Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Grzegorz197    7

Rolnik nie może sprzedawac bezpośrednio tytoń za granicę. Musi mieć zarejestrowana firmę i tym podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

W kazimierzy brali berleya ile na umowie a nie  ile szacunku,widzę że jędrzejów poszedł na całosc no ale jesli Polskiego tytoniu musi być 10 procent,więc sprowadzą taniej,a barley to już przeszłosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Ale nie da się wywież za granicę liści za darmo, wszystko kosztuje więc kto by chciał płacić za polski tytoń np 2 euro  z transportem itd jak taki sam tytoń z malawii czy tam z innych państw mają za euro.. Zobaczcie ile oni zarabiają. z 1 kila tytoniu zrobi się 60 paczek L&M mam kolegę w PM.  13 zł niech kosztuje paczka to daje 780 zł ale z tego muszą opłacić akcyzy ludzi fermentownie cały biznes z tym związany ale już po opłaceniu  z tego na czysto zostaje im około 90 zł z kila i oni mówią że splajtują i nie mają na kaucje albo że dołożą do interesu? śmiech na sali.... nie dajcie się oszukiwać dalej i nie dokładajcie do ich interesu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

W Afryce tytoń tez nie jest jakoś bardzo tani, czasy tytoniu za 1 EURO czu 1 USD już dawno mineły...

Podam przykłady cen na giełdach ( odpowiednik naszych skupów ), typowy rolnik afrykanski pewnie mniej dostanie bo trzeba na miejsce sprzedazy dostarczyć. A więc ceny lisci Virginia:

 

Zimbabwe - 4,5 USD/kg ( z powodu suszy ceny wzrosły do 5.4 USD/kg )

USA - 4.5 USD/kg

Brazylia - 3.8 USB/kg

Tanzania - 2.2 USD/kg

Indie - 2.2 USD/kg

 

Źródło: "Przegląd tytoniowy" nr 3/2015,. Artykuł dyrektora KZPT mgr inz Ryszarda Piątka, strona 14 i 15.

 

Nadmienie, ze z afryki tytoń musi być przetransportowany statkiem do Europy. Tytoń chłonie zapachy wiec statek musi byc wyłacznie z tytoniem a nie załadowany bananami, chemikaliami,drewnem itp (policzcie załadunek, rozładunek,magazynowanie w portach). Ja jestem zdania, ze polski tytoń kupują za podobną kase,a nawet taniej bo nie trzeba wozić przez pół swiata. ( dolar w Afryce też drogi jest ).Na plantacji za 1 do 1,5 USD dziennie pracują jak niewolnicy ludzie i koncerny nic złego nie widzą, gdzie tam jaki program ALP. My jesteśmy "niewolnikami" w swoim kraju, XXI wiek a w Afryce plantator więcej zarobi jak u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

To dlaczego ograniczają kontrakt w barleyu o połowę?,delegat mówił ze mogą taniej sprowadzić,to o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

barleya to za 3 zl za kilogram już odżyłowanego mają


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Witam, mam nowe pola pod tytoń Virginia i zrobiłem dwie próby glebowe i wyszło nie najlepiej, czy mógł by mi ktoś doradzić jak wyprowadzić to pole niby są zalecane dawki, ale tona Rossafertu kosztuje ponad 2 tys zł
​Z góry dzięki za pomoc  

post-152452-0-31859200-1455821041_thumb.jpg

post-152452-0-08563100-1455821060_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

płatność niezwiązana do tytoniu na 2015  arimr poinformowała minrol  o zwiększeniu  kwalifikujących  się ilości  do płatności

w związku stawki płatności ulegaja zmniejszeniu   tytoń jasny virginia  - 0,42 zł/kg

tyton jasny burley  -  0,27 zł/kg 

z tego co podaje arimr  płatności niezwiązane nie były naliczana


 nie wdrożono moduło do obsługi płatności do tytoniu


 nie wdrożono moduło do obsługi płatności do tytoniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

o jak miło, ale co sie mogło zwiększyć czasem czegoś przecież ilośc kilogramów jest stała z 2006?

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ale to bardzo miło

 

jednym wyliczeniem właśnie straciłem dobrych kilka tysięcy zł


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

te wyniki i nawozy ciekawe dlaczego morze chcą zarobić i wynik taki

na tym polu nigdy nie było tytoniu, oraz w pasie pól w którym znajduje się moje pole tytoń jest sadzony dopiero od kilku lat, ponieważ wcześniejszych latach występowały problemy z chorobami 

 

Druga próba jest z innego pola, na którym był już tytoń ostatnio trzy lata temu.

 

Edytowano przez Elektro2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

o jak miło, ale co sie mogło zwiększyć czasem czegoś przecież ilośc kilogramów jest stała z 2006?

 

kolego cos było na rzeczy bo armir podawał stawki troche  większe  jak na 2014 rok zdziwiło mnie to  

 dobrze wiemy ze stawki zmiejszają się o 5 % co roku to nagle w 2015 nastąpił wzrost  o 5 % 

zadziwiające tylko ze armir się dopiero zorientowała   ja  dostrzegłem tą pomyłke już po podaniu stawek

stawki  do tytoniu VIRGINIA

2014     4,53

2015     4,76      obecnie zmniejszono  - 0,42

BURLEY

2014     3,18

2015      3,32                                         - 0,27

coraz bardziej przekonuje się o bałaganie i braku profesjonalizmu ze strony  departamentu płatności obszarowych armiru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no tak kurs euro jednak nie aż tak wysoki


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

 

        8 lutego br. – wdrożenie funkcjonalności umożliwiającej naliczanie płatności dla następujących schematów pomocowych: płatność do buraków cukrowych, płatność do ziemniaków skrobiowych, płatność dla młodych rolników, płatność do tytoniu, płatność do chmielu, płatność do lnu, płatność do pomidorów.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Poczekamy na pieniądze do czerwca to jeszcze coś nam z tego urwią. Przecież w tym ministerstwie nie pracują ludzie po podstawówce co nie umieją liczyć tylko po studiach. No chyba że PIS zatrudniał kto był aby tylko należał do partii.  Zorientowali się że na te ich obiecanki brakuje pieniędzy i trzeba szukać oszczędności a najlepiej w rolnictwie u chłopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

czy ktoś z Was stosował kartony bezpośrednio po wysuszeniu tytoniu w celu zatrzymania wilgoci i może coś więcej na ten temat powiedzieć ? z tego co słyszałem niektórzy plantatorzy stosują taki sposób, żeby tytoń nawet po pewnym czasie nadawał się do przebierania bez konieczności ponownego nawilżania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kingquad najlepiej zrub próbkę glebową to bedzisz wiedział co i w jakich ilościach sypać ale mozna zastosować 

YaraMila NPK 8-15-30 YaraMila CORN NPK 7-20-28 Bontar 3 % N | 9 % P | 15 % K | 5 % CaO | 4 % MgO | 12 % S

ogulnie nawozy bezchlorkowe

Pozdrawiam


Pózniej mozna zasilić dodatkowo dolistnie KRISTALON pomarańczowy


A i jeszcze Rosafert 5-12-24 ale to juz napewno kazdy stosuje przez firmę uniwersal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no Burleya już rozłożyli na łopatki


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez ekobiznes
      Sprzedam ziemię w Czarnogórze, razem 208 hektarów, podzielonych na mniejsze działki od 5 do 60 hektarów. Jest to bardzo dobra inwestycja ze względów prawnych, ponieważ kraj nie podlega regulacjom UE. Czarnogóra rozwija się bardzo szybko! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Możemy zorganizować spotkanie online, aby omówić sprawę oraz odwiedzić ziemię w Czarnogórze. Skontaktuj się z nami: +48 784 889 226. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj