest-nieoplacalna-bez-doplat,31335.html

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

No to ja wiem przecież na czym polegają niezwiązane i że po 2020 nie wiadomo co z dopłatami jpo. Ale widzisz jeden do drugiego coś powie nie sprawdzając wiarygodności i tak się robią różne plotki.. Ale choć byś im pokazywał fora i artykuły to nic to nie da bo większość ma to za prawdę i na przymus  pytają kiedy kontrakty.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

domyślam się że niektórzy są tacy że uwierzą w każdą  plotkę bez żadnego poparcia


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Naiwność ludzka nie zna granic,to jest marzenie koguta o niedzieli a w sobotę łeb ucieli,bajki i tylko tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

zakłady roznoszą plotki bo plantatorzy rezygnują z produkcji  oni największą ciemnote potrafią rozsiać za prawde  pmpl był mistrzem w takim działaniu

niezwiazana do 2020

natomiast min rol w  zadaniach  na 2015-2020 silnie zapowiada pomoc dla plantatorów tytoniu , ganiąc przy tym rzady po-psl na brak działania na rynku tzn  opóźnione złożeni wniosku do komisji europejskiej o  dopłaty tytoniowe

choć obecny minister kojarzy mi się spiącym nieżwiedziem ale wypowiedzi sa sensowne ale czy to jego myśli czy Kaczyńskiego  należy do scisłego zakonu pis   poza tym był już ministrem   choć krótko    możliwe   ze  rynek tytoniu  otrzyma wsparcie w jakiejś formie których naprawdę jest sporo  bez płatność związanej  jeżeli nie zabraknie determinacji wsparcia rynku tytoniu choć sam uważam ze tak naprawdę wsparcie to jest dla firm tytoniowych

 zobaczynmy co zostanie z  checi pana k.. jurgiela 


na stronach min rolnictwa w zadaniach  na lata 2015-20 jest rozdział o rynku tytoniu jak również rozliczenie min  Sawickiego

Edytowano przez adaammek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj